SINAVI KAZANDIMMMMM :) VE TECRUBELERIM

Uyum Sinav tecrubeleriniz. Uyum sinavindan sonra; kazanmissaniz yada kaybetmisseniz neler yapmalisiniz...

Moderatör: sansli

gorretje
Beginner
Beginner
Turkiye_Sehir: adana
Yabanci_Ulke: rotterdam

SINAVI KAZANDIMMMMM :) VE TECRUBELERIM

Mesaj gönderen gorretje »

merhaba arkadaslarrr 12 eylulde sinava girdim ve 16 eylul de sonuc belgem adresime geldi,,,

toest kennis van nederlandse samenleving 100 punten voldoende
toets gesproken nederlands 64 punten voldoende
toets geletterdheid en begrijpend lezen 35 punten voldoende

veee en onemli kisim ise bent u geslaagd voor het basisexamen inburgering... :)

allahima binlerce sukurler olsunki hayirlisiyla ilk adimi gecirdi... bilmiyorum notlarim nasil ama onemli olan gecmis olmak bence...

simdi sinav hakkinda deneyimlerimi paylasayim... oncelikleee kesinlikle heyecanlanacak hic bir sey yok iceriye giriyorsun seni odaya aliyorlarr gorevli bayanin ilk sorusu sinava nasil hazirlandiniz oldu... cevaptan sonra simdi parmak izinizi alcam ve fotografinizi cekecem dedi... gayet sicakkanli ve pozitif bir bayandi,,..

sonra sinav hakkinda bilgi verdi sinavin 3 bolum oldugunu ve her bolumde ne yapmaniz gerektigini yazan 3 kart var her bolumde o karti veriyor.. ordan okuyorsun... bana hazirsan simdi telefonla baglanacaz sana hangi kitapcigi vermem gerektigini soyleyecekler dedi ve sinav basladi...

1 numarali kitapcigi verdiler... 30 fotoboek sorusu ve 30 unuda biliyordum bu cokk rahatlattii... ilk bolum boylelikle cok guzel gecti...
2. bolumde ise simdi dil bilgisine geciyoruz dedii ayni sekilde telefonla baglanacaz ve ses testi icin ankara turkiye diyeceksin dedi.... ve 2. bolumde basladi... ilk bolum nazegen tekrar... cok zor degildiiii fakat seste sorunlar oldu... bunu zaten gorevli bayan sinav dostasinaa dum detaylariyla not ediyorr en guzeli de gayet ilgiliii davraniyorlar... nasildi ses nasil geliyordu? gibi sinava olumlu yada olumsuz etken olabilecek her seyii not ediyorlar... sadece zit anlamli kelimelerden cok fazla cikmadi ve cikanlar da kursta ve burda olanlarla ayni degildi... amaa ben bildiklerimii yaptimmm emin olmadiklarima da susmak yerine on yada niet ekleyerek susmadimm.... ve 2. bolumde bu sekilde normal gecti...

3. bolum.. bu bolum biraz uzun burda okuman gerekiyorrr 28 tane cumle veriyorlar cumlenin sonu bos ve 3 kelime veriyorlar bu 3 kelimeden ogru olani cumleyle birlikte okuman gerekiyor... bunu da cok raHAT YAPTIMM... sonra 3 hikayeyi sadece okumani istiyorlar... sonra tekrar 3 hikaye veriyorlar bunu 3 hikayeyi sessiz okuyorsun hikayenin altinda her hikayeyle ilgili 3 soru var burda hem o sorularin yanina cevabi yazman hemde sesli olarak soylemen gerekiyor... allaha sukurler olsun cok rahat bir sekilde yaptimmmmm

fakatt sinava girecek olan tum arkadaslarima tavsiyem.... bunu ben yaptimm vee cokkk faydasini gordummm sonucta 30 saniye gibi kisa bir sure veriyorlar bunun icin.... her bolumde zaten ne yapman gerektigini anlatiyorlar en az 1 dakika bu suruyor... ben ne yapmam gerektigini bilfigim icinn o bana yapmam gerekenleri anlatirken ben hikayeleri okudum... belki bunu bana ozgu bisey cok okudugum icin ve heyecanli olmadigim icin rahat bi sekilde o sureyi de kullandim ama bunu yaparsaniz gercekten en azindan hikayeye az da olsa asina olmus olursunuz... boylelikle 3. bolumde bitti.....

bayan sinav bitti dedi.... ve ben aslinda cok emin degildimm yaptiklarimdan bayana nasil gecti diye sordumm kesinlikleee boyle bi sekilde iyi yada kotu deme gibi birr sansimiz yokkk dedi... sadece bana sinavinizi dinledimm ve iyi gibiydi iciniz rahat olsun dedi....
formda okumustummmm o an sonucuu soyluyorlar felan camdan felan super diyorlarr gibi yorumlar okudumm kesinlikle boyle bi sey yok arkadaslarrr sinavv sonucu posta ile adrese geliyor 17 tl kargo ucreti oduyorsun ve ups kargo ile gonderiyorlar....

boyle iste arkadaslar gercekten korkulacak bisey yok,... umarim az da olsa bi faydam olmusturr benn bu sinav seruvenini bu sekilde yasadim ve rabbimin izniyle kazandimmm rabbim hepimizin yaninda olsun....... sinava girecek arkadaslarimaa simdiden basarilar diliyorummm......

ve bu surecte bu sitede paylasimda bulunan tum kardeslerime arkadaslarima tesekkur ediyorum... hepiniz Allaha emanet olun...

Kullanıcı avatarı
ergun_kavlak
NT1
NT1
Turkiye_Sehir: izmir/adana/ceyhan
Yabanci_Ulke: hollanda- groningen-Hoogezand

Re: SINAVI KAZANDIMMMMM :) VE TECRUBELERIM

Mesaj gönderen ergun_kavlak »

gecmisler ve hayirli olsun usta.
darisi bizlerin basina.
su_yer_ay

06-10-2012 evim evim guzel evim