BELCIKADA ISSIZLIK MAASI

Belcikadan vize basvurusu nasil yapilir. Belcikadan Hollandaya gecis nasil hangi sartlarda yapilir. Belcika uyum sinavi

Moderatörler: sansli, unknown

Forum kuralları
Lutfen Forumun Sagligi icin Copluge donmemesi icin kurallara uyalim.. Aksi taktirde yazilariniz silinecektir.
*Konuya uygun baslik seciniz. ( yardim, lutfen, acil gibi baslik kullanmayin. )
*Arama yapmadan konu acmayiniz. Yazinizi Uygun konu basligi altinda aciniz. ( sinav oncesi, duyuru, kendinizi tanitin, alim satim )
*Bir kisinin yazisina Tesekkur etmek istiyor iseniz. Yazi yerine tesekkur dugmesine tiklayin.
Sevimm
NT2
NT2
Turkiye_Sehir: Bursa
Yabanci_Ulke: Belçika (Brüksel)

Re: BELCIKADA ISSIZLIK MAASI

Mesaj gönderen Sevimm »

Hayat su tabi belediyede bilirdir randevu saatini ve tarihini ama yinede esin polisi arayip sorsun ne olur ne olmaz. Normalde artik 5 yillik oturumu hemen veriyorlar ama esin belçika vatandasi degilse onu tam olarak bilmiyorum belki daha farklidir, bunuda belediyeye sorun. Esin hastaliktan kalabilir tabiki bu durumda mutuelle ona maas öder.

angel
NT1
NT1
Turkiye_Sehir:
Yabanci_Ulke: belçika

Mesaj gönderen angel »

Sevimm
NT2
NT2

Mesaj gönderen Sevimm »

Angel bir ise yaricani tahmin etmiyorum. Cunku 36 yasindan kucuksen belçikaya gelmeden turkiyede 1 yil boyunca çalismis olman gerek. Eger çalismadiysan belçikada 1 yil çalisip bu hakka sahip olabilirsin.

angel
NT1
NT1
Turkiye_Sehir:

Mesaj gönderen angel »

Sevimm
NT2
NT2

Mesaj gönderen Sevimm »

Vizeyi pek fazla takma elinde sonunda çikacaktir tabi her iki taraf içinde yorucu bir surec ama.. Sonunda insan esine kavusunca rahatliyor :)

angel
NT1
NT1
Turkiye_Sehir:

Mesaj gönderen angel »

Sevimm
NT2
NT2

Mesaj gönderen Sevimm »

Aynen öyle ben esimle çok tartistim bu vize surecinde çunku biraz rahat bir insan herseyi son ana birakmayi seviyor bense tam tersi aceleciyim. Evraklari toparlamak için mesela son ana birakti herseyi ben sinirden agladim yetismicek basvuru tarihini yine ileri alicaz diye falan o gayet rahat bir sekilde yetisir merak etme diyordu.. Sonuçtada öyle oldu..

angel
NT1
NT1
Turkiye_Sehir:

Mesaj gönderen angel »

Sevimm
NT2
NT2

Mesaj gönderen Sevimm »

Ama sana sunuda diyeyim belçikaya gelincede çok kosusturma olucak evraklar için. Esim geleli 5 ay oldu daha yeni kagit isleri bitti polis kontrolu, kimlik, mutuelle, issizlik maasi, ehliyet derken herseyi tamamladik bir fransizca kursu kaldi o da eylulde basliyor

Sevimm
NT2
NT2

Mesaj gönderen Sevimm »

Kullanici paneline tikliyorsun, sonra genel görünüm, sonra imzaniz yaziyor oraya giriyorsun

“Belcikadan Basvuru” sayfasına dön