Arkadaşlar vizem çıktıııı :) foruma hepinize çok teşekkürler

Belcikadan vize basvurusu nasil yapilir. Belcikadan Hollandaya gecis nasil hangi sartlarda yapilir. Belcika uyum sinavi

Moderatörler: sansli, unknown

Forum kuralları
Lutfen Forumun Sagligi icin Copluge donmemesi icin kurallara uyalim.. Aksi taktirde yazilariniz silinecektir.
*Konuya uygun baslik seciniz. ( yardim, lutfen, acil gibi baslik kullanmayin. )
*Arama yapmadan konu acmayiniz. Yazinizi Uygun konu basligi altinda aciniz. ( sinav oncesi, duyuru, kendinizi tanitin, alim satim )
*Bir kisinin yazisina Tesekkur etmek istiyor iseniz. Yazi yerine tesekkur dugmesine tiklayin.
abra93
Beginner
Beginner
Turkiye_Sehir: Istanbul
Yabanci_Ulke: Belgique-Louvain-la-Neuve

Re: Arkadaşlar vizem çıktıııı :) foruma hepinize çok teşekkü

Mesaj gönderen abra93 »

Vallaha aysem turkiyede hiç yasayamam,inanin hiç çekilmiyor.ben sadece charleroi'yi belçika sartlarina gore elestirdim yani dis gorunus olarak yoksa gidip orda yasamadim ama ben istanbulda yasiyorum.. size bir soru sorayim asgari ucretin 325 Eur oldugu bir ulkede bir metrobuse binmek 1.30 Eur olurmu? bunu bi dusunun yada kira ucretleri minimum istanbulda 260 Eur . yani sizce yasanacak bir yermi? ya zam yapiliyor herseye kimse sesini çikarmiyor arkadas resmen herkez uyuyor.tamam bu siyasi partiyi sen iktidara getirdin sagol ama bazi yerlerdede elestir sesini çikar.ya metrobus 3 lira olmus allah askina gelin bi binin , yolculuk edin.. belediye bile açikliyor normal sartlarda(insani sartlarda) maximum gunluk tasimasi gereken insan:6000 ama bizimkiler gunde 30000 kisi tasiyor .. ya ayagimizi koyacak yer bulamiyorz .belçikada 50 eur veriyorsun 10 yolculuk .. hemde sehirler arasi.benim ogrenci kartim vardi lise bitti universiteye baslicam karne gunu indirimimi kestiler :) benzin alsan 100 tl lik benzinin 70 tl si devlete vergi..araba fiyatlarina baktiniz mi belçikaya gore ne kadar fark var?koskoca ulkede yerli et bulamiyoruz.vallaha kusura bakmayin turkiyenin hiçbiseyini savunamam..

umutcan
Beginner
Beginner
Turkiye_Sehir: mersin
Yabanci_Ulke: belcika

Mesaj gönderen umutcan »

AyseM123
NT3
NT3
Yabanci_Ulke: Belçika

Mesaj gönderen AyseM123 »

abra ztn benim orda yasamama kararimda sirf bu dediklerindendi...insanlar nasil geçinio nasil yapiolar anlamiorum ben istanbulu bu kdr pahali bilmezdim, sozlendigimden beri git gel yaptikca, orda bi kaç gunde harcadigimi burda 1ayda harcamiodum ne aldin deseniz hiç...

ozel hastanede kan aldirdim mis gibi muamele muhtesem sonra baska bi hastaneye gittim isminide unuttum aman allahim yani kaçtim :/
metrobus beklioruz bekle bekle bi tanesi bos gelsede binsen yok...ordan oraya savuruolar bi evrak isi, bi hastane isi olsun...yok dedim ben burda yasayamam...burda en azindan isim garanti benim her zmn bana ihtiyaci var en eski çalisani benim cok da rahatim isde, Allahin izniyle esim bi dili az kavrasin insallah onun iside hazir olur...hastane olsun haklarim cocuklarin okulu en azindan kafam rahat gelecege dair...

istanbul gibi bi yerde cocuk yetistirmek misal bu devirdi Allah annelere babalara yardim etsin burayi ovmuyorum ama ne yalan soyliyim istanbul gibi buyuk bi yer beni korkutuyor...ben orda yasamayi kabul etsem evden disari cikamazdim tek basima...
iks evrak teslimi : 08/06/2012
mulakat : 12/06/2012
dofide islemde : 02/07/2012
ACCORD ! 01/08/2012

cemoburak
NT3
NT3
Turkiye_Sehir: hatay
Yabanci_Ulke: belçika

Mesaj gönderen cemoburak »

belçika da hiç vergi alınmıyor :)) 3 ayda kanımı emdiler.

AyseM123
NT3
NT3

aaa yok buranin vergisi adami öldürür :D

ben hesaplattirdim neyseki bana veriolar ama yazik babama cok yuklendiler :/ burda vergi isi cok fena :/
ACCORD ! 01/08/2012

abra93
Beginner
Beginner

Mesaj gönderen abra93 »

evet vallaha belçikada vergi baya kotu ,, turkiyede eskiden oyle degildi.devlet cok hizmet vemiyordu ama vergi konusunda çok fazla sIkIstirmiyordu.simdi turkiyedede oyle.. inanilmaz derecede vergi kaçaklari onlenmeye çalisiyor.hatta devlet bunun için buyuk bir ekip kurmus istanbulda aylardir sokak sokak dolasiyorlar.bu arada davetiyemi bugun verdim iks ye .. ordaki kiz shok oldu :D ogrenci vizesi ve 3 ay olmus siz 6.ayda mi basvurdunuz diye sordu neye ugradigini sasirdi . bakin hanfendi size gosterim universitenin adi burda , lu et approuve de burada imza burda hersey yazili ,, elinizden bisey gelmiyor ama benim kayit için orda olmam lazim yani iletin lutfen yeter artik dedim .. oda gitti yanindaki adama gosterdi ,, .... abi baksana suan 3 ay olmus ve ogrenci vizesi dedi :D bide sen bak dedi .. adam bakti yazilmasi gerekenler yazilmis gonder dedi .. kizda bana hafif bir tebessumle elimizden birsey gelmiyor biz gondericez karar onlarin dedi :) kaç gunde vize elime geçer diye sorunca biz tarih veremiyoruz ,, tahminen ne kadar diye sordum 3 is gunu filan surer dedi :S bende çektim geldim ve beklemeye devam arkadaslar ne yapayim .. aile birlesimi bile benden erken aldi(orn;aysemin esi) .. hayir bazen dusunuyorum , takma diyorum oluruna birak diyorum ama hayatta yapacak birseyim yok . yani gidip dil ogrenmem gerekiyor benim baska isim gucum yokki.yani tatil amacli gitsem , tamam takma kafaya sorun etme oluruna birak inceldigi yerden kopsun dicem . ama 14. ayima girmisim ve butun gelecegim universite hayatim bu yolda.

AyseM123
NT3
NT3

birde ne yalan soyliyim abra dil oyle kolaya alincak bisi degil tamam gençsin caliskansin kesin ama cidden zor bir dil okunusu yazilisi herbiseyi zor bi dil bu fransizca :D Allah ayrdimcin olsun
ACCORD ! 01/08/2012

abra93
Beginner
Beginner

Mesaj gönderen abra93 »

abra93