SOMAJ KONUSUNDA YARDIM İSTİYORUM

Belcikadan vize basvurusu nasil yapilir. Belcikadan Hollandaya gecis nasil hangi sartlarda yapilir. Belcika uyum sinavi

Moderatörler: sansli, unknown

Forum kuralları
Lutfen Forumun Sagligi icin Copluge donmemesi icin kurallara uyalim.. Aksi taktirde yazilariniz silinecektir.
*Konuya uygun baslik seciniz. ( yardim, lutfen, acil gibi baslik kullanmayin. )
*Arama yapmadan konu acmayiniz. Yazinizi Uygun konu basligi altinda aciniz. ( sinav oncesi, duyuru, kendinizi tanitin, alim satim )
*Bir kisinin yazisina Tesekkur etmek istiyor iseniz. Yazi yerine tesekkur dugmesine tiklayin.
Kullanıcı avatarı
sahanasli
Beginner
Beginner
Turkiye_Sehir:
Yabanci_Ulke: belçika-gent

Re: SOMAJ KONUSUNDA YARDIM İSTİYORUM

Mesaj gönderen sahanasli »

selo81
Mezun-BE
Mezun-BE
Turkiye_Sehir: BURSA
Yabanci_Ulke: antwerpen

Mesaj gönderen selo81 »

ben geldigimde yaptirdim 3 aydir maas aliyorum ssk dan dokumu istediginizde zaten o gune kadar olan tum kayitlar veriliyor size yil olarak istenmez giris tarihinizden itibaren ne varsa verirler oda iki sayfa bisey olur burda tercume ettirmenizi istiyorlar tercume yapip sendikaya basvurun yeterli tabi burda hic degilse bi hafta kadar calismis olma sarti var siz gidip ogrenin sonra burda yazarsaniz ne kadar gun eksiginiz var hesaplarim cunku oturumu alana kadar aciginiz cikiyor benden son 450 gun icinde 318 gunluk sigortam olmasini istediler oturumu 5 ayda alabildim 1gunluk calisma bile yetiyor ama benim 25 gun eksigim cikti o kadar gun tanidik birinde calistim isten cikis kagidimi ve ssk dokumu orjinali ve tercumesini sendikaya verdim 1 ay sonrada maasimi aldim arkadaslar
10.ocak 2011 evrakları ankara'ya teslim ettim.

06 agustos 2011 belcikadayim.

Sevimm
NT2
NT2
Turkiye_Sehir: Bursa
Yabanci_Ulke: Belçika (Brüksel)

Mesaj gönderen Sevimm »

Selo bizde 31 mayisda dosyayi tamamlayip sendikaya verdik simdi kararlarini bekliyoruz bu ay sonunda bir sonuç gelicek insallah.

Sevimm
NT2
NT2

Mesaj gönderen Sevimm »

aslisigortanin duzenli bir sekilde yatmis olmasi gerekiyor eger 1 - 2 ay bosluk varsa bunun nedenini sorabilirler

Kullanıcı avatarı
sahanasli
Beginner
Beginner
Turkiye_Sehir:
Yabanci_Ulke: belçika-gent

Mesaj gönderen sahanasli »

sevimm peki nedeni açıkladıktan sonra falan bi problem oluyo mu sonuc olarak baglanıyor mu :D

Sevimm
NT2
NT2

Mesaj gönderen Sevimm »

Vallahi asli orasini bilemicem bu isler hiç belli olmuyor. Esimin normalde pek eksik günü yok ama hala cevap bekliyoruz karardan geçmesi için, o kadar para verdik tercüme için falan belki kabul etmezler öyle bir ihtimalde var yani....

“Belcikadan Basvuru” sayfasına dön