4 GÜNDE VİZEM ÇIKTI..(ŞAŞKINIM :) )

Belcikadan vize basvurusu nasil yapilir. Belcikadan Hollandaya gecis nasil hangi sartlarda yapilir. Belcika uyum sinavi

Moderatörler: sansli, unknown

Forum kuralları
Lutfen Forumun Sagligi icin Copluge donmemesi icin kurallara uyalim.. Aksi taktirde yazilariniz silinecektir.
*Konuya uygun baslik seciniz. ( yardim, lutfen, acil gibi baslik kullanmayin. )
*Arama yapmadan konu acmayiniz. Yazinizi Uygun konu basligi altinda aciniz. ( sinav oncesi, duyuru, kendinizi tanitin, alim satim )
*Bir kisinin yazisina Tesekkur etmek istiyor iseniz. Yazi yerine tesekkur dugmesine tiklayin.
Kullanıcı avatarı
Esra70
NT2
NT2
Turkiye_Sehir: Karaman
Yabanci_Ulke: Hollanda-Zaandam

Re: 4 GÜNDE VİZEM ÇIKTI..(ŞAŞKINIM :) )

Mesaj gönderen Esra70 »

hatice25
NT3
NT3
Turkiye_Sehir: Erzurum
Yabanci_Ulke: Rotterdam
İletişim:

Mesaj gönderen hatice25 »

zeyna
Mezun-BE
Mezun-BE
Turkiye_Sehir: ankara
Yabanci_Ulke: Belgium

Mesaj gönderen zeyna »

12 ekim 2009 iks'ye evraklarımı teslim ettim.
12 ocak 2010 vizem cikti...

Kullanıcı avatarı
darısıbasima
Mezun-NL
Mezun-NL
Turkiye_Sehir: kayseri
Yabanci_Ulke: turkiye

Mesaj gönderen darısıbasima »

hayirli olsun .... darisi digerlerine ..

vize cikdi olayi :)) bende persembe vermisdim pazartesi elime gelmisdi 3 ay once ... bu erken cikiyor .. ama ondan oncekileri cok uzun suruyor beklemek vs... hayirli olsun ...
Yorum yazanıda yazmayanıda goruyorum . İlgiye karsı ilgi gosterırım

asicee
Mezun-BE
Mezun-BE
Turkiye_Sehir:
Yabanci_Ulke: belçika gent

Mesaj gönderen asicee »

omer70 yazdı:Merhaba arkadaslar 11 gun once geldim belcikaya yavas yavas uyum sorunu kalkiyor ortadan alismaya calisiyorum iste.belediye islerini hallettim eve polis geldi kontrol etti. bu hafta icinde oturumu alacagim.bu hafta dil kursuna yaziliyorum.tr deki ehliyetler burda direk cevriliyor yani sinava felan girmiyorsun.kisa surede halloluyor islerimiz.simdi issizlik sigortasi icin ugrasiyorum tr de sigortan varsa prim gunun son 18 ay icinde 312 gun yatmissa somaj yani dop diyorlar isssizlik parasi aliyosun fena parada vermiyorlar 12 ay boyunca isssizlik parasi aliyosun 1-2 evragim eksik onlarla ugrasiyorum.. yani kisaca bir sekilde gunler geciyor sadece havalar surekli yagmurlu ve kapali onun disinda problem yok :).
bùrde belcika havaalaninda kucuk bir problem oldu ama ingilizce veya flemanca derdini anlatabiliyorsun..neden geldigini soruyorlar evlilik cuzdani istiyorlar esiniz sizi almaya geldiyse onu cagirabiliyorsunuz evlilik cuzdanini gosterip hallediyorsunuz..
simdilik kisaca boyle bu arada zeyna arkadasim ins kisa zamanda cikar istegin bende maasmechelen deyim grss inss
omer merhaba benim de eve yakasik 1.5 hafta once filan polis geldi iste bakti gitti bir kac sorum olacak ehliyeti oturum aldikdan sonra mi degistirebiliyoruz hala araba suremiyorum ben birde bu oturum ne zaman cikar asamalar nasil biraz aydinlatirsan sevinirim bende gentteyim gorusmek uzeree

Kullanıcı avatarı
xxELAxx55
Mezun-BE
Mezun-BE
Turkiye_Sehir: istanbul
Yabanci_Ulke: Belcika

Mesaj gönderen xxELAxx55 »

gercekten ınanılmaz nasıl bu kadar erken cıktı bende sasırdım dogrusu ama hayırlı olsun darısı benım basıma
29 haziran 2010 vizem cikti
18 eylul 2010 1.ci dugun oldu:)
21 eylul 2010 belcikadayim...
26 eylul 2010 2.ci dugun:):);)
05 ekim 2010 dil okuluna basladim...
10.10.2010 dogum gunum:P...

kuzey2329
NT1
NT1
Turkiye_Sehir: Türkiye-Gaziantep
Yabanci_Ulke: BELçika- mons

Mesaj gönderen kuzey2329 »

slm sevgili arkadaslar...cok sukru belcikaya cvardik okula kayitta olduk simdi sira okurken nasil gecinicez sikinti basladi haliyle esim calsiyor ama ben evde oturuyorm bir gelir yok...bu issizlik maasi alan kardeslerim basvuru asamasni sirasi ile yazarlarsa cok sevinirim..ben wallon bolgesinde yasiyorum bu arada..gecmise donuk 1250gun sigortam var ki ben belcikay geldikten sonra sigortadan dusurdu beni patronum ssk hesap dokumanlarim var elimde ve birde is yerinde calismaya basladgim ve ayrildigim tarih yazili bir ust yazim var ve bunlarin hepsini trde ingilizce tercume ettirdim...simdi bilgisi olan esine issizlik odenegi baglatan kardeslerime soruyorum ONEM'e mi yoksa FOREM' mi kayit yaptirmamaiz gerekli..kayita giderken bu belgeleri yanimizda olmalimi? baska evrak gerekmi? banka hesabi actirmamiz gerekmi?...yada belikada bir gun dahi olsa calsimak lazim diye yazan arkadaslar var bir yerde gidip calsitiktan sonrami gidip basvurmaliyiz...???? yardimci olursaniz sevinirim arkadaslar cunku okula gderken bir yool parasi sigara parasi verseler yeter..kendinize iyi bakin aeol

“Belcikadan Basvuru” sayfasına dön