belcikaya gelmek icin sorusu olanlar buraya

Belcikadan vize basvurusu nasil yapilir. Belcikadan Hollandaya gecis nasil hangi sartlarda yapilir. Belcika uyum sinavi

Moderatörler: sansli, unknown

Forum kuralları
Lutfen Forumun Sagligi icin Copluge donmemesi icin kurallara uyalim.. Aksi taktirde yazilariniz silinecektir.
*Konuya uygun baslik seciniz. ( yardim, lutfen, acil gibi baslik kullanmayin. )
*Arama yapmadan konu acmayiniz. Yazinizi Uygun konu basligi altinda aciniz. ( sinav oncesi, duyuru, kendinizi tanitin, alim satim )
*Bir kisinin yazisina Tesekkur etmek istiyor iseniz. Yazi yerine tesekkur dugmesine tiklayin.
Kullanıcı avatarı
sekerpinari
Bolum Yoneticisi
Bolum Yoneticisi
Turkiye_Sehir: izmir
Yabanci_Ulke: hollanda-denhaag

Re: belcikaya gelmek icin sorusu olanlar buraya

Mesaj gönderen sekerpinari »

alper68 yazdı:pınarcım cok saol ya valla cok mutluyum hersey yolunda gıdıyo ıns herkesınkıde gıder pınar arkadasım cok saol bu bılgıler guzel benım duydugum da bu y ondeydı ama adresı bılenler varsa adres cokısıme yaarar cok tesekkurler oınarcım duyarlılıgın ıcın hakkınızı naıl oderız yaaaa .
sagol arkadasim ama keske adres konusundada yardimci olabilseydim kolay gelsin iyi calismalar
benim yasama sevincim senden kaynaklanan bir duygu degil bu benim dogamda var
http://www.sekerpinari.azbuz.com

bener can
Mezun-BE
Mezun-BE
Turkiye_Sehir: osmaniye
Yabanci_Ulke: belcika hamont

Mesaj gönderen bener can »

alper68 yazdı:arkadaslar sonunda butun belgelerı tamamladım randevuyu aldım onumuzdekı carsamba gunu belgelerı verıcem artık hayırlısı cok sukur yolun sonuna cok yaklastık allah hayırlısını versın. arkadaslar bu arada tek eksıgım adlı sıcıl genel mudurlugunden alınacak sıcıl kagıdı bunun hakkında bana bıraz bılgı verırsenız sevınırım bu belge yabancı dılde alıyoruz ve sadece apostıl mı ettırıyoruz nerde bunun tam adresı bı kızılayda dıye ogrenıyorum bıde sakarya caddesınde dıye tam bılgı verebılırmısnız tesekkurler.
SELAM ALPER ARKADASIM COK SEVINDIM YAA HAYIRLISI OLSUN ...
KIZILAY TUNA CAD. NO 10 ANKARA. oraya gittiginde belcika icin oldugunu soylemen yeterli onlar yabanci dilde veriyor onu al ve iks git. yani hersey o evragin icinde baskada bi sey yaptirmana gerek yok arkadasim benim eski yazdigim seylerin icinde adres vermistim zaten bende bu adresten aldim kapidan gir tam karsinda demirli pencereden aliyorsun. sabah git ogleden sonra veriyolar 12 den once git ogleden sonra evragini aliyosun bi gun sonrada randevu icin git iks. ye. bence butun evragin tam ya p tesi sabah kizilay tuna cad. no 10 git ogleden sonrayi bekle evragini al. bi gun sonra sali sabahi yani iks binasina teslim edebilirsin. ama sen randevunu carsamba almissin. olsun arkadasim hayirlisi olsun. sali gunude gezersin carsambada iks gidersin. onlar sana 5 yillik sicilini verdiklerinde evragi tam veriyolar yani apositili falan hepsi icinde yabanci dili..... hepsi icinde sadece bunu al ve evragin tam. SAKIN SAKARYA CADDESINE GITME BEN GITTIM 1 GUNUM BOSA GITTI ESKIDEN ORAYA GIDILIYOMUS...

HANI O EVRAKLARIN ICINDEKI DOGUM KAYIT ORNEGI VARYA BELCIKADAN BENIM GITTIGIM BELEDIYEDEN ONU ISTEDILER BIDE EHLIYET. EHLIYETI VERDIM DOGUM KAYIT ORNEGI YOK. ESIM BANA TEMBIH ETMISTI K.BABAM GEREK YOK DEDI BENDE IDDALASMADIM TAMAM DEDIM. BELEDIYEDENDE ISTEDILER. ESIM BANA GETIRMEDINMI DEDI BENDE BABAN GEREK YOK DEDI DEDIM. SIMDI O EVRAK YOK ISLEMLERDE BASLAMADI HERALDE KI POLISDE GELMEDI. BABAM TR GELIRKEN O EVRAGI GETIRMESI LAZIM. AMA TR DE NUFUSTA 18 YASINI GECENLER KENDILERI ALICAK DIYE BISEY VAR YA BIDE APOSILLI OLUCAKMIS NAPICAM BILMIYORUM.
DOGUM KAYIT ORNEGININ APOSTILLI OLANINI YANI BURAYA GETIRCEN YA UNUTMA BENIM GIBI...
HADI KOLAY GELSIN...

Kullanıcı avatarı
alper68
Mezun-BE
Mezun-BE
Turkiye_Sehir: aksaray
Yabanci_Ulke: hollanda rotterdam belcika genk

Mesaj gönderen alper68 »

saol bener dostum apostıllı mı verıyolar yanı baska ugrasmama gerek yokmu emınsın demı ve bu kagıdı hangı dılde verıyolar veya bızmı soyluyoruz cok saol ya verdıgın bılgıler ıcın bıde kızılay tuna cad no 10 dakı bu bınanın adı ankara adlı sıcıl genel mudurlugu demı. Senın baban alabılır ya sana aıt formul a yı ( dogum kayıt ornegı) baban kendı kımlıgıyle alabalır ve a formulu( dogum kayıt ornegı) apostıl olurmu ya zaten uluslararası bı kagıt bu ama yınede apostıl ıstıyolarsa onuda baban yapabılır trde sonra sana gonderır ya hayılrısı olsun benerrr

bener can
Mezun-BE
Mezun-BE

alper68 yazdı:saol bener dostum apostıllı mı verıyolar yanı baska ugrasmama gerek yokmu emınsın demı ve bu kagıdı hangı dılde verıyolar veya bızmı soyluyoruz cok saol ya verdıgın bılgıler ıcın bıde kızılay tuna cad no 10 dakı bu bınanın adı ankara adlı sıcıl genel mudurlugu demı. Senın baban alabılır ya sana aıt formul a yı ( dogum kayıt ornegı) baban kendı kımlıgıyle alabalır ve a formulu( dogum kayıt ornegı) apostıl olurmu ya zaten uluslararası bı kagıt bu ama yınede apostıl ıstıyolarsa onuda baban yapabılır trde sonra sana gonderır ya hayılrısı olsun benerrr
kizilay tuna can no 10 adli sicil genel mudurlugu ne sabah 12 den once git ogleden sonra 3 gibi evragini ordan al zaten onlara diyosun ya belcika icin diye onlar sana ogleden sonra verdiklerinde onu aliyosun zaten yabanci dilde veriyolar kendileri biliyor.(ben oraya gittigimde belcika icinmi diye dediler bana sordular yani). yine onlar sana diycek ki bunu al adli sicil mudurlugune gotur 5 kat ta adresini veriyolar sana orayada apositil icin goturuyosun iste ordan muhurluyolar apositil yapiyolar isin bitiyo. bende unutmusum kizilay tunadan sonra apositil icin 5 kata gidiliceni esim hatirlatti. 5 nci kat dedigim yer de adliye oluyo.

hani sanada demisler ya sicil icin kizilaymi baska yermi diye hani kafan karisiyodu ben sana kizilay tuna demistim. iste apositil icin diger adrese gidiceksin. ilk kizilay tuna genel mudurluk sonra apositil icin adli sicil mudurlugune gidiceksin. bide bu adresler birbirine cok yakin onuda bil ilk kizilay tuna unutma.zaten islerinde bitmis hadi kolay gele...

bener can
Mezun-BE
Mezun-BE

alper naptin gittinmi ankaraya? ankaradamisin?

Kullanıcı avatarı
alper68
Mezun-BE
Mezun-BE
Turkiye_Sehir: aksaray
Yabanci_Ulke: hollanda rotterdam belcika genk

Mesaj gönderen alper68 »

bener merhaba suan ankaradayım sıcıl genel mudurlugune verdım nufus cuzdanımı 3:30 da gel al dedı bıraz sonra gıdıcem cok kolay ya hepsı yakın bırıbırıne hepsının yerını ogrendım bı kac tane resım cektım ceple sonra onları eklerım gıdecek arkadaslar ıcın kolaylık olur bıde hayırlısıyla yarın basvuruyu yapsam hıc bısey kalmayacak neyse hayırlısı yıne gorusruz yıne haberdar ederım sızlerı ..

Kullanıcı avatarı
sekerpinari
Bolum Yoneticisi
Bolum Yoneticisi
Turkiye_Sehir: izmir
Yabanci_Ulke: hollanda-denhaag

Mesaj gönderen sekerpinari »

arkadaslar bukonuyu kilitliyorum cunku cok uzun ve karisik bir baslik oldu bir cok arkadasimiz anliyamiyor bolumumuzdeki diger basliklari kullanarak bilgi paylasiminda bulunalim iyi calismalar
benim yasama sevincim senden kaynaklanan bir duygu degil bu benim dogamda var
http://www.sekerpinari.azbuz.com

Kilitli

“Belcikadan Basvuru” sayfasına dön