Haksiz 201 euro

Hollandada Yasam nasildir. Nerede nasil davranmali? Hollandadaki gunluk yasamla ilgili ip uclari

Moderatör: sansli

Forum kuralları
Lutfen Forumun Sagligi icin Copluge donmemesi icin kurallara uyalim.. Aksi taktirde yazilariniz silinecektir.
*Konuya uygun baslik seciniz. ( yardim, lutfen, acil gibi baslik kullanmayin. )
*Arama yapmadan konu acmayiniz. Yazinizi Uygun konu basligi altinda aciniz. ( sinav oncesi, duyuru, kendinizi tanitin, alim satim )
*Bir kisinin yazisina Tesekkur etmek istiyor iseniz. Yazi yerine tesekkur dugmesine tiklayin.
alaska
Mezun-NL
Mezun-NL

Haksiz 201 euro

Mesaj gönderen alaska »

Arkadaslar

Oturum karti alinirken odenen 201 euroyu icinizde IND den geri alaniniz veya girisimde bulunan var mi ?

Geluk
Site Admin
Site Admin
Turkiye_Sehir: yozgat-kayseri-tekirdag-trabzon
Yabanci_Ulke: hollanda-breda

Re: Haksiz 201 euro

Mesaj gönderen Geluk »

o parayi geri alamazsin arkadasim
o oturum karti icinin odenmesi gereken para..! oturum kartini alamazsan bile o parayi geri vermiyorlar :roll:

kolay gele

ogrenci33
Beginner
Beginner
Turkiye_Sehir: Mersin
Yabanci_Ulke: Hollanda-Haarlem

Mesaj gönderen ogrenci33 »

:) o parayi eger hollandadaki birisi oderse o parayi geri alabiliyorsun oturum karti alamasan! Ama bunu soylemiyorlar. Ben istanbul konsolosluguna gittimde istediler ben dedimki hollandadan odeme yapilacak ordaki gorevli sasirdi ve bir kagit verdi ustunde adimin yazdigi ve odemeyi su kisi yapacagina dair bir imza attirdi bende odeme yapacak kisinin adini adresini yazdim! o kadar!. Evet bunu istanbuldan odersen geri alamiyorsun..

ogrenci33
Beginner
Beginner
Turkiye_Sehir: Mersin
Yabanci_Ulke: Hollanda-Haarlem

Mesaj gönderen ogrenci33 »

ozurdilerim iyi okumamisim! ben vize basvururken oyle yapmistim kusura bakmayin.. ozurdilerim

alaska
Mezun-NL
Mezun-NL

Mesaj gönderen alaska »

Bu parayi Hollandadan odedim.Burdaki Turk cemiyetleri bu paranin geri odenmesi icin mahkemeye basvurdular ve bu isi ticarete donusturduler diye hakkimizi savunuyorlar.Boyle derneklerde olmali..

kretek_roken
Mezun-NL
Mezun-NL

Mesaj gönderen kretek_roken »

Esimin maasini az bulduklari icin bana suresiz oturum vermediler,201 euro verecektik onun icin.Oturumumu uzattilar 5 yil,188 euro odedim cok fark var sanki arada.201 euro vermek icin maasimiz az ama 188 euro icin yeterli,hollandanin sacma sapan kanunlari iste.
Eger hollanda da yasiyorsaniz oturum kagidi aldiginizda belediyeden bijzondere bijstand formulieri istetin,formulieri doldurup yarim kiloya yakin kopie ile birlikte belediyeye yollayin bunu,ordan oturum kagidina verdiginiz parayi geri alabiliyormussunuz,tabi hakkiniz varsa.Ben bir sure once yolladim,simdi inceleniyor,Cevabin gelmesi herhalde haftalarca yada aylarca surebilir.Malum burda bir para verecekleri zaman bayagi uzuuuuun bir zaman aliyor.Paranin ne kadarini verirler orasini allah bilir.

arar_55
Gonullu
Gonullu

Mesaj gönderen arar_55 »

IND ye Her ne Olursa olsun Odenen Para(harc)lar geri verilmiyor Doner sermaye icindir!!

“Hollandada Yasam - Kanunlar” sayfasına dön