partnerinden ayrilan hollanda dan cikmak zorundami?

Hollandada Yasam nasildir. Nerede nasil davranmali? Hollandadaki gunluk yasamla ilgili ip uclari

Moderatör: sansli

Forum kuralları
Lutfen Forumun Sagligi icin Copluge donmemesi icin kurallara uyalim.. Aksi taktirde yazilariniz silinecektir.
*Konuya uygun baslik seciniz. ( yardim, lutfen, acil gibi baslik kullanmayin. )
*Arama yapmadan konu acmayiniz. Yazinizi Uygun konu basligi altinda aciniz. ( sinav oncesi, duyuru, kendinizi tanitin, alim satim )
*Bir kisinin yazisina Tesekkur etmek istiyor iseniz. Yazi yerine tesekkur dugmesine tiklayin.
martin
Mezun-NL
Mezun-NL

partnerinden ayrilan hollanda dan cikmak zorundami?

Mesaj gönderen martin »

merhaba sevgili geluk,benim sizden bir ricam var mumkunse beni biraz bilgilendirirmisiniz?
ben hollandaya agustos 2007 de geldim.
okula gittim,calisiyorum daha vast contract almadim bu yakin zamanlarda alacam.evet okulu bittirdim suan perfect hollandaca konusuyorum,
hollanda da yapmam gereken butun sinavlari gectim ve 5 yillik kalma izni aldim.
suraya kadar hersey guzel,ben gercekten cok caba harcadim elimden gelen herseyi yaptim ve basardim,,
ama gel gelelim asil meseleye:
benim partnerim hollandali ve aramizda gercekten buyuk sikintilar var.
hic bir konuda anlassamiyoruz,surekli dedigini yaprtiriyor.kisacasi iliskimiz bitti bitecek gibi.
eger iliski biterse benim burda kalma sansim ne kadardir veya kalabilirmiyim.avukat felan tutarsam ise yarar mi?
ben bitmemesi icin elimden geleni yapiyorum ama olmuyor.
ne yapmam gerek beni bilgilendirirseniz cok sevinirim...
cevabinizi bekliyorum...
cok ama cok tesekurler..
selamlar

Geluk
Site Admin
Site Admin
Turkiye_Sehir: yozgat-kayseri-tekirdag-trabzon
Yabanci_Ulke: hollanda-breda

Re: partnerinden ayrilan hollanda dan cikmak zorundami?

Mesaj gönderen Geluk »

selam arkadasim
bu konuda sana yardimci olcak kurulusun adi Maatschappelijk Werk en Welzijn. buraya gidip durumunu anlatirsan onlar sana haklarini anlatirlar..!

Ama benim bildigim su ve yakin bi tanidigimin basindan boyle bi olay gecti

Eger burda calismis isen seni kolay kolay gonderemezler, ha calismis olmasanda gonderemezler..! yok oyle seni ben getirdim geri gonderebilirim tiriplerine sakin kanmayin..!

yukarda belirttigim kurulus araciligiyla veya bi avukat araciligla,oturum kartini kendi uzerine almak icin IND ye basvur ama bunu yapmadan once bu kurulus veya bi avukatla gorus..! onlarin yaninda olmasi senin avantajina olcaktir..!

Allah yardimcin olsun

kolay gele

Kullanıcı avatarı
zozo
Beginner
Beginner

Mesaj gönderen zozo »

kardes oncelikle gecmis olsun diyeyim...benim bilgidim kadari ile(avukattan ogrenmistik) minumum 3 yil birlikte olmak zorundasin aksi takdirde yolluyolaar..ha bide su durum var eger maasin yillik 35 bin euro (bruto) oluyosa ozaman sorun vize degisimine basvurup halledersin yok ama asagisinda ise seni yollarlar..umarim yardimci olmusumdur...

el lobo
Mezun-NL
Mezun-NL
Turkiye_Sehir: Kayseri
Yabanci_Ulke: Hollanda

Mesaj gönderen el lobo »

arkadasim diyorsunki kontrat alicam o kontrati alirsan seni kimse yollayamaz birde zaten hollanda turkiye arasinda yapilmis bir isci anlasmasi var buna gore hollanda 1 yil duzenli calismis hali hazirda isi olan kimseyi yollayamazlar bunanla itiraz edebilirsin buyuk ihtimalle de sonuc alirsin ama 1 yil noktasi onemli bunu bizzat yasayan birinden duydum ama 2000 yilindan once daha bircok kiside ayni seyi soyluyor o yuzden isin olursa problem olmaz kolay gelsin
Eylul 2007 MVV basvuru
Aralik 2007 Hollanda`ya gelis
Eylul 2008 Dil kursuna basladim
Mayis 2009 NT2 diplomasi
Aralik 2010 Pasaport basvurusu
Haziran 2011 Hollanda vatandasligi

“Hollandada Yasam - Kanunlar” sayfasına dön