Belcikadan vize basvurusu olurmu?

Belcikadan vize basvurusu nasil yapilir. Belcikadan Hollandaya gecis nasil hangi sartlarda yapilir. Belcika uyum sinavi

Moderatörler: sansli, unknown

Forum kuralları
Lutfen Forumun Sagligi icin Copluge donmemesi icin kurallara uyalim.. Aksi taktirde yazilariniz silinecektir.
*Konuya uygun baslik seciniz. ( yardim, lutfen, acil gibi baslik kullanmayin. )
*Arama yapmadan konu acmayiniz. Yazinizi Uygun konu basligi altinda aciniz. ( sinav oncesi, duyuru, kendinizi tanitin, alim satim )
*Bir kisinin yazisina Tesekkur etmek istiyor iseniz. Yazi yerine tesekkur dugmesine tiklayin.
Recep_29
Beginner
Beginner
Turkiye_Sehir: Diyarbakir
Yabanci_Ulke: Belcika-Brugge

Belcikadan vize basvurusu olurmu?

Mesaj gönderen Recep_29 »

Selam arkadaslar. Ben yaklasik 3 yildir belcikada vizesiz kaliyorum. Belcikadan vize basvurusu yapma sansim varmi? Yoksa Turkiyeyemi donmem lazim vize icin?

Kullanıcı avatarı
ilknoer
Beginner
Beginner
Turkiye_Sehir: KARAMAN
Yabanci_Ulke: belcika anvers

Re: Belcikadan vize basvurusu olurmu?

Mesaj gönderen ilknoer »

Recep_29 yazdı:Selam arkadaslar. Ben yaklasik 3 yildir belcikada vizesiz kaliyorum. Belcikadan vize basvurusu yapma sansim varmi? Yoksa Turkiyeyemi donmem lazim vize icin?

kacak olarak kaliyorsun sanirimmmm eger kacaksan yardim edebilirim
9 agustos 3 aylik vize ile holladaya giris
ocak 2012 esim belcika belediyesine yazildi ve ben avrupada artik kacagim
1 Mayis belcikada evimdeyim
esim 5 yillik kartini aldi
23 Temmuz belediyede randevum var 6 aylik oturumumu vericekler

Recep_29
Beginner
Beginner

Selam anwerste oturuyorsun sanirim. Ben bruggeye 20 km uzakta bir kasabada yasiyorum. 2009 da anwerste abimlerde kalmistim.Affa basvuru yaptim surekli red aliyorum. Bir tek resmi kagidim bu. Belcikada oturma hakkim var ama calisma ve diger haklarim yok. yardimci olursan sevinirim hoscakal

Kullanıcı avatarı
ilknoer
Beginner
Beginner

Mesaj gönderen ilknoer »

Recep_29 yazdı:Selam anwerste oturuyorsun sanirim. Ben bruggeye 20 km uzakta bir kasabada yasiyorum. 2009 da anwerste abimlerde kalmistim.Affa basvuru yaptim surekli red aliyorum. Bir tek resmi kagidim bu. Belcikada oturma hakkim var ama calisma ve diger haklarim yok. yardimci olursan sevinirim hoscakal
senin ki bambaskaymiss bizimki soyle esim hollandadan buraya belcikaya yazildi 5 yillik oturumunu aldi su an bende kacagim ben esimin uzerinden oturum alicam insallah avukat ile gorusmeyi denedinizmi hic?

Recep_29
Beginner
Beginner

ilknoer yazdı:
Recep_29 yazdı:Selam anwerste oturuyorsun sanirim. Ben bruggeye 20 km uzakta bir kasabada yasiyorum. 2009 da anwerste abimlerde kalmistim.Affa basvuru yaptim surekli red aliyorum. Bir tek resmi kagidim bu. Belcikada oturma hakkim var ama calisma ve diger haklarim yok. yardimci olursan sevinirim hoscakal
senin ki bambaskaymiss bizimki soyle esim hollandadan buraya belcikaya yazildi 5 yillik oturumunu aldi su an bende kacagim ben esimin uzerinden oturum alicam insallah avukat ile gorusmeyi denedinizmi hic?

benim esim belcika vatandasi, avukatim var ama bes para etmez :) 2011 yilinda yeni yasa cikti artik kacak olanlar evlilik veya samenwonen yapamayacak. Geri donup vize alip oyle gelmeleri lazim. Bence sizinde islemleriniz aksiyacak. Size tavsiyem sakin evlilik icin basvurmayin mahkemelerde surunursunuz. Yapacaksan samenwonen dene, mahkeme falan olmaz o zaman. ama yinede sansin az :(

Kullanıcı avatarı
ilknoer
Beginner
Beginner

Mesaj gönderen ilknoer »

Recep_29 yazdı:
ilknoer yazdı:

benim esim belcika vatandasi, avukatim var ama bes para etmez :) 2011 yilinda yeni yasa cikti artik kacak olanlar evlilik veya samenwonen yapamayacak. Geri donup vize alip oyle gelmeleri lazim. Bence sizinde islemleriniz aksiyacak. Size tavsiyem sakin evlilik icin basvurmayin mahkemelerde surunursunuz. Yapacaksan samenwonen dene, mahkeme falan olmaz o zaman. ama yinede sansin az :(

hayior oyle degil ben oturumumu 23 temmuzda aliyorum mektup geldi belediyeden:) esiniz belcika vatandasi oldugu icin degisik oluyor galuiba o konuda bir bilgim yok malesef

“Belcikadan Basvuru” sayfasına dön