:!: belcika ya gelecek olan arkadaslar buraya

Belcikadan vize basvurusu nasil yapilir. Belcikadan Hollandaya gecis nasil hangi sartlarda yapilir. Belcika uyum sinavi

Moderatörler: sansli, unknown

Forum kuralları
Lutfen Forumun Sagligi icin Copluge donmemesi icin kurallara uyalim.. Aksi taktirde yazilariniz silinecektir.
*Konuya uygun baslik seciniz. ( yardim, lutfen, acil gibi baslik kullanmayin. )
*Arama yapmadan konu acmayiniz. Yazinizi Uygun konu basligi altinda aciniz. ( sinav oncesi, duyuru, kendinizi tanitin, alim satim )
*Bir kisinin yazisina Tesekkur etmek istiyor iseniz. Yazi yerine tesekkur dugmesine tiklayin.
senator
NT1
NT1

Re: :!: belcika ya gelecek olan arkadaslar buraya

Mesaj gönderen senator »

Kullanıcı avatarı
sekerpinari
Bolum Yoneticisi
Bolum Yoneticisi
Turkiye_Sehir: izmir
Yabanci_Ulke: hollanda-denhaag

Mesaj gönderen sekerpinari »

evet mutlaka asli gerekiyor yoksa kabul etmezler hatta aslinin yaninda birde fotokopisi olsun iyi calismalar
benim yasama sevincim senden kaynaklanan bir duygu degil bu benim dogamda var
http://www.sekerpinari.azbuz.com

Kullanıcı avatarı
alper68
Mezun-BE
Mezun-BE
Turkiye_Sehir: aksaray
Yabanci_Ulke: hollanda rotterdam belcika genk

Mesaj gönderen alper68 »

arkadaslar bugun cok kotuyum hayatım karardı bugun benı mulakta cagırmıslardı gıttım sabah ve ılk dedegı sey hollandanın kabul etmedıgı hep buraya gelıyo dedı benım hollandadan aıle bırlesımı ıcın basvuruda bulundugumu soyledı ve ret almıstım onu soyledı bana kızımla ılgılı bı kac soru sordu ve senın dosyanı hollanda konsolosluguna gonderıyorum dedı bu kadar baska bısey yok sonra sızı ararız dedı sımdı ne olacak oldum ben sankı yasamıyorum ..... hayat bu kadar zor olabılırmı allahımmm ... sımdı ben ne yapmalıyım benım hakkımda boyle bı karar verbılırmı veya ben hukukı yonden ne yapmalıyım yoksa tekrar mı basvurmalıyım su an onlardan tel beklıyorum ne oldugunuda bılmıyorum kı tammm .

Kullanıcı avatarı
sekerpinari
Bolum Yoneticisi
Bolum Yoneticisi

arkadasim oncelikle sakin ol belcika konsolosluguna eger basvuru yaptiysan senin dosyani hollanda konsolosluguna gondermesi imkansiz cunku sen belcikaya basvuruda bulunuyorsun hukuki yonden elbette haklarin var peki nezaman arayacaklarini soyledilermi ayrica senin evragin ne cabuk belcikaya gitmis oradanda geri ginderip sana bu cevabi veriyorlar biraz bekle bakalim seni aramazlarsa bi iki gun icinde sen ara ve bunun nasil oldugunu sor hatta esin arasin ve konussun SIKISTirsin onlari bu nasil olur diye ve esin fransizca biliyorsa fransizca konussun o bilmiyorsa bilen birine aratsin pasif durmasin karsilarinda ayrica ben buradan arastiracagim senin icin bu nasil olur diye ok sana cevap vericegim moralini bozma arkadasim kolay geldin iyi calismalar

bener can
Mezun-BE
Mezun-BE
Turkiye_Sehir: osmaniye
Yabanci_Ulke: belcika hamont

Mesaj gönderen bener can »

merhaba sekerpinari
dosyayi ilk on gun icinde iks binasindan 100 metre asagidaki konsolosluga gonderiyolar orayada ilk on gun icinde gidiliyor ilk on gunde o dosyayi inceliyolar eger bisey bulurlarsa ankaraya cagiriliyor ilk on gun icinde sorun cikarsa onun gerekli evragini istiyolar sorun cikmazsa zaten hic cikmiyor yani ilk on gun cok tehlikeli dediler bana ilk on gundede mulakata onun icin cagiriliyor yani mulakaat varsa sorun demektir MULAKAAT+SORUN yani belcikayada ilk on gun sonundami geliyo onu kesin bilmiyorum. bana oyle demislerdi sekerpinari

Kullanıcı avatarı
sekerpinari
Bolum Yoneticisi
Bolum Yoneticisi

bener arkadasim evrak eksikligi olma ihtimali olabilirdiye evet boyle bir sey var onu biliyorum ancak alper arkadasin pozisyonu daha farkli yani hicbir zman konsolosluk brukselin yerine karar veremez ancak dosyada her hangibirinde birseylerden suphelenmislerse arastirma yapmak icin neden hollandadan red aldigini ogrenmek amacli dosya danismasi yapabilir.ama yinede alper arkadasim evraginizi bruksele gonderirler cunku son karar onlarin kolay gelsin

Kullanıcı avatarı
alper68
Mezun-BE
Mezun-BE

Mesaj gönderen alper68 »

arkadasım pınar ve tum dostlar ya oyle moralım bozuldu kı anlatamam ne hayllarım vardı cok kotuyum ne yapacagımı bıle bılmedım ıks ye evrakları verdım bır gun sonra aradılar yanı eksık kagıdım yok sadece hollandandan basvuru yapmısın ve nl nın kabul etmedıgı buraya gelıyo dedı ve dosyanı nl konsolosluguna gondercegını soyledı baska bısey yok sızı ararız dedı bu kadar soru bıle sordurmuyo ordakı kadın ya sımdı benım dosyamı basvurumu normalde dırek bruksele gondermek zorunda demı pınar

Kullanıcı avatarı
sekerpinari
Bolum Yoneticisi
Bolum Yoneticisi

alper68 yazdı:arkadasım pınar ve tum dostlar ya oyle moralım bozuldu kı anlatamam ne hayllarım vardı cok kotuyum ne yapacagımı bıle bılmedım ıks ye evrakları verdım bır gun sonra aradılar yanı eksık kagıdım yok sadece hollandandan basvuru yapmısın ve nl nın kabul etmedıgı buraya gelıyo dedı ve dosyanı nl konsolosluguna gondercegını soyledı baska bısey yok sızı ararız dedı bu kadar soru bıle sordurmuyo ordakı kadın ya sımdı benım dosyamı basvurumu normalde dırek bruksele gondermek zorunda demı pınar
elbette oyle kendileri kara veremezler sadece fikirlerini soylerler ama son soz belcika brukselden kolay gelsin

Kullanıcı avatarı
alper68
Mezun-BE
Mezun-BE

Mesaj gönderen alper68 »

arkadaslar aramamız gereken yerın telefon numarası adresı yokmu bana acılen bunlar lazım yabancılar subesımı ne oranın ıste numara lazım ve ne dıyeyım basvurum ne durumda dıyemı soralım yoksa burdakı konsolsolugun dedıgını nl konslosluguna gonderecegız dedıklerını mı soyleyım

Kullanıcı avatarı
sekerpinari
Bolum Yoneticisi
Bolum Yoneticisi

arkdasim suanda bekle seni arayacaklarini soylemisler zaten biraz beklke bakalim ne zaman arayacaklar cunku yapilan durumun gozunu kortukmada olabilir cunku daha once red gelmis bu yuzden blof yapabilirler biraz daha sabir

“Belcikadan Basvuru” sayfasına dön