9 Mart 2011 Portfolio OGO A2 examen tecrubem

Hollandadaki Uyum Sinavi Nedir,Alistirma Sorulari, Sinava Giren Arkadaslarimizin Tecrubeleri.!

Moderatör: sansli

nederlands
Mezun-NL
Mezun-NL
Turkiye_Sehir: istanbul karaman
Yabanci_Ulke: hollanda

9 Mart 2011 Portfolio OGO A2 examen tecrubem

Mesaj gönderen nederlands »

Evet arkadaslarim inburgerings examenlarimin sonuncusuna Portfolio OGO bugun Amsterdamda girdim. Insallah guzel bir sonuc alirim. Yarim saati bulan sinav 2 parcadan olusuyor. Ilk 15 dakikada examinatorun sorularini cevapliyorsunuz,, Hollandacayi nasil ogrendin, kac schrift product topladin , bu schrift productleri nasil topladin, hangisi kolaydi, hangisi zordu, hangisi sana gore en onemlisiydi, portfoliomun icinden sectigi 3 bewijs hakkinda sorular sordu,, okulla yapilan etkinlik mesela nereye gittiniz, gittigin yeri anlat , nasil gittiniz, kizinin ogretmeni nasil biri tarif edermisin gibi konusmaya yonelik sorular sordular,, sohbet niteliginde gecti ama senin konusmani bekliyorlar, mesela baskasini anlamadigin zaman ne yapiyorsun , baskasi seni anlamazsa ne yapiyorsun gibi 15 dakika boyunca durmaksizin konustuk, son 15 dakika icindede 2. bolum yazili sorular var, hangisi kolayydi, kac schrift product topladin, portfolionu ne kadar surede yaptin , hangisi zordu, hangisi en onemlisiydi,, bu sorularin cevaplarini 1 cumle ile yazip sinavi bitiriyorsun,,, ins gecmisimdir Allah herkesin yardimcisi olsun ins!

nederlands
Mezun-NL
Mezun-NL

Re: 9 Mart 2011 Portfolio OGO A2 examen tecrubem

:cry: :cry: :cry: sinav sonucum kotu gelicek diye basima agrilar girdi, evde stresten herkese bulasir oldum,, gercekten Hollanda hukumetinin yaptigi bu insan haklarina aykiri, ikinci sinif insan muamelesi uygulamalari insani cok uzuyor. Hakkimda hayirlisi, herkesede.

Kullanıcı avatarı
acer
Mezun-NL
Mezun-NL
Turkiye_Sehir: yozgat cayiralan
Yabanci_Ulke: hollanda rotterdam

Mesaj gönderen acer »

bende sinava girecem simdiden stresliyim hakkinda hayirlisi olsun ins kazanirsin benim hic umudum yok
UYUM SINAVINA 10/10/2007 GIRDIM
NL 17/08/2008 GELDIM
okula baslidim
ikinci oturuma basvurdum 02/06/2009
bes yıllık oturumum geldı 10 07 2009

Kullanıcı avatarı
sansli
Ogretmen
Ogretmen
Turkiye_Sehir: turkiye
Yabanci_Ulke: hollanda-den haag

Mesaj gönderen sansli »

bu sorduklari anlamissan (ki anlamissin bunlari bunlari sordular dedigine gore) ve cvplamissin duruma gore gecmissin gibi geldi bana arkdsm,,,skma canini evdekilerede catma bak gun gelir sinavini gecersin evdekiler intikamlarini kotu alirlar :lol: :lol: :lol: haberin olsun...
bu arada yaptigin portfolio sinavinin bu sekil olanina panelgesprek deniyor...umarim hayirlisiyla gecmissindir arkdsm korkma...guzel haberlerini bekliyoruz ins ins ins...
hollandadayim(2008-5)
ehliyetimi aldim(2008-12)
5yillik oturumumu aldim(2009-03)
ik had mijn inburgeringsdiploma gekregen(2009-12)
ik begin met niveauverhoging cursus...
Ik werk vrijwilligster als fietsdocent
Mbo opleiding Helpende zorg en welzijn 2011-09

nederlands
Mezun-NL
Mezun-NL

acer yazdı:bende sinava girecem simdiden stresliyim hakkinda hayirlisi olsun ins kazanirsin benim hic umudum yok
Cok sagol arkadasim, ins sende bu sikintidan hayirlisiyla kurtulursun!!

nederlands
Mezun-NL
Mezun-NL

sansli yazdı:bu sorduklari anlamissan (ki anlamissin bunlari bunlari sordular dedigine gore) ve cvplamissin duruma gore gecmissin gibi geldi bana arkdsm,,,skma canini evdekilerede catma bak gun gelir sinavini gecersin evdekiler intikamlarini kotu alirlar :lol: :lol: :lol: haberin olsun...
bu arada yaptigin portfolio sinavinin bu sekil olanina panelgesprek deniyor...umarim hayirlisiyla gecmissindir arkdsm korkma...guzel haberlerini bekliyoruz ins ins ins...
Sansli arkadasim cok sagol Iyi dileklerin icin, icim icimi yedi kac gundur, su sinav sonucum hayirlisi ile gelsede stresimi geride biraksam!

Kullanıcı avatarı
sengul79
Mezun-NL
Mezun-NL
Turkiye_Sehir: kayseri
Yabanci_Ulke: Hollanda*Dordrecht

Mesaj gönderen sengul79 »

nederlands yazdı::cry: :cry: :cry: sinav sonucum kotu gelicek diye basima agrilar girdi, evde stresten herkese bulasir oldum,, gercekten Hollanda hukumetinin yaptigi bu insan haklarina aykiri, ikinci sinif insan muamelesi uygulamalari insani cok uzuyor. Hakkimda hayirlisi, herkesede.
canim insaallah kotu gelmez kazanirsin allahin izni ile sinava girmek bisey deyil de sonuc beklemek cok zor is gence den baska bir sey diyil yaptiklari
sinava girdiginde kazanip kazanmadigin belli oluyor zaten ama bekletiyorlar ev dekilere allah sabir versin ins onlarda bizle beraber sinav stresi yasiyorlar hakkinda hayirlisi olsun ins guzel haberlerini bekliyoz
rabbim yar ve yardimcimiz olsun
:geek: :geek: :geek:

Kullanıcı avatarı
gamze demırcı
NT2
NT2
Turkiye_Sehir: türkiye antalya.
Yabanci_Ulke: hollanda landgraaf...

Mesaj gönderen gamze demırcı »

Kullanıcı avatarı
sansli
Ogretmen
Ogretmen
Turkiye_Sehir: turkiye
Yabanci_Ulke: hollanda-den haag

Mesaj gönderen sansli »

hollandadayim(2008-5)
ehliyetimi aldim(2008-12)
5yillik oturumumu aldim(2009-03)
ik had mijn inburgeringsdiploma gekregen(2009-12)
ik begin met niveauverhoging cursus...
Ik werk vrijwilligster als fietsdocent
Mbo opleiding Helpende zorg en welzijn 2011-09

Kullanıcı avatarı
gamze demırcı
NT2
NT2
Turkiye_Sehir: türkiye antalya.
Yabanci_Ulke: hollanda landgraaf...

Mesaj gönderen gamze demırcı »

“Inburgeringsexamen” sayfasına dön