Belcika Vatandasligi

Belcikadan vize basvurusu nasil yapilir. Belcikadan Hollandaya gecis nasil hangi sartlarda yapilir. Belcika uyum sinavi

Moderatörler: sansli, unknown

Forum kuralları
Lutfen Forumun Sagligi icin Copluge donmemesi icin kurallara uyalim.. Aksi taktirde yazilariniz silinecektir.
*Konuya uygun baslik seciniz. ( yardim, lutfen, acil gibi baslik kullanmayin. )
*Arama yapmadan konu acmayiniz. Yazinizi Uygun konu basligi altinda aciniz. ( sinav oncesi, duyuru, kendinizi tanitin, alim satim )
*Bir kisinin yazisina Tesekkur etmek istiyor iseniz. Yazi yerine tesekkur dugmesine tiklayin.
lener1903
Beginner
Beginner
Turkiye_Sehir: Istanbul
Yabanci_Ulke: Antwerpen

Belcika Vatandasligi

Mesaj gönderen lener1903 »

Merhaba Arkadaslar,

Belcika vatandasi olmak icin Belcika'da en az 3 yil ikamet etmek ve bir Belcika vatandasiyla evli olmak gerekiyor. Ben Belcika'da 3 yildir ikamet ediyorum, ancak 2 senesi samenwonen ve son 1 senesi evli olarak. Bu durumda Belcika vatandasligi icin basvurabilir miyim? Yoksa 2 sene daha beklemem mi gerekir?

Danistigim bir avukatin dedigine gore en az 3 yil evli olmam gerekirmis, yani Belcika'da 5 yil yasasam bile farketmezmis. Herhalde avukat yanlis biliyor olamaz, ancak bazi tanidiklarim da tersini soyluyor. Bu konuda bildiklerinizi paylasirsaniz cok sevinirim. Saygilar

YavuzOzgur
Beginner
Beginner
Turkiye_Sehir: Kayseri/Belcika
Yabanci_Ulke: Belcika

Re: Belcika Vatandasligi

Mesaj gönderen YavuzOzgur »

lener1903 yazdı:Merhaba Arkadaslar,

Belcika vatandasi olmak icin Belcika'da en az 3 yil ikamet etmek ve bir Belcika vatandasiyla evli olmak gerekiyor. Ben Belcika'da 3 yildir ikamet ediyorum, ancak 2 senesi samenwonen ve son 1 senesi evli olarak. Bu durumda Belcika vatandasligi icin basvurabilir miyim? Yoksa 2 sene daha beklemem mi gerekir?

Danistigim bir avukatin dedigine gore en az 3 yil evli olmam gerekirmis, yani Belcika'da 5 yil yasasam bile farketmezmis. Herhalde avukat yanlis biliyor olamaz, ancak bazi tanidiklarim da tersini soyluyor. Bu konuda bildiklerinizi paylasirsaniz cok sevinirim. Saygilar
22 eylule degisen aile birlesim yasasiyla birlikte bu 3 yil sure 5 yila cikti

selo81
Mezun-BE
Mezun-BE
Turkiye_Sehir: BURSA
Yabanci_Ulke: antwerpen

Mesaj gönderen selo81 »

bu yasa ya nereden bakabiliriz degisen neler var bakmak istiyorumda
10.ocak 2011 evrakları ankara'ya teslim ettim.

06 agustos 2011 belcikadayim.

zeyna
Mezun-BE
Mezun-BE
Turkiye_Sehir: ankara
Yabanci_Ulke: Belgium

Mesaj gönderen zeyna »

arkadasim vatandaslik 5 yila cikti.ama suresiz oturum icin basvuru yapabilirsin....
12 ekim 2009 iks'ye evraklarımı teslim ettim.
12 ocak 2010 vizem cikti...

lener1903
Beginner
Beginner
Turkiye_Sehir: Istanbul
Yabanci_Ulke: Antwerpen

Mesaj gönderen lener1903 »

zeyna yazdı:arkadasim vatandaslik 5 yila cikti.ama suresiz oturum icin basvuru yapabilirsin....
Merhaba Zeyna, suresiz oturum derken, benim bulundugum durumda da suresiz oturum icin basvurabilir miyim? Yani su an 3 yildan fazla bir suredir Belcika'da yasiyorum, ancak bunun ilk iki yili samenwonen, son bir yili da evlilik seklinde. Ilgin icin tesekkurler.

“Belcikadan Basvuru” sayfasına dön