Belcika Vatandasligi

Belcikadan vize basvurusu nasil yapilir. Belcikadan Hollandaya gecis nasil hangi sartlarda yapilir. Belcika uyum sinavi

Forum kuralları Lutfen Forumun Sagligi icin Copluge donmemesi icin kurallara uyalim.. Aksi taktirde yazilariniz silinecektir.
*Konuya uygun baslik seciniz. ( yardim, lutfen, acil gibi baslik kullanmayin. )
*Arama yapmadan konu acmayiniz. Yazinizi Uygun konu basligi altinda aciniz. ( sinav oncesi, duyuru, kendinizi tanitin, alim satim )
*Bir kisinin yazisina Tesekkur etmek istiyor iseniz. Yazi yerine tesekkur dugmesine tiklayin.

Belcika Vatandasligi

İleti lener1903 » 08 Arl 2011, 16:30

Merhaba Arkadaslar,

Belcika vatandasi olmak icin Belcika'da en az 3 yil ikamet etmek ve bir Belcika vatandasiyla evli olmak gerekiyor. Ben Belcika'da 3 yildir ikamet ediyorum, ancak 2 senesi samenwonen ve son 1 senesi evli olarak. Bu durumda Belcika vatandasligi icin basvurabilir miyim? Yoksa 2 sene daha beklemem mi gerekir?

Danistigim bir avukatin dedigine gore en az 3 yil evli olmam gerekirmis, yani Belcika'da 5 yil yasasam bile farketmezmis. Herhalde avukat yanlis biliyor olamaz, ancak bazi tanidiklarim da tersini soyluyor. Bu konuda bildiklerinizi paylasirsaniz cok sevinirim. Saygilar
lener1903
Beginner
Beginner

Turkiye_Sehir: Istanbul
Yabanci_Ulke: Antwerpen

Re: Belcika Vatandasligi

İleti YavuzOzgur » 15 Arl 2011, 08:32

lener1903 yazdı:Merhaba Arkadaslar,

Belcika vatandasi olmak icin Belcika'da en az 3 yil ikamet etmek ve bir Belcika vatandasiyla evli olmak gerekiyor. Ben Belcika'da 3 yildir ikamet ediyorum, ancak 2 senesi samenwonen ve son 1 senesi evli olarak. Bu durumda Belcika vatandasligi icin basvurabilir miyim? Yoksa 2 sene daha beklemem mi gerekir?

Danistigim bir avukatin dedigine gore en az 3 yil evli olmam gerekirmis, yani Belcika'da 5 yil yasasam bile farketmezmis. Herhalde avukat yanlis biliyor olamaz, ancak bazi tanidiklarim da tersini soyluyor. Bu konuda bildiklerinizi paylasirsaniz cok sevinirim. Saygilar

22 eylule degisen aile birlesim yasasiyla birlikte bu 3 yil sure 5 yila cikti
YavuzOzgur
Beginner
Beginner

Turkiye_Sehir: Kayseri/Belcika
Yabanci_Ulke: Belcika

İleti selo81 » 20 Arl 2011, 14:35

bu yasa ya nereden bakabiliriz degisen neler var bakmak istiyorumda
10.ocak 2011 evrakları ankara'ya teslim ettim.

06 agustos 2011 belcikadayim.
selo81
Mezun-BE
Mezun-BE

Turkiye_Sehir: BURSA
Yabanci_Ulke: antwerpen

İleti zeyna » 26 Arl 2011, 12:49

arkadasim vatandaslik 5 yila cikti.ama suresiz oturum icin basvuru yapabilirsin....
12 ekim 2009 iks'ye evraklarımı teslim ettim.
12 ocak 2010 vizem cikti...
zeyna
Mezun-BE
Mezun-BE

Turkiye_Sehir: ankara
Yabanci_Ulke: Belgium

İleti lener1903 » 27 Arl 2011, 11:51

zeyna yazdı:arkadasim vatandaslik 5 yila cikti.ama suresiz oturum icin basvuru yapabilirsin....
Merhaba Zeyna, suresiz oturum derken, benim bulundugum durumda da suresiz oturum icin basvurabilir miyim? Yani su an 3 yildan fazla bir suredir Belcika'da yasiyorum, ancak bunun ilk iki yili samenwonen, son bir yili da evlilik seklinde. Ilgin icin tesekkurler.
lener1903
Beginner
Beginner

Turkiye_Sehir: Istanbul
Yabanci_Ulke: Antwerpen

Belcikadan Basvuru

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir