belcikadan hollandaya gelmek istiyen arkadaslar buraya

Belcikadan vize basvurusu nasil yapilir. Belcikadan Hollandaya gecis nasil hangi sartlarda yapilir. Belcika uyum sinavi

Moderatörler: sansli, unknown

Forum kuralları
Lutfen Forumun Sagligi icin Copluge donmemesi icin kurallara uyalim.. Aksi taktirde yazilariniz silinecektir.
*Konuya uygun baslik seciniz. ( yardim, lutfen, acil gibi baslik kullanmayin. )
*Arama yapmadan konu acmayiniz. Yazinizi Uygun konu basligi altinda aciniz. ( sinav oncesi, duyuru, kendinizi tanitin, alim satim )
*Bir kisinin yazisina Tesekkur etmek istiyor iseniz. Yazi yerine tesekkur dugmesine tiklayin.
Kullanıcı avatarı
alper68
Mezun-BE
Mezun-BE
Turkiye_Sehir: aksaray
Yabanci_Ulke: hollanda rotterdam belcika genk

Re: belcikadan hollandaya gelmek istiyen arkadaslar buraya

Mesaj gönderen alper68 »

orhan haklı acık ve net yaz durumunu

ekra
Beginner
Beginner

Mesaj gönderen ekra »

Kesin olmamakla bildiklerimi, saglam yerlerden okuduklarimi soyleyeyim..
Hengelo Almanyaya yakin, ve nisanliniz Nl vatandasi yahut oturumlu ise almanyaya gecebilir, orada resmi kaydini yaptirip bi ev tutabilir. sizde bi schengen vizesi ile AB sinirlarina dahl olup nisanliniza kavusabilirsiniz. Ancaaak, almanyada nikah yapma olasiliginiz duyduguma gore sifira yakin, gecici vize ile basvuru almiyorlar diye okudum. ama eyaletten eyalete farkeder soyleyim. yani nikah islemlerinizi TRde yaptirmaniz sonrasi, nisanliniz sizi aile birlesimi yoluyla max 6 hafta surede, tabiki geliri ii duzeydeyse ve evi genisse (kisi basi 20-25 mt2 yasam alani soruyormus alman belediyeler) size vize verilior. once gecici (5 aylik) sora 5 yillik oturum alabiliyorsunuz. en az 3 ay beraber almanyada ikamet edip NLye donus yapabilrisiniz belcika olayinda oldugu gibi.
bildiklerim bu kadar, umarim anlasilir olmustur

ozgurluk_46
Mezun-NL
Mezun-NL
Turkiye_Sehir: kahramanmaras
Yabanci_Ulke: hollanda-hengelo

Mesaj gönderen ozgurluk_46 »

Kullanıcı avatarı
alper68
Mezun-BE
Mezun-BE
Turkiye_Sehir: aksaray
Yabanci_Ulke: hollanda rotterdam belcika genk

Mesaj gönderen alper68 »

arkadasım sorular aynı merak etme ama yanlıs bolumde cevaplarını arıyosun dıger hollanda bolumunde sorularını sorarsan daha fazla bılgı alabılırsın hollanda vızesı hollanda sınavı bolumune bı goz att ok

maydanozz09
Beginner
Beginner

Mesaj gönderen maydanozz09 »

selamlar
ben hollandadan belcikaya gecmek icin neler yapilmasi gerekdigini merak ediyorum bu konuda bana yardimci olurmusunuz???
herkesin Allah yardimcisi olsun.

darin
Beginner
Beginner

belcikadan hollandaya tekrar gecis...

Mesaj gönderen darin »

merhaba site yoneticilerinden yada bu konuda bilgisi olan arkadaslardan acil yardim istiyorum lutfen... ben yaklasik 3 ay oldu belcikaya geleli esim hollanda vatandasi kendisinin 5 yillik oturum suresi var banada ilk etapta 5 aylik verdiler.. sizden ogrenmek istedigim sey bizim tekrar hollandaya donebilmemiz icin yapilacak olan seyler nelerdir?? bizim kendi imkanlarimizla edindigimiz bilgilere gore ben 5 yillik oturumu aldiktan sonra rahatlikla esimle beraber tekrar hollandaya gidip basvuru yapabiliyoruz?... bana 5 yillik oturumu mevcut 5 aylik oturum suresi bittikten sonrami verirler yoksa daha erken verebilirlermi? birde son olarak birkac arkadasimdan biseyler duydum hollandaya gecis hakkinda,, esimin buradan elektronik karti geldikten sonra biz gidebiliyormusuz?
yani bu kart yaklasik 2 senedir AB nin koydugu yeni bir kanunmus,, o gelmeden gidemezmisiz??
beni aydinlatirsanir size minnettar olucam.. simdiden cok tesekkurler hoscakalin cvbinizi bekliyorum....

Kullanıcı avatarı
bejeke
Beginner
Beginner

Mesaj gönderen bejeke »

darin
Beginner
Beginner

Mesaj gönderen darin »

Tesekkur ederim bejeke ilgin icin.. sendemi ayni bizim durumumuzdasin yoksa?
birde tekrar hollandaya gecmeyle ilgili herhangi bir cvp bulamadim?
site operatorleri yada bilgisi olan arkadaslar bilgi verirse memnun olucam..
ogrenmek istediklerimi yukarida yazdim,, tekrar tskkurler.....

Kullanıcı avatarı
bejeke
Beginner
Beginner

Mesaj gönderen bejeke »

darin
Beginner
Beginner

Mesaj gönderen darin »

bejeke ben onlari on defa okudum :( ama istedigim bilgileri bir turlu bulamadim...
demek senin 5 yillik oturumun var ozaman neden daha bekliyorsunuz?? orada dediklerine gore 5 yilligi aldiktan sonra hollandadaki belediyeye gidip yaziliyormussun?
sizin daha beklemenizin bir nedeni varmi? bu konuda ayni durumdayiz eger bildigin baska yada yapilmasi gereken baska seylerde varsa benide bilgilendirirsen minnettar olurum..
birde ben ehliyetimi verdim degistirmek icin dediler bir ay icinde gelir ama halen bor haber yok?
bu konuda bilgin varsa soylermisin.. neyse cok konustum galiba,, gorusmek uzere hoscakalin...

“Belcikadan Basvuru” sayfasına dön