VCA BELGESI

Belcikadan vize basvurusu nasil yapilir. Belcikadan Hollandaya gecis nasil hangi sartlarda yapilir. Belcika uyum sinavi

Moderatörler: sansli, unknown

Forum kuralları
Lutfen Forumun Sagligi icin Copluge donmemesi icin kurallara uyalim.. Aksi taktirde yazilariniz silinecektir.
*Konuya uygun baslik seciniz. ( yardim, lutfen, acil gibi baslik kullanmayin. )
*Arama yapmadan konu acmayiniz. Yazinizi Uygun konu basligi altinda aciniz. ( sinav oncesi, duyuru, kendinizi tanitin, alim satim )
*Bir kisinin yazisina Tesekkur etmek istiyor iseniz. Yazi yerine tesekkur dugmesine tiklayin.
igılbigıl
NT1
NT1
Turkiye_Sehir: kırsehır
Yabanci_Ulke: hollanda

VCA BELGESI

Mesaj gönderen igılbigıl »

Bir ise baslamak icin cogu is yeri vca belgesi istiyormus artik, bunu nereden temin edebiliriz bilen varmi nereye basvurmamiz gerekiyor acaba?

ufuuk
Mezun-BE
Mezun-BE
Turkiye_Sehir: tokat
Yabanci_Ulke: Belçika/Sint-Niklaas(Antwerpen)

Re: VCA BELGESI

Mesaj gönderen ufuuk »

kardes o belgeyi belediyeden alabiliyorsun bagli oldugun belediyede yabancilar burosuna ugrarsan hemen verirler

igılbigıl
NT1
NT1
Turkiye_Sehir: kırsehır
Yabanci_Ulke: hollanda

Mesaj gönderen igılbigıl »

100 euro verip sinava girmem gerekiyormus oyle duydum, internetten baktim biraz sitesine ama tam olarak nereye basvuracagimi bilmiyorum..

omer-1907
Beginner
Beginner
Turkiye_Sehir: kayseri
Yabanci_Ulke: BELGIQUE

Mesaj gönderen omer-1907 »

kardes eger fransizca konusulan bolumdeysen forem'e basvur. vca icin formasyon yapmak istedigini soyle.forem senede 1-2 defa ucretsiz formasyon duzenliyor. ayrica esinin veya kendinin bagli bulundugu sendikaya basvurursanda olur. normalde 3 gun suruyor. ilk iki gun boyunca seni ucuncu gunde yapacaklari sinav icin hazirliyorlar.

“Belcikadan Basvuru” sayfasına dön