BELCIKADA ISSIZLIK MAASI

Belcikadan vize basvurusu nasil yapilir. Belcikadan Hollandaya gecis nasil hangi sartlarda yapilir. Belcika uyum sinavi

Moderatörler: sansli, unknown

Forum kuralları
Lutfen Forumun Sagligi icin Copluge donmemesi icin kurallara uyalim.. Aksi taktirde yazilariniz silinecektir.
*Konuya uygun baslik seciniz. ( yardim, lutfen, acil gibi baslik kullanmayin. )
*Arama yapmadan konu acmayiniz. Yazinizi Uygun konu basligi altinda aciniz. ( sinav oncesi, duyuru, kendinizi tanitin, alim satim )
*Bir kisinin yazisina Tesekkur etmek istiyor iseniz. Yazi yerine tesekkur dugmesine tiklayin.
AyseM123
NT3
NT3
Turkiye_Sehir: Istanbul
Yabanci_Ulke: Belçika

Re: BELCIKADA ISSIZLIK MAASI

Mesaj gönderen AyseM123 »

ben snir krizi geçirmedim ama haddinden fazla stres yasadim :D bakalim bekliyoruz simdi :)))
iks evrak teslimi : 08/06/2012
mulakat : 12/06/2012
dofide islemde : 02/07/2012
ACCORD ! 01/08/2012

hayat su
NT1
NT1
Turkiye_Sehir: alanay
Yabanci_Ulke: belçika

Mesaj gönderen hayat su »

insallah sevım ama acaba benı dıl kursuna gonderırlermı esım belkı gondermeyebılırler dıyor ama burdakı evraklara felan sıtres yapmıyorum turkıyedeyken vıze ıcn cok sıtres yaptıydım dun esımle konustukta ıks nın onunde benı yıyektın dıyo gercekten arkadasları anlıyorum nedense herkez aynı sıtresı yasıyor vıze surecınde ama burda esınle bı arada olunca ınsan okadar yapmıyor hava alanındada bı olay yasadım onuda anlatım memur bana dedıkı garantı bankasına 15 tl harc yatacak dedı sok oldum ama en son kontroldeydım ucaga dogru gıdıyodum memur dedı hadı bu defalık gec dedı oyle bısey varmı harc parası parada deyılım elimde canta ılk defa o hava alanına gelıyorum nasıl olucak dıye orda sıtres yaptım bebekle senı yormayalim dedı gec dedı b ı sevındım orda acaba o parayı yatırmam lazımmıgenede

AyseM123
NT3
NT3

oda neymis hiç duymadim
ACCORD ! 01/08/2012

hayat su
NT1
NT1

bılmıyorum memur soyledı ucaga bınmeden once garantı bankasına harc yatırman gerekıyomus havaalanın ıcınde ama esım bıldım kadarıyla turus gıdenlere yatırılıyor dıyor bızde bı arastıralımda sonra dedım gırıs cıkısta bı 15 tl ıcın rezıl olmayalim

Sevimm
NT2
NT2
Turkiye_Sehir: Bursa
Yabanci_Ulke: Belçika (Brüksel)

Mesaj gönderen Sevimm »

Hayat su bizimde bu harç parasindan haberimiz yoktu. havaalaninda esimi memur çevirince pasaportunda pul yok diye o da korkmus basta haberim yoktu falan demis. Sonra memur harç burosuna gondermis 15 tl harc parasi verip pul alman gerekiyor demis. havaalanindan almis yani :)

Sevimm
NT2
NT2
Turkiye_Sehir: Bursa
Yabanci_Ulke: Belçika (Brüksel)

Mesaj gönderen Sevimm »

Ayrica dil kursu mecburu degil ama senin için çok faydali olur. Istedigin kursa kayit yaptirabilirsin

AyseM123
NT3
NT3

15 tl için orda yasadigin stres ne kdr buyuktur :)

dil'i erkek kadin farksizin ogrenmeli, dil cok zor evet heleki fransizca ogrenecek olanlar :/ esim de cok zorlanicak biliyorum ama isterse çalismasin raziyim yeterki ogrensin :/
ACCORD ! 01/08/2012

AyseM123
NT3
NT3

sevim sen butun bu maas fislerini tercumemi ettirdin ? gerçi burda tercume etmek o kdr pahali degildir de vize için esim tercume ettirdigi sayfa basina aldiklari parayi dusundumde bi an :D
ACCORD ! 01/08/2012

hayat su
NT1
NT1

hı demekkı dogruymus harc parası VALLAHI o memurdan ALLAH razı olsun benı gerı dondermedı ben o parayı yatırtmadı memur ne olucakkı acaba oyle kapanıp gıdecek heralde ozaman dıl kursunu ıstıyorumda esım calısıyor bende bebek olucak zor olucak benım ıcın o yuzden bebege kım bakıcak ıste esım almanya dogumlu oldugu ıcın o hepsını super bılıyor zaten her ısını ben halledecem dıyo yuzume bısey demıyo ama gıtmemede gonlu yok gıbı sankı kılasık bır turk erkegı kadın evde oturur her ısını kocası yapar gıbı maasmechelende oturuyoruz burda fılemence konusuyorlarmıs hep turk dolu masallaah ama sırın bır yer

hayat su
NT1
NT1

bırde ınsallah gelecek olanların aklında bulunsunda o harc parasını hava alanında yatırsınlarda garantıye benım gıbı son anda soka gırmesınler memurla hemserı cıktıkorda herkezın sansı acık olmayabılır o yuzden odesınler bılseydım bende oderdım o ankı sıtres yeter ama bıde belcıkaya gecıncede memur evlenme cuzdanı ıstıyor oda onemlı memur ogrenmıs evlılık evlılık dıyo turkce bende ya dedım

“Belcikadan Basvuru” sayfasına dön