yardimci olabilirmisiniz?

Hollandada Yasam nasildir. Nerede nasil davranmali? Hollandadaki gunluk yasamla ilgili ip uclari

Moderatör: sansli

Forum kuralları
Lutfen Forumun Sagligi icin Copluge donmemesi icin kurallara uyalim.. Aksi taktirde yazilariniz silinecektir.
*Konuya uygun baslik seciniz. ( yardim, lutfen, acil gibi baslik kullanmayin. )
*Arama yapmadan konu acmayiniz. Yazinizi Uygun konu basligi altinda aciniz. ( sinav oncesi, duyuru, kendinizi tanitin, alim satim )
*Bir kisinin yazisina Tesekkur etmek istiyor iseniz. Yazi yerine tesekkur dugmesine tiklayin.
nigare
Beginner
Beginner

yardimci olabilirmisiniz?

Mesaj gönderen nigare »

selam arkadaslar, Ben baska bir sehirden ev kiraliycaktim ordan cok uzakta kaliyorum ...ev kiralamak icin o sehire gidip ordaki ev sirketlerine mi gitmem gerekir? yada anlamadim internette bir kac eve baktim ama nasil yapmam gerekiyor??????
Esyalarimi tasimak icin yardem edecek bir yerler varmi? olsa nekadar isterler? hollandaya yeniyiz, arkadasimla beraver kaliyorum.. yardimci olsaniz cok seviniriz.. simdiden tesekkur ederim...

mstosman
NT1
NT1
Turkiye_Sehir: kirsehir
Yabanci_Ulke: Hollanda-Apeldoorn

Re: yardimci olabilirmisiniz?

Mesaj gönderen mstosman »

merhaba nigare arkadasim...bazi konularda seni aydinlatmak isterim..malesef hollandada evden cikmak kolay degil.cunku baska bir ev bulmek icin ev brularina yazilman lazim ve bu yazilmaklada bitmiyor.puan usulu,eger kimin puani yuksekte o kisiye oncelik verilir...

baska bir sansinda var baska eve cikmak icin.ozel ev kiralayan kisiler var yalniz o evlerde normal evlere gore kira parasi daha pahali olur..

tasinmak icin gazete ilanlarina bakarsan veya sari rehber diye hollandanin sirket rehberi var ordan verhuizen a baktigin zaman cok sirket var..veya bir minubus kiralayark arkadasinla birlikte tasinabilirsiniz...saygilar.
İyilik yap denize at , balık bilmezse Halik bilir...

nigare
Beginner
Beginner

Re: yardimci olabilirmisiniz?

Mesaj gönderen nigare »

Cok tesekkur ederim. evet .. burda tasinmak cok zor bir ismis.. bide burda cok tanidiklarimiz olmayinca biraz zor oludu.. ama tesekkur ederim .allah hepimizin yardemcisi olsun.

“Hollandada Yasam - Kanunlar” sayfasına dön