Vize basvurusu için ilk ne yapilmasi gerek ?

Belcikadan vize basvurusu nasil yapilir. Belcikadan Hollandaya gecis nasil hangi sartlarda yapilir. Belcika uyum sinavi

Moderatörler: sansli, unknown

Forum kuralları
Lutfen Forumun Sagligi icin Copluge donmemesi icin kurallara uyalim.. Aksi taktirde yazilariniz silinecektir.
*Konuya uygun baslik seciniz. ( yardim, lutfen, acil gibi baslik kullanmayin. )
*Arama yapmadan konu acmayiniz. Yazinizi Uygun konu basligi altinda aciniz. ( sinav oncesi, duyuru, kendinizi tanitin, alim satim )
*Bir kisinin yazisina Tesekkur etmek istiyor iseniz. Yazi yerine tesekkur dugmesine tiklayin.
AyseM123
NT3
NT3
Turkiye_Sehir: Istanbul
Yabanci_Ulke: Belçika

Vize basvurusu için ilk ne yapilmasi gerek ?

Mesaj gönderen AyseM123 »

Merhaba arkadaslar sorularimla yine ben :)

Yavas yavas vize dosyasini hazirliyorum, gerek maas fisleri, gerek resimlerimiz, ekstradan bizle ilgili herseyi toparladim...
Onemli evraklarin 3 ay geçerlilik suresi oldugu için onlari 1ay sonra almayi dusunuyoruz...

Simdi benim kafami karistiran ufak bir durum var,
Mayisin maas fisini alir almaz yani haziran 15gbi basvurmak istiyoruz,
Ama simdi biz ilk ne yapacagiz? Ben haziran basi istanbula gidiyorum burdan butun alacaklarimi alip, evraklarla gitmek istiyorum,
Ilk iks'yimi ariyorum ? yoksa ilk basta is bankasina 45 tl yatirip pin numarasimi alip oylemi ariyorum iksyi kafam karistida :)

birde randevuyu isterken sanirim esime belçikaya ne zaman gitmek istiyorsunuz diye bir sorumu sorulcak ? ona ne cevab versin, ne zmn cikarsa gitmek istiyorummu desin :D

+ burak kardesim bir konuda sonuç belgesini yazmis, lakin istanbuldan sonuç belgesi yok, ankara satasinda sonuç belgesi var, farkk edermiki ?

+ bu sorum sanirim sevime gelsin o tam fransizcasini bana yazabilir :) mutuelden esim benim ustume oldugunu gosteren evragi almam için, mutuele hangi evrakla gidiyorum ? o biraz kafami karistirdi :D aslinda hersey kafami karistirio bi yardim edin (:
iks evrak teslimi : 08/06/2012
mulakat : 12/06/2012
dofide islemde : 02/07/2012
ACCORD ! 01/08/2012

kdrylnz
NT1
NT1
Turkiye_Sehir: bursa
Yabanci_Ulke: belçika willebroek

Re: Vize basvurusu için ilk ne yapilmasi gerek ?

Mesaj gönderen kdrylnz »

Sevimm
NT2
NT2
Turkiye_Sehir: Bursa
Yabanci_Ulke: Belçika (Brüksel)

Mesaj gönderen Sevimm »

https://dofi.ibz.be/sites/dvzoe/FR/Docu ... tuelle.pdf
tam olarak bu linke tikladiginda açilan belge ayse, ama benim mutuelle belediyeden evliligin kayitlara geçtiginine dair yani kabul edildigine dair bir belge istemisti bunu vermeden önce. O belgeyide ancak belçikaya dönüp evlendigimi bildirdikten 2-3 hafta sonra alabildim. Etraftan duyduguma göre en geç brükselde evlilikler kayitlara geçiyormus 2-3 hafta içinde yani mesela Gent'te en fazla bir kaç gün sürüyormus. Insallah sizin ordada bu islem çabuk olurdur..

Sevimm
NT2
NT2

Mesaj gönderen Sevimm »

Tabi türkiyeye gitmeden mutueline bir sor belki seninki hemen verir evrak falan gerekmeden

cemoburak
NT3
NT3
Turkiye_Sehir: hatay
Yabanci_Ulke: belçika

Mesaj gönderen cemoburak »

Kullanıcı avatarı
mehmet-33
Mezun-BE
Mezun-BE
Turkiye_Sehir: antalya
Yabanci_Ulke: belçika_knokke

Mesaj gönderen mehmet-33 »

AyseM123
NT3
NT3

saolun arkadaslar ve al kadir sana bir soru :)

ne kadar yatiriliyorduki pin numarasi almak için? sanirim is bankasindakiler biliyordur, vize için denilince ona gore yapiolardir dimi ?

sevimci bu kagitdan anladigim kadari ile, evli oldugumu gostericem, formul B var elimde muhurlu flan, onla mutuele gidersem olur gibi...
ayriyetten bi sorum daha var SEvim :D bu babamin ev tapusunu yollayacagim ya, fotokopisini yaptirmak yetelrimi yoksa muhurlu tasdiklimi olmali nasil olsun ?
ACCORD ! 01/08/2012

kdrylnz
NT1
NT1
Turkiye_Sehir: bursa
Yabanci_Ulke: belçika willebroek

Mesaj gönderen kdrylnz »

Sevimm
NT2
NT2

Mesaj gönderen Sevimm »

Evet ayse kadirinde dedigi gibi ev tapusunun aslini istemiyorlar ama her belgenin 2 tane fotokopisini istiyorlar.
Mutuelle için formül b yetmesi gerek dedigin gibi..

AyseM123
NT3
NT3

ya varya cok tsk ediyorum içimi ferahlatiosunuz ya :) simdi ev tapusunun aslini ole kolay kolay cikarilmaz degerli bi evrak :D fotokopisini isticeklerini dusunuodum bende lakin legal fotokopi gibi bisey var ondanmi diodum ama siz diosanizki fotokopi yeter tamam :) herseyin iki adet fotokpisini cekiorum buda tmm vize parasida tmm oh :) tsk ederim arkadaslarrrrrr
ACCORD ! 01/08/2012

“Belcikadan Basvuru” sayfasına dön