Bekleme suresi

Belcikadan vize basvurusu nasil yapilir. Belcikadan Hollandaya gecis nasil hangi sartlarda yapilir. Belcika uyum sinavi

Moderatörler: sansli, unknown

Forum kuralları
Lutfen Forumun Sagligi icin Copluge donmemesi icin kurallara uyalim.. Aksi taktirde yazilariniz silinecektir.
*Konuya uygun baslik seciniz. ( yardim, lutfen, acil gibi baslik kullanmayin. )
*Arama yapmadan konu acmayiniz. Yazinizi Uygun konu basligi altinda aciniz. ( sinav oncesi, duyuru, kendinizi tanitin, alim satim )
*Bir kisinin yazisina Tesekkur etmek istiyor iseniz. Yazi yerine tesekkur dugmesine tiklayin.
Jeekap
Beginner
Beginner
Turkiye_Sehir: Sivas
Yabanci_Ulke: Hollanda

Bekleme suresi

Mesaj gönderen Jeekap »

Merhaba arkadaslar, yaklasik 2-3 ay once araniza katildim ve her gun yazdiklarinizi ve paylastiklarinizi takip ediyorum ve gercekten belcika yolu ile baslamak isteyen butun arkadaslarimiz icin cok faydali bilgiler bulunmaktadir sitede..

07-04-2010 tarihinde IKS ankaradan basvurumu yaptim ve yaklasik 2 bucuk hafta once dosyam ankaradan dofiye yani belcikaya gonderilmisti, bugun benim dosya numaram ilk defa dofinin sitesinde gozuktu ve durumu in behandeling yani dosya islemde.. simdi size sorum sudur, sure olarak nekadar bekleyebilirim? kac hafta veya ay var onumde vizemizin cikmasi icin? kendim hollandan belcikaya gectim ve 5 senelik oturum karti ile istek basvurumuzu gerceklestirdik.. bu isler sansami bagli yoksa gercekten 10-11 hafta beklemem gerekecekmi?

simdiden cevaplariniz icin tessekkur ediyorum, allah benim gibi ayni durumda olan arkadaslarima sabir versin ve umarimki en yakin zamanda onlarda sevdiklerina kavusurlar..

saygilarimla yakup

fatih12
Mezun-BE
Mezun-BE
Turkiye_Sehir: Eskisehir
Yabanci_Ulke: Belcika

Re: Bekleme suresi

Mesaj gönderen fatih12 »

Jeekap
Beginner
Beginner

Mesaj gönderen Jeekap »

anladim baris kardesim, peki bu eve kontol etmek icin geleceklermi tekrar? ilk defa ben kendimi belediyeye kayit ettigimde gelmisti polis ve okeylemisti simdi tekrar gelip bakilacakmi eve? ve nezaman gelebilirler, vize cikmadan oncemi yoksa vize ciktiktan sonrami?

nevilen
Mezun-BE
Mezun-BE
Turkiye_Sehir: TURKIYE - Manisa
Yabanci_Ulke: BELCIKA - Antwerpen

Mesaj gönderen nevilen »

Jeekap yazdı:anladim baris kardesim, peki bu eve kontol etmek icin geleceklermi tekrar? ilk defa ben kendimi belediyeye kayit ettigimde gelmisti polis ve okeylemisti simdi tekrar gelip bakilacakmi eve? ve nezaman gelebilirler, vize cikmadan oncemi yoksa vize ciktiktan sonrami?
Gelebilirlerde gelmeyebilirlerde . Gelmiyoruz deyip aksama gelebilirler.
Hatta geliyoruz evde olun deyip hic gelmeyebilirlerde .
Vallahi bak saka degil bu .

fatih12
Mezun-BE
Mezun-BE
Turkiye_Sehir: Eskisehir
Yabanci_Ulke: Belcika

Mesaj gönderen fatih12 »

evet hiç belli olmaz heran tedbirli olun

Jeekap
Beginner
Beginner

Mesaj gönderen Jeekap »

Cok tesekkur ederim bilgilendirdiginiz icin, haklisiniz tedbirli olmam lazim bunlarin isi belli olmaz..

jandarma_tc
Beginner
Beginner
Turkiye_Sehir: Karaman
Yabanci_Ulke: BeLçika - Antwerpen

Mesaj gönderen jandarma_tc »

Ben Dofiyi aradim problem warmıs ne zaman sonuclanır dedım 1 ay yada 4 ay buLur dedıler :( ne yaptikLari beLLi deyil ALLAH YARDIMCIMIZ OLSUN

sude erik
Beginner
Beginner
Turkiye_Sehir: nevsehir
Yabanci_Ulke: belcıka chatelet

Mesaj gönderen sude erik »

arkadaslar benım dosyam ısleme alınalı 2ay 10gun oldu.dosyamın nerde oldugunu ne halde oldugunu hangı numarayla ogrencem?numarayı bılen verebılırmı?sımdıden tesekkurler

Jeekap
Beginner
Beginner

Mesaj gönderen Jeekap »

jandarma_tc yazdı:Ben Dofiyi aradim problem warmıs ne zaman sonuclanır dedım 1 ay yada 4 ay buLur dedıler :( ne yaptikLari beLLi deyil ALLAH YARDIMCIMIZ OLSUN
evet aynen oyle, bende bir kac gun once aramistim ve bana aynen sunu soylediler, 19 mayis 2010 tarihinde dosayaniz bizim tarafimizdin(DOFI) isleme alinmistir..

benim sorum ise aynen soyle idi peki bekleme suresi tam olarak nekadar surecek?
cevap: kesinlikle bir 16 haftayi gozden cikarin yani bu 4 ay demek oluyor peki nedenini sordum neden bukadar uzun surecegini ve bana diyorki, cok yogunuz o nedenle 4 ay surebilir..

beklemekten baska caremiz yoktur arkadaslar, insallah en yakin zamanda hepimizin vizesi cikar..

herkese hayirli aksamlar diliyorum..

Jeekap
Beginner
Beginner

Mesaj gönderen Jeekap »

sude erik yazdı:arkadaslar benım dosyam ısleme alınalı 2ay 10gun oldu.dosyamın nerde oldugunu ne halde oldugunu hangı numarayla ogrencem?numarayı bılen verebılırmı?sımdıden tesekkurler

eger dosya numarani biliyorsun dofinin sitesinden basvurunu takip edebilirsin, dosya numarani bilmiyorsun IKS yi arayip dosya numaranizi sorunuz onlar size muhakkak verecektir dosya numaranizi..

dofinin vize takip etme sitesi: https://infovisa.ibz.be/InfovisaNl.aspx

ilk basta hangi sehirden basvuruyu yaptiysaniz orayi seciyorsunuz ve ikinci kisima dosya numarasini girdikten sonra bekijk dossier! e basiyorsunuz..

telefon ile dosyan hakkinda bilgi istiyorsan su numarayi ariyacaksiniz: 02 793 80 00 ama pek tavsiye etmek aramak icin cunku yaklasik 20-25 dakika seni telefonda bekletiyorlar ve bekleme suresindeki calan o gicik klasik muzik insani gercekten uyuz ediyor..

“Belcikadan Basvuru” sayfasına dön