Arkadaşlar vizem çıktıııı :) foruma hepinize çok teşekkürler

Belcikadan vize basvurusu nasil yapilir. Belcikadan Hollandaya gecis nasil hangi sartlarda yapilir. Belcika uyum sinavi

Moderatörler: sansli, unknown

Forum kuralları
Lutfen Forumun Sagligi icin Copluge donmemesi icin kurallara uyalim.. Aksi taktirde yazilariniz silinecektir.
*Konuya uygun baslik seciniz. ( yardim, lutfen, acil gibi baslik kullanmayin. )
*Arama yapmadan konu acmayiniz. Yazinizi Uygun konu basligi altinda aciniz. ( sinav oncesi, duyuru, kendinizi tanitin, alim satim )
*Bir kisinin yazisina Tesekkur etmek istiyor iseniz. Yazi yerine tesekkur dugmesine tiklayin.
abra93
Beginner
Beginner
Turkiye_Sehir: Istanbul
Yabanci_Ulke: Belgique-Louvain-la-Neuve

Re: Arkadaşlar vizem çıktıııı :) foruma hepinize çok teşekkü

Mesaj gönderen abra93 »

Benim 3.davetiyede cuma gunu postalandi ama daha elime geçmedi :) yarin oburgun gelir . eger dogru yaptilarsa yolcuyum zaten . 2,5 ay oldu :)

angel
NT1
NT1
Turkiye_Sehir:
Yabanci_Ulke: belçika

Mesaj gönderen angel »

tgbend
Beginner
Beginner
Turkiye_Sehir: zonguldak
Yabanci_Ulke: belcika-charleroi

Mesaj gönderen tgbend »

bizde basvurduk hayirlisiyla,insallah herkesinki cabuk cikar
14.08.2012 : iks evrak teslimi
15.08.2012 : mülakat
28.08.2012 : dofi'de islemde

06.09.2012 : accord

abra93
Beginner
Beginner

Mesaj gönderen abra93 »

hayirli olsun tgbend .. insallah kisa zamanda hayirlisiyla çikar vizen.Bu arada bende Charleroi'da kalacagim ama bil ki belçikanin en igrenc sehrine gidiyorsun. :D heh ordaysan zaten biliyorsundur:

1. Belçikanin en fakir bolgesi
2. araplarla ve italyanlarla dolu bir getto gibi
3. tum evler koyukahverengi birde kara bulutlar , terkedilmis fabrikalar ve koyu renkli kanali eklenince intahar etmek için uygun bir sehir.
4. belçikanin en ayyas sehri : esrar,uyusturucu & alcool
6. komur tepeleri.
7. bakimsiz evler 150-200 yillik hepsi gargamelin evleri :) o degil insan bi boyar be kardesim ayip dokuluyo resmen...
8. yollari çukurlu ve boyalari silinmis vaziyette.
9. belçikada bisiklet kullanicilarinin dusunulmedigi sehirlerden biri araba sart.
dahasi var ama aklima gelmiyor. :D ama tabi giden için eger sevdigi oradaysa cehennet gibi gelebilir. :)

bu arada gitmedim ama gordugum fotograflar & street view + duyduklarim .. bu arada arkadaslar haksizmiyim .?? yani avrupa diyince belçika diyince insana modern luks bir yermis gibi geliyor , oylede zaten bir anverse bak , hasselte bak ne bilim gent kortrijk , namur .. zoruma gidiyo :(

abra93
Beginner
Beginner

Mesaj gönderen abra93 »

heh bu arada sokaklardan cadderlerden hala kaldirilamamis elektrik direklerini unutmusum .. evet yanlish duymadiniz gitmek için çirpinip geberdigimiz o sehirde elektrik direkleri bile hala yerin altina alinmamis... charleroi iste ..

tgbend
Beginner
Beginner

Mesaj gönderen tgbend »

gitmemissin ama hepsi dogru ben zaten burda dogdum buyudum iki sene turkiyede yasadim esim buraya gelmek istemiyodu ama inanirmisin alisamadim insan charleroi yi bile ozluyomuss...

abra93
Beginner
Beginner

Mesaj gönderen abra93 »

e tabi orda dogup buyuduysen ozlersin :) .. bi manaya senin vatanin gibidir simdi orasi .. bende istanbulda dogdum nefret ediyorum ama nereyde gitsem annemi ozledigim gibi istanbuluda ozluyorum.yani istanbulun charleroi dan farki yok yani etiler'de yasamiyorum siradan bir semtinde yasiyorum.yani elektrik direkleri çok sukur kaldirildi ama yollar bozuk evler gokdelen gibi 6 katli 7 katli, trafik desen hiç çekilmiyor.. 10 dk lik bir yolu 40 dakikada gitmek oldukça SIKINTI verici .. ama alismis kudurmustan beterdir demis kimligi belirsiz kisiler. ama dogru soylemisler :)

tgbend
Beginner
Beginner

Mesaj gönderen tgbend »

olsun ya ne desen charleroi iyidir valla ,herkes kendi halinde, bide tamam flaman bolgesi daha temiz daha guzel ama insanlari sicak degil bi kere irkcilar ama charleroida o yok herkes cok sicak candan..irkcilik yok diyecek kadar az burda

abra93
Beginner
Beginner

Mesaj gönderen abra93 »

walonlar fakir ondan irkçilik yapmiyorlar.. biraz zenginlessinler hemen onlarda flamanlar gibi irkcilik yaparllar merak etme :) içki içmekten irkçiligi dusunemiyorlarki walonlar :D hepsi drunk,,, ivre'di galiba fransizcasi .. simdi diceksin ee o zaman niye geliyosun diye ?? vallaha okumak zorundayim ve o bolumu turkiyede kazanmam imkansiz + yabanci dil de ogrenmek varken 4 5 yil idare ederim .. belkide beyenirim en azindan evleri 2 katli gokyuzunu goruyosun istanbulda sicaktan yaniyoruz ama arkadaki gokdelen sagolsun odan 365 gun gunes gormuyor hava gunesli olsa ne yazar :) soguk ve yesillikli bir yer .

AyseM123
NT3
NT3
Yabanci_Ulke: Belçika

Mesaj gönderen AyseM123 »

abra milletin moralini sifirin altina indirme :D esim gelcek korkuyorum ztn :D hem bi gel bakayim da oyle bencebirazda aliskanlik meselesi, ben de Turkiyede yasamayi tercih ederdim, burda dogup buyumusuz istesekde istemesekde bir yanimiz hep burali...
iks evrak teslimi : 08/06/2012
mulakat : 12/06/2012
dofide islemde : 02/07/2012
ACCORD ! 01/08/2012

“Belcikadan Basvuru” sayfasına dön