belcikadan hollandaya gelmek istiyen arkadaslar buraya

Belcikadan vize basvurusu nasil yapilir. Belcikadan Hollandaya gecis nasil hangi sartlarda yapilir. Belcika uyum sinavi

Moderatörler: sansli, unknown

Forum kuralları
Lutfen Forumun Sagligi icin Copluge donmemesi icin kurallara uyalim.. Aksi taktirde yazilariniz silinecektir.
*Konuya uygun baslik seciniz. ( yardim, lutfen, acil gibi baslik kullanmayin. )
*Arama yapmadan konu acmayiniz. Yazinizi Uygun konu basligi altinda aciniz. ( sinav oncesi, duyuru, kendinizi tanitin, alim satim )
*Bir kisinin yazisina Tesekkur etmek istiyor iseniz. Yazi yerine tesekkur dugmesine tiklayin.
volkan
Beginner
Beginner
Turkiye_Sehir: Denizli
Yabanci_Ulke: Belçika

NOLUR BANA YARDIM EDİN ARKADAŞLAR

Mesaj gönderen volkan »

Kullanıcı avatarı
sagopa
NT1
NT1
Turkiye_Sehir: konya
Yabanci_Ulke: belçika.antwerpeen (ANVERS)

Re: belcikadan hollandaya gelmek istiyen arkadaslar buraya

Mesaj gönderen sagopa »

volkan bende cocugum olacak gıderım zannedıyodum dogumdan once devlet onem verır orda olurum zannedıodum basvurum 5 aya yaklasıo ve sıpam 2.5 aylık oldu bence baska bı yoluna bak esın sımdıden bı avukat tutsun orda devlet bedava verıo o ıslemı hızlandırır ben cahılılık ettım sen etme derim ben

volkan
Beginner
Beginner
Turkiye_Sehir: Denizli
Yabanci_Ulke: Belçika

s.a

Mesaj gönderen volkan »

kuzey2329
NT1
NT1
Turkiye_Sehir: Türkiye-Gaziantep
Yabanci_Ulke: BELçika- mons

Mesaj gönderen kuzey2329 »

_ihsan_
Beginner
Beginner
Turkiye_Sehir: Ankara
Yabanci_Ulke: Rotterdam

Mesaj gönderen _ihsan_ »

Bluue yazdı:Arkdaslar bende F tipi oturum karti aldim.. Ve hanimim burda yasamak istemedigini ima ediyor.. Esim Hollanda vatandasi ve biz belcika Antwerpende yasiyoruz... Esim geri donmek istiyor fakat bizim geri donmemiz icin ne yapmamis gerekiyor..

Eger Hollandaya donersek F tipi oturum kartim ile calisabilirmiyim... yoksa orda da ayri bir problemmi yapiyorlar? Neler gerekli... Geri donsek problem yasarmiyiz? bizi orada neler bekliyor?

kimisi soyluyor calisma izni vermezler problem yaparlar kimi diyor oturum veremeyebilirler inan cikilmaz bir sokaga girmis gibiyim...

Bana biraz aciklayici bu konu hakkinda bilen varsa bana yardimci olabilirmi ? Ayni bizim yontemimizle Hollanda dan gelip belcikaya yerleserek oturum alanlar ve hollandaya geri donen arkadaslar bu konuyu daha iyi bilirler... yardimlariniza ihtiyacim var arkdaslar...

kimse cvp vermedi admin arkadaslar sizin bir bilginiz varmi ? Lutfen bir cvp verin... kafam cok karisti.
Oncelikle F tipi oturum kartin ile Nl de calisamiyorsun.Sofi numarasi gerekiyor.ilk yapmaniz gereken esinin antwerpen belediyesinden kaydini sildirdigine dair 1 sayfalik kagit (model 8) alinicak.Ardindan nl den adres icin bir ev tutmasi gerekiyor.ayni anda kayit yapmiyorlar.senin icin ind den randevu alinmasi gerekiyor.ind icin verilen randevu gunu yarim saat erken belediyede olup senin adres kaydini yaptiriyorsun.Bu kesin adres kaydi olmuyor.ind icin gerekli onlar kesin karari vericekler.O gun adres kaydi icin formul a yaninda olucak (nufus kayit ornegi).konsolosluktan formul b (evlilik kaydi) ile birlikte alirsin.adres kaydi sirasinda senden be kimlik kartin tc pasaportun birde formul a isteniyor.esinden de nl kimlik karti ya da pasaportu isteniyor.orda isin kisa suruyor.sana verdikleri kagit ile ind loketine geciyorsun.orda da basvuru sirasindan senden istediklerini (foto-formul b-belcikada ki adres kayitlarini gosteren belediyeden aldigin kagitlar - antwerpen da yasadiginiz ev ya da evlerin sozlesmesi vs ) bu gecici adres kaydi ile veriyorsun.sonra sana pasaportuna bir 6 aylik vize o gunden itibaren yapistirip veriyorlar.bir hafta sonrada isleminin kayda alindigina dair bir mektup alicaksin.suresi en fazla 6 ay olabilir.ayrica islem yaptirdigin tarihten itibaren 2 hafta icinde sana eve posta ile sofi numaran gelicek.o geldikten sonra yasal olarak calisabilirsin.
Sonucta ne karar verirler bilinmez.Bende 2 yil 8 ay sonra nl tasindim.28 kasimda ind randevum vardi.islemleri yaptim.sonucunu bekliyoruz.
Size tavsiyem benim yaptigim gibi yapmayin ama esiniz illa kalmam geri nl ye donelim diyorsada mecburen bu sekilde islemlerinize basliyacaksiniz.

Kullanıcı avatarı
Bluue
Mezun-BE
Mezun-BE
Turkiye_Sehir: Turkiye-Manisa-Izmir
Yabanci_Ulke: Belcika-Antwerpen simdi NL- Amstelveen

Mesaj gönderen Bluue »

Evet artik Hollandadayiz...

Bugun Hoofddorptaki IND ofisine afsparaak icin gittik ve gerekli evraklari verdik hersey olumlu karsilandi sukur Allaha...
Pasaportuma 6 aylik bir sticker yapistirdilar ve 2 hafta icinde belediyeden bir posta alacagimi, posta ile BSN numarasi verilecegini ve numarayi aldiktan sonra calisabilecegimi soylediler... Cok iyi bir bayan memura denk geldik ve cok sicak davrandi bize karsi Allaha cok sukur herseyin iyi oldugunu (150 sayfa Belge sunduktan sonra :) ) belgeleri saklayarak pozitif bir bakis acisiyla stickere pasaportuma yapistirdi.. :)

Allah'ima cok sukur 1.5 yil Belcikada kaldik orda yasadigimiz butun sikintilarin ardindan burda da bir ayri stressi daha attik...

Tum bekleyen arkadaslarima Allah'tan sabir ve selamet, islerinin yoluna girmesi icin dua ediyorum arkdaslar Allah hepimizin yardimcisi olsun...

Suan yapmam gereken bir is bulmak, bilen arkadaslardan is konusunda yardimlarini bekliyorum...
20/08/2010 AileBirlesim basvuru
1/10/2010 NL'deyim > 7/10/2010 BE'deyim
15/11/2010 Mulakat tarih belgesi
25/01/2011 Esim mulakata girdi ve 5aylik oturum
12/04/2011 5 aylik oturum kartim
12/09/2011 Mutlu son!!! 5 yillik oturumum elimde

nurçin
Beginner
Beginner
Turkiye_Sehir: gaziantep
Yabanci_Ulke: belçika

Mesaj gönderen nurçin »

ozgurluk_46
Mezun-NL
Mezun-NL
Turkiye_Sehir: kahramanmaras
Yabanci_Ulke: hollanda-hengelo

hollandadan belcikaya gecmek

Mesaj gönderen ozgurluk_46 »

benim 5 yillik oturumum var hollandadan ben belcikaya gecmek istiyorum nasil yapmam gerekiyor bilgisi olan varsa bana mesaj atsin hemen tsk ederim simdiden

_ihsan_
Beginner
Beginner
Turkiye_Sehir: Ankara
Yabanci_Ulke: Rotterdam

Mesaj gönderen _ihsan_ »

6 aylik surenin dolmasina bir kac gun kala 5 yillik kartimi aldim.normalde islemler 3 ay icinde sonuclaniyormus ama yogunluk var diyerekten sure sonuna kadar beni beklettiler.Belcikadan hollandaya gecmek isteyen arkadaslar sizde hollanda dan adres kaydinizi yaptirip oturum alabilirsiniz.

“Belcikadan Basvuru” sayfasına dön