belcikadan hollandaya gelmek istiyen arkadaslar buraya

Belcikadan vize basvurusu nasil yapilir. Belcikadan Hollandaya gecis nasil hangi sartlarda yapilir. Belcika uyum sinavi

Moderatörler: sansli, unknown

Forum kuralları
Lutfen Forumun Sagligi icin Copluge donmemesi icin kurallara uyalim.. Aksi taktirde yazilariniz silinecektir.
*Konuya uygun baslik seciniz. ( yardim, lutfen, acil gibi baslik kullanmayin. )
*Arama yapmadan konu acmayiniz. Yazinizi Uygun konu basligi altinda aciniz. ( sinav oncesi, duyuru, kendinizi tanitin, alim satim )
*Bir kisinin yazisina Tesekkur etmek istiyor iseniz. Yazi yerine tesekkur dugmesine tiklayin.
bugraciex
Beginner
Beginner

Re: belcikadan hollandaya gelmek istiyen arkadaslar buraya

Mesaj gönderen bugraciex »

Kullanıcı avatarı
heaveneren
Mezun-BE
Mezun-BE
Turkiye_Sehir: antalya
Yabanci_Ulke: Hollanda-Amsterdam

Mesaj gönderen heaveneren »

slm arkadaslar.ben daha oncede yazlistim.hollandada kacak filan kalmistim.simdi ben belcikadayim ve 5 aylik oturum kartimi aldim.alllah kismet ederse ekimdede 5 yillik alacam.arkadaslar simdi ben hollandaya donunce ne yapmam gerekiyor.forum da baya bir bilgi var ama herkes cok degisik anlatiyor.biri belcikadan kayit silinmemesi lazim diyor.digeri kayit silinmeden basvuru yapilamaz diyor.lutfen baana konuda yardimci olurmusunuz simdiden cok tesekkurler;

izmirli3473
Beginner
Beginner
Turkiye_Sehir: izmir
Yabanci_Ulke: holanda

Mesaj gönderen izmirli3473 »

sekerpinari yazdı:arkadaslar bu bolumde belcikadan hollandaya tasinmak istiyen ve belcika yolunu kullanarak hollandaya gelmek istiyen arkadaslarin soru ve yorumlarini ve bilgilerini paylasiyoruz kolay gelsin
slm ben 1 yildir turkiyeden belcikaya vizesiz geldim ve burada formaliteden iltica ettim esim turk hollanda vatandasii su an okuyo 24 yasinda hastaliktan suan belcikadan ben 3 aylik dedikleri oturum aldim resmi evliligim var 4 yildir.ne yapti yapti beni turkiyeden getiremedi sinavi gectim halde red aldim holandadan acaba belcikaya gelmeden esim beni nasil hollandadaki adresine gecerim bana yardimci olabilrmisiniz daha sitede yeniyimm simdiden tesekurler arkadaslar.

Kullanıcı avatarı
unknown
NT1
NT1
Turkiye_Sehir: Türkiye-FatSa
Yabanci_Ulke: Belgium-Beverlo

Mesaj gönderen unknown »

benim bildigim belcikadan hollandaya gecmek icin 3 yil belcikada oturup daha sonra belcika pasaportu aldiginda hollandaya yerlesebilirsiniz . Pat diye hollandaya yerlesmek kolay mi oyle yahu ,..
Misyonumuz al sancakli bayrak..
ALLAH'in onunde egiliriz ancak.!!!

ozl
Mezun-BE
Mezun-BE
Turkiye_Sehir: İstanbul
Yabanci_Ulke: Belçika_Anvers

Mesaj gönderen ozl »

Hollandaya gecmek icin Belcikada 3 yil bekleyip pasaport almana gerek yok.

Simdi bende ev degistirmek durumundayim ve tasinmisken hollandaya tasinma durumumuz var. bu sekilde gecis yapan arklar gecis sureclerini neler yaptiklarini ve suan ne duruma olduklarini pek yazmadilar. son zamanlarda bu sekilde gecis yapmis olan yada yapacak olan arklar yazarsa durumlarini sevinirim.
2009 Ocak :Basvuru
2009 Mayis :Ret
2009 Mayis :Solvit sikayet
2009 Haziran :Vize
2009 Temmuz :Belcika'ya gelis
2010 Ocak :5 Yillik oturum
2011 subat :Hollanda belediyeye kayit
2011 mart :Ind'ye basvuru

--sewdaa--
Beginner
Beginner
Turkiye_Sehir: kastamonu
Yabanci_Ulke: belcıka

Mesaj gönderen --sewdaa-- »

ozl merhaba seninle ayni tarihlerde indye basvuru yapmsiz sonucu bekliyorum bende senin sonucun geldimi su anda hollanda oturumunu aldin mi kisaca bilgilendirirsen sevinirim
Rüzgar ne kadar sert eserse essın,kayadan goturecegı sadece tozdur!!!

ozl
Mezun-BE
Mezun-BE
Turkiye_Sehir: İstanbul
Yabanci_Ulke: Belçika_Anvers

Mesaj gönderen ozl »

2009 Ocak :Basvuru
2009 Mayis :Ret
2009 Mayis :Solvit sikayet
2009 Haziran :Vize
2009 Temmuz :Belcika'ya gelis
2010 Ocak :5 Yillik oturum
2011 subat :Hollanda belediyeye kayit
2011 mart :Ind'ye basvuru

Kullanıcı avatarı
Bluue
Mezun-BE
Mezun-BE
Turkiye_Sehir: Turkiye-Manisa-Izmir
Yabanci_Ulke: Belcika-Antwerpen simdi NL- Amstelveen

Mesaj gönderen Bluue »

Arkdaslar bende F tipi oturum karti aldim.. Ve hanimim burda yasamak istemedigini ima ediyor.. Esim Hollanda vatandasi ve biz belcika Antwerpende yasiyoruz... Esim geri donmek istiyor fakat bizim geri donmemiz icin ne yapmamis gerekiyor..

Eger Hollandaya donersek F tipi oturum kartim ile calisabilirmiyim... yoksa orda da ayri bir problemmi yapiyorlar? Neler gerekli... Geri donsek problem yasarmiyiz? bizi orada neler bekliyor?

Bana biraz aciklayici bu konu hakkinda bilen varsa bana yardimci olabilirmi ? Ayni bizim yontemimizle Hollanda dan gelip belcikaya yerleserek oturum alanlar ve hollandaya geri donen arkadaslar bu konuyu daha iyi bilirler... yardimlariniza ihtiyacim var arkdaslar...

Yazilanlardan pek birsey anlamadim okudum fakat kafam cok karisti.. Bilen bu yontemi deneyipte hollandaya geri donen ve gectigi asamalari bilen birinden ogrenbilirmiyiz cvplarinizi ve yardimlarinizi bekliyorum arkdaslar..
20/08/2010 AileBirlesim basvuru
1/10/2010 NL'deyim > 7/10/2010 BE'deyim
15/11/2010 Mulakat tarih belgesi
25/01/2011 Esim mulakata girdi ve 5aylik oturum
12/04/2011 5 aylik oturum kartim
12/09/2011 Mutlu son!!! 5 yillik oturumum elimde

Kullanıcı avatarı
Bluue
Mezun-BE
Mezun-BE

Mesaj gönderen Bluue »

cvp verecek kimse yokmu arkdaslar yardima ihtiyacim var... Admin arkdaslar sizin bir bilginiz varmi ?

Kullanıcı avatarı
Bluue
Mezun-BE
Mezun-BE

Mesaj gönderen Bluue »

Arkdaslar bende F tipi oturum karti aldim.. Ve hanimim burda yasamak istemedigini ima ediyor.. Esim Hollanda vatandasi ve biz belcika Antwerpende yasiyoruz... Esim geri donmek istiyor fakat bizim geri donmemiz icin ne yapmamis gerekiyor..

Eger Hollandaya donersek F tipi oturum kartim ile calisabilirmiyim... yoksa orda da ayri bir problemmi yapiyorlar? Neler gerekli... Geri donsek problem yasarmiyiz? bizi orada neler bekliyor?

kimisi soyluyor calisma izni vermezler problem yaparlar kimi diyor oturum veremeyebilirler inan cikilmaz bir sokaga girmis gibiyim...

Bana biraz aciklayici bu konu hakkinda bilen varsa bana yardimci olabilirmi ? Ayni bizim yontemimizle Hollanda dan gelip belcikaya yerleserek oturum alanlar ve hollandaya geri donen arkadaslar bu konuyu daha iyi bilirler... yardimlariniza ihtiyacim var arkdaslar...

kimse cvp vermedi admin arkadaslar sizin bir bilginiz varmi ? Lutfen bir cvp verin... kafam cok karisti.

“Belcikadan Basvuru” sayfasına dön