LUTFEN BILGISI OLANLARDAN CEVAP BEKLIYORUM

Belcikadan vize basvurusu nasil yapilir. Belcikadan Hollandaya gecis nasil hangi sartlarda yapilir. Belcika uyum sinavi

Moderatörler: sansli, unknown

Forum kuralları
Lutfen Forumun Sagligi icin Copluge donmemesi icin kurallara uyalim.. Aksi taktirde yazilariniz silinecektir.
*Konuya uygun baslik seciniz. ( yardim, lutfen, acil gibi baslik kullanmayin. )
*Arama yapmadan konu acmayiniz. Yazinizi Uygun konu basligi altinda aciniz. ( sinav oncesi, duyuru, kendinizi tanitin, alim satim )
*Bir kisinin yazisina Tesekkur etmek istiyor iseniz. Yazi yerine tesekkur dugmesine tiklayin.
berkay
Beginner
Beginner
Turkiye_Sehir: giresun
Yabanci_Ulke: BELCIKA/gent

LUTFEN BILGISI OLANLARDAN CEVAP BEKLIYORUM

Mesaj gönderen berkay »

:? selam arkadaslar Esim hollanda vatandasi ve iki cocugumuz var bende yasal olarak oturma hakkim yok cengel vize ile avrupaya giris yapmistim 2002 de. fransa belediyesinde evlendik bes yil oldu oradan oturum alamadim ve belcikaya yerlesmeye karar verdik burda belediyeye basvuru yaptik gereken evraklari teslim ettik ve bana bes aylik turuncu oturum verdiler. fakat esim icin 3 ay icinde tatmamlamamiz gereken evraklar icerisinde sigortayi gec verdigimizden ona ret geldi ve dedilerki size bir ay muhlet bu kagidi getirin yoksa ulkeyi terkedin. bizde hallettik ve bir hafta sonrasinda teslim ettik su an itibari ile tam 2.5 ay oldu ve hala cevap gelmedi. tabi bu arada benim 5aylik turuncu oturum bitti belediyeye gittik son gunude gecerli oldugu icin islem yapmadilar 4 gun sonrasi icin gelin dediler bir resim ve 17 euro para istediler,, sorum su ilk oturum aldigimda 10 euro ve foto vermistim simdi 17 euro ve foto istiyolar acaba bana yine ayni oturumdanmi vercekler yoksa baskami? bu arada esimin ve cocuklarin oturumu icinde hala bir ses seda yok, bize dedikleri bruxselden haber bekliyoruz. acaba bi sorunmu var ??

berkay
Beginner
Beginner

arkadaslar CEVAP BEKLIYORUM lutfen yardimci olunnnn

Mesaj gönderen berkay »

gondermis oldugum mesajima ozellikle gent den katilan arkaslardan cevap bekliyorum... simdiden ilginize tesekkur ederimmm

Recep_29
Beginner
Beginner
Turkiye_Sehir: Diyarbakir
Yabanci_Ulke: Belcika-Brugge

Re: LUTFEN BILGISI OLANLARDAN CEVAP BEKLIYORUM

Mesaj gönderen Recep_29 »

Simdiki oturum kartin en az 1 yillik yada sansin varsa 5 yilligi aldin. hadi hayirli olsun. ben bruggede oturuyorum evlilik icin muracaat ettim 1 yildir mahkeme kararindan dolayi bekliyorum. samenwonen icinde basvurdum olmadi. sen ne zaman basvuru yaptin ve hangi sehirde?

berkay
Beginner
Beginner

Mesaj gönderen berkay »

Merhaba ben 1. Ayda basvuru yaptim gent wondolgem de... 1 yillik demissinya ben hanim ve cocuklar oturum almadan bir yilligi nasil alicam ki???

Recep_29
Beginner
Beginner
Turkiye_Sehir: Diyarbakir
Yabanci_Ulke: Belcika-Brugge

Mesaj gönderen Recep_29 »

benim bircok arkadas turuncu oturum kartindan sonra 5 yillik aldilar. Hic korkma az sabret yeni kartin elinde olur.

berkay
Beginner
Beginner

Mesaj gönderen berkay »

İnsallah kardesim allah herkesin gonlune gore versin. Tek korkum hanim ve cocuklar belcika oturumu almadan bana bir yillik yada bes yillik oturum verceklerini sanmiyorum. Bakalim sali gunu gidiyoruz belediyey ne diyeceklerr?? Haber aldigimda hemen paylasirim..

berkay
Beginner
Beginner

Mesaj gönderen berkay »

ya bu kadar olurrr sans yokki bilgisayarlar sistem disi olmus haydi bir hafta sonraya. bekle bekle deli olucammm,,, bu arada 1 aylik gecici uzattilar anlamiyorum neler oluyooo.. bakalim haftaya ne olacakk??

cemoburak
NT3
NT3
Turkiye_Sehir: hatay
Yabanci_Ulke: belçika

Mesaj gönderen cemoburak »

berkay
Beginner
Beginner

Re: arkadaslar ben gent ve cevresinden ev ariyorum..

Mesaj gönderen berkay »

merhaba su an itibari ile bir arkadasimin yaninda kaliyoruz ailece oturum islerimizi hallettik ve acil ev ariyorum. lutfen gent de kalan arkadaslardan yardim istiyorum tanidiklari bildikleri turklerden ev kiralamak istiyorum. esim calisiyo ve kaparo vermek icin birikmis paramiz var cok sukur fakat ev bulamiyoruz bi turlu. lutfen yardimci olun. ev burolari esimin maasi biraz dusuk oldugu icin ev vermiyolarrr.. cocuklarimi okula yazdirmam gerekiyo umarim yardimci olursunuz. tesekkurlerr

berkay
Beginner
Beginner

Mesaj gönderen berkay »

veeee bes yillik oturum cepte... allaha sukur hersey halloldu herhangi bi konuda yardim almak isteyen arkadaslar yazabilirlerrr..

“Belcikadan Basvuru” sayfasına dön