LUTFEN OKUYUN ( konu basliklari ve ayrisim )

Belcikadan vize basvurusu nasil yapilir. Belcikadan Hollandaya gecis nasil hangi sartlarda yapilir. Belcika uyum sinavi

Moderatörler: sansli, unknown

Forum kuralları
Lutfen Forumun Sagligi icin Copluge donmemesi icin kurallara uyalim.. Aksi taktirde yazilariniz silinecektir.
*Konuya uygun baslik seciniz. ( yardim, lutfen, acil gibi baslik kullanmayin. )
*Arama yapmadan konu acmayiniz. Yazinizi Uygun konu basligi altinda aciniz. ( sinav oncesi, duyuru, kendinizi tanitin, alim satim )
*Bir kisinin yazisina Tesekkur etmek istiyor iseniz. Yazi yerine tesekkur dugmesine tiklayin.
Kullanıcı avatarı
sekerpinari
Bolum Yoneticisi
Bolum Yoneticisi
Turkiye_Sehir: izmir
Yabanci_Ulke: hollanda-denhaag

LUTFEN OKUYUN ( konu basliklari ve ayrisim )

Mesaj gönderen sekerpinari »

Arkadaslar vize sureci ve sonrasi elbetteki zor bir durum ve sabir istiyen bir bekleyis.Elimizden geldikte burada tum sorulara cevap vermeye ve herkese yardim etmeye calisiyoruz ancak sizinde hassasiyet gostermeniz gerekmektedir.
1;Ayni konu ile ilgili birden fazla baslik acmayiniz,
2;Acilan basliklarin isimlerine gore yardim talebinde yada fikir paylasimi yapiniz,
3;Belirli basliklari sadece konulari paylasmakta ve yardim etmekte kullanalim(sohbet seklinde olmamasi rica olur).
4;Konu acarken ilk once diger basliklari kontrol ediniz.Mutlaka diger basliklar arasinda size yardimci olacak bilgiler vardir.

Lutfen bunlara dikkat edelimmm

Kolay gelsin,iyi calismalar
benim yasama sevincim senden kaynaklanan bir duygu degil bu benim dogamda var
http://www.sekerpinari.azbuz.com

Kullanıcı avatarı
cozi03
Mezun-BE
Mezun-BE
İletişim:

Re: LUTFEN OKUYUN ( konu basliklari ve ayrisim )

Mesaj gönderen cozi03 »

mehmet66
Beginner
Beginner

turistlik vize ile belcikaya gidip esimle oturum alabilirmiy

Mesaj gönderen mehmet66 »

merhaba ben mehmet . ANTALYADAN 20,01,2008 de hollandadaydım.. esim hollanda vatandası..
ben turıstlık vıze ıle gittim hollandaya. ve biz belcikaya belcikanın oturum prosodorlerını ogrenmek ıcın gıttık... belediyedeki yetkili bizden oncelıkle belcıkadan ev tutmamızı ıstedı ve kira kontratı ıstedı en az 1 yıllık olması gerekcesıyle... ve esımın 1 ay ıcerısınde bi is bulmasıgerektıgını soyledı...
ve bız de dedıkkkı tamam bu sure ıcerısınde ıs bulduk dıyelım sonrakı ıstedıgınız evrak nedır ..
ve bızden ıstedıgı evrak esımın calıstıgı sırkette aıt conrant ıstedı yanı esımın en az 6 aylık bır conrant ı olması lazzımmıs.. diyelım bunuda ıbraz ettık dedım... bu sure ıcıresınde ben ne olacagım . yanı benım turkıyeye gıtmem gereklımı dedım... HAYIR GEREK YOK BIZE SIZDEN ISTEDIKLERIMIZ ONEMLI 2 EWRAK WAR ONLARI IBRAZ EDIN SIZIN AİLEBİRLESİMİ BASVURUNUZU BURDAN ICERI ALABILIRIZ. DEDİLER.. VE BENDE DEDIMKI BENIM 30 GUNLUK VISEM KALDI BI SORUN OLUMU . HAYIR KESINLIKLE OLMAZ DEDILER. yanı visum bıtsede bı sorun cıkmaz basvurunuz war ıcerıde o sonuclana na kadar burda kalabılırsınız dedıler. ama ben turkıyedeyım suan ASKERIM sıze sormak ıstedıgım beledıyenın dedıklerı dogrumu yanı ben pek ınanmadım .. belcıkada sartlar bukadar kolaymı??? sorumla ılgılenırsenız cok sewınırım... mehmet . bu ARADA HERKESE HAYIRLI BAYRAMLAR

Kullanıcı avatarı
sekerpinari
Bolum Yoneticisi
Bolum Yoneticisi
Turkiye_Sehir: izmir
Yabanci_Ulke: hollanda-denhaag

Mesaj gönderen sekerpinari »

ARKADASIM EGER TR YE GERI DONDUYSEN MALESEFKI O HAKKINI KAYBETTIN GERI DONECEGIN ZAMAN SITEMIZIN DIGER BOLUMLERINDEKI BAHSEDILEN EVRAKLAR SENIN ICINDE GECERLI OLACAK YANI AILE BIRLESIK BASVURUSU YAPACAKSIN.aNCAK SOYLE BIR DURUM VAR EGERKI SEN BELCIKADA OLDUGUN SURE ICINDE BASVURU YAPMISSAN ZATEN KONSOLOSLUK SANA ULASACAKTIR YADA ESIN BELCIKANIN BELEDIYESINDEN SENIN ICIN OGRENEBILIR GIDISATIN DURUMUNU AYNI ZAMANDA YABANCILAR DAIRESI ILEDE IRTIBATA GIRMELI..Sanada hayirli bayramlar kolay gelsin...
benim yasama sevincim senden kaynaklanan bir duygu degil bu benim dogamda var
http://www.sekerpinari.azbuz.com

Türkiye
Beginner
Beginner
Turkiye_Sehir: Türkiye
Yabanci_Ulke: Belçika

Mesaj gönderen Türkiye »

Sevgipınarı belcika hakkında bilgin varmı acaba?

Kullanıcı avatarı
mehmet-33
Mezun-BE
Mezun-BE
Turkiye_Sehir: antalya
Yabanci_Ulke: belçika_knokke

Mesaj gönderen mehmet-33 »

Türkiye
Beginner
Beginner

Mesaj gönderen Türkiye »

mehmet ben belcıkada 5 aylık turuncu kart aldım temmuz ayının sonunda gereklı evraklarımıda tamamladım ıstenen..fakat 22 eylulde yenı bır kanun cıktı aıle bırlesımı zorlastırıldı bılıyorsundurr,bu benı etkılermı sence? cunkı daha F kartımı almadım sadece gecıcı olan kımlıkle duruyorum nedır durum sence? bu arada aıle bırlesımı ama evlılık sayesınde deıl aile ferdim sayesınde geldım dogum yerımde belcıka. bıraz bılgı verırsen sevınırım

Kullanıcı avatarı
Bluue
Mezun-BE
Mezun-BE
Turkiye_Sehir: Turkiye-Manisa-Izmir
Yabanci_Ulke: Belcika-Antwerpen simdi NL- Amstelveen

Mesaj gönderen Bluue »

Türkiye yazdı:mehmet ben belcıkada 5 aylık turuncu kart aldım temmuz ayının sonunda gereklı evraklarımıda tamamladım ıstenen..fakat 22 eylulde yenı bır kanun cıktı aıle bırlesımı zorlastırıldı bılıyorsundurr,bu benı etkılermı sence? cunkı daha F kartımı almadım sadece gecıcı olan kımlıkle duruyorum nedır durum sence? bu arada aıle bırlesımı ama evlılık sayesınde deıl aile ferdim sayesınde geldım dogum yerımde belcıka. bıraz bılgı verırsen sevınırım

Valla dostum bende ayni senin durumdaydim fakat bende de 5 aylik oturum kartim vardi ve 12 eylul de bitti ve bittigi gun belediyeye F kart basvurusunda bulunduk fakat herhangi bir problem cikartmadilar... Ve ben 5 aylik oturum kartimi aldiktan hemen sonra full contractli ve maas bodrolu ise girdim ve calismaya basladim... Calisma konusunuda goz onunde bulunduruyolar heralde ama tam emin degilim arkadasim... Fakat ben problemsiz aldim... hemen verdiler
20/08/2010 AileBirlesim basvuru
1/10/2010 NL'deyim > 7/10/2010 BE'deyim
15/11/2010 Mulakat tarih belgesi
25/01/2011 Esim mulakata girdi ve 5aylik oturum
12/04/2011 5 aylik oturum kartim
12/09/2011 Mutlu son!!! 5 yillik oturumum elimde

Türkiye
Beginner
Beginner

Mesaj gönderen Türkiye »

Bluue benım sansıma F kartı almadan once cıktı bu yasa oyuzden bıraz tedırgınım..normalde yenı yasadan once basvurdum ve 5 aylık kımlıgı aldım ama ben calısmaktan zıyade sımdı fransızca kursa baslamayı dusunuyorum sence calısma kadar onunda etkısı olurmu? en azıncan ugras verıyor anlamında,bıde saglık sıgortası vs herseyımız tamam ehlıyetıde alıcam 1 aya kadar kısmetse yanı bunları verdıkten sonra yardımda almıyorum ne gıbı bır sebep cıkarabılırlerkı anlamıyorumm..ve bana 5 aylık kart bıtmeden nasıl bır yol ızlıyorsun onuda kısaca not gecermısın rıca etsem? yanı kart bıtmeden ne kadar zaman once gıtmek lazım beledıyeye yada onlarmı cagırıyor ne kadar onceden ? tesekkurler bluue..bu arada kazasız belasız almana sevındım arkadasım F kart sahıplerı sanırım 3 sene gectıkten sonra vatandasta olabılıyor dogrumuyum?

Kullanıcı avatarı
Bluue
Mezun-BE
Mezun-BE
Turkiye_Sehir: Turkiye-Manisa-Izmir
Yabanci_Ulke: Belcika-Antwerpen simdi NL- Amstelveen

Mesaj gönderen Bluue »

Türkiye yazdı:Bluue benım sansıma F kartı almadan once cıktı bu yasa oyuzden bıraz tedırgınım..normalde yenı yasadan once basvurdum ve 5 aylık kımlıgı aldım ama ben calısmaktan zıyade sımdı fransızca kursa baslamayı dusunuyorum sence calısma kadar onunda etkısı olurmu? en azıncan ugras verıyor anlamında,bıde saglık sıgortası vs herseyımız tamam ehlıyetıde alıcam 1 aya kadar kısmetse yanı bunları verdıkten sonra yardımda almıyorum ne gıbı bır sebep cıkarabılırlerkı anlamıyorumm..ve bana 5 aylık kart bıtmeden nasıl bır yol ızlıyorsun onuda kısaca not gecermısın rıca etsem? yanı kart bıtmeden ne kadar zaman once gıtmek lazım beledıyeye yada onlarmı cagırıyor ne kadar onceden ? tesekkurler bluue..bu arada kazasız belasız almana sevındım arkadasım F kart sahıplerı sanırım 3 sene gectıkten sonra vatandasta olabılıyor dogrumuyum?
Cok tesekkur ederim 1 yildan beri bekliyordum bende F kartimi, 5 aylik kartimi alasiya kadar cok zorluk cikarmislardi ama 5 aylik karti aldiktan sonra hersey yolunda gitti, bide sabir etmek cok onemli...

Bence cikan yasa sana etki yapmamasi gerek... tabi dusunceme gore etki yapmamasi gerek emin degilim.. peki esin calisiyormu? 5 aylik kartimi aldiktan sonra hic bir sey yapmadan direk ise basladim ve ben inburgeringe gittigimde kartinin gunu 2-3 gun bitmeden basvuru yapabilirsin dediler bende aynen denileni yaptim ama beni geri gonderdiler ve bittigi gun gelmemi istediler..onlar cagirmadan gittim yani... Ben de aynen oyle yaptim ve bittigi gun gittim... Hic birsey sormadilar ve hic bir evrak istemediler ama sen tedbir olsun diye ne kadar evragin varsa onlarin sorabilecegi gotur yaninda bunlarin sagi solu belli olmuyo bulur birsey yapar bir giciklik diye o bakimdan yaninda bulundur tum evraklarini...

ben 5 aylik kartimi aldiktan sonra Turk ehliyetimide verdim degistirmeleri icin ve 6 hafta icinde ehliyetimi verdiler banada ondada hic bir problem yasamadim..
20/08/2010 AileBirlesim basvuru
1/10/2010 NL'deyim > 7/10/2010 BE'deyim
15/11/2010 Mulakat tarih belgesi
25/01/2011 Esim mulakata girdi ve 5aylik oturum
12/04/2011 5 aylik oturum kartim
12/09/2011 Mutlu son!!! 5 yillik oturumum elimde

“Belcikadan Basvuru” sayfasına dön