Hollanda'da ev ciktiginda ev sirketi hangi belgeleri istiyo?

Hollandada Yasam nasildir. Nerede nasil davranmali? Hollandadaki gunluk yasamla ilgili ip uclari

Moderatör: sansli

Forum kuralları
Lutfen Forumun Sagligi icin Copluge donmemesi icin kurallara uyalim.. Aksi taktirde yazilariniz silinecektir.
*Konuya uygun baslik seciniz. ( yardim, lutfen, acil gibi baslik kullanmayin. )
*Arama yapmadan konu acmayiniz. Yazinizi Uygun konu basligi altinda aciniz. ( sinav oncesi, duyuru, kendinizi tanitin, alim satim )
*Bir kisinin yazisina Tesekkur etmek istiyor iseniz. Yazi yerine tesekkur dugmesine tiklayin.
ozl
Mezun-BE
Mezun-BE
Turkiye_Sehir: İstanbul
Yabanci_Ulke: Belçika_Anvers

Hollanda'da ev ciktiginda ev sirketi hangi belgeleri istiyo?

Mesaj gönderen ozl »

Arkadaslar Hollanda'da ev sirketi sana sira geldiginde hangi belgeleri istiyor? ev verirken nelere bakiyorlar? Neye gore karar veriyor evi sana verip vermemek icin?

-Maasli vast kontratli calisan isen hangi belge?
-kendi sirketin varsa hangi belge?

Belediyeden belediyeye yada ev firmasindan ev firmasina degisirmi bilmiyorum ama fikir verecek olan arkadaslar ev firmasinin isminide belirtirlerse sevinirim.
Bu arada biz amsterdam bolgesinde yaziliyiz.
2009 Ocak :Basvuru
2009 Mayis :Ret
2009 Mayis :Solvit sikayet
2009 Haziran :Vize
2009 Temmuz :Belcika'ya gelis
2010 Ocak :5 Yillik oturum
2011 subat :Hollanda belediyeye kayit
2011 mart :Ind'ye basvuru

nevilen
Mezun-BE
Mezun-BE
Turkiye_Sehir: TURKIYE - Manisa
Yabanci_Ulke: BELCIKA - Antwerpen

Re: Hollanda'da ev ciktiginda ev sirketi hangi belgeleri istiyo?

Mesaj gönderen nevilen »

Ozl bu konuyu pek bilen olacagini sanmiyorum . Bu aralar hic rastlamiyorum bu duruma.
Ben Goc etme konusunu Ogretmen ile cok konustum , musait bir ev var ise ve es Ab vatandasi ise esinide goturebilir hic bir sorun olmaz diye baya anlatti .
Ben belki olurda gitme durumu olursa diye ince detaylari cok sordum.Onceden gitme hevesim vardi,fakat simdi zerre yok inan.
Iyice sogumusum o memleketten.

Eger sikinti olursa ben kaynanama sorabilirim . Esimin biladerine gecen ay ev cikmisti .
Onlar konusuyorlardi , ben ev cikmak ne , ne ise yariyor hic bilmiyorum,merak edipte sormadimda .
Eger bir yanit gelmesse kaynanadan ogreniriz .

Selam , Tayfun .

Kullanıcı avatarı
sansli
Ogretmen
Ogretmen
Turkiye_Sehir: turkiye
Yabanci_Ulke: hollanda-den haag

Mesaj gönderen sansli »

ozl yazdı:Arkadaslar Hollanda'da ev sirketi sana sira geldiginde hangi belgeleri istiyor? ev verirken nelere bakiyorlar? Neye gore karar veriyor evi sana verip vermemek icin?

-Maasli vast kontratli calisan isen hangi belge?
-kendi sirketin varsa hangi belge?

Belediyeden belediyeye yada ev firmasindan ev firmasina degisirmi bilmiyorum ama fikir verecek olan arkadaslar ev firmasinin isminide belirtirlerse sevinirim.
Bu arada biz amsterdam bolgesinde yaziliyiz.
genel (standart olarak):
Oturum belgen (pasport yada identiteitskaaart...)
Suanda oturdugun evin kirasini duzenli odeyip odemedigini gosteren belge (banka kagidi oluyo sanirim bu..
Seninle birlikte oturan kisiler varsa onlarla ilgili bi belge
Yazili oldugun belediye disinda oturuyosan oturdugun bolgeden uitreksel...
bunlar bildigim kadariyla butun ev sirketleri tarafindan isteniyo ama belki ekstra istenen seylerde olabilir firmadan firmaya gore...
hollandadayim(2008-5)
ehliyetimi aldim(2008-12)
5yillik oturumumu aldim(2009-03)
ik had mijn inburgeringsdiploma gekregen(2009-12)
ik begin met niveauverhoging cursus...
Ik werk vrijwilligster als fietsdocent
Mbo opleiding Helpende zorg en welzijn 2011-09

ozl
Mezun-BE
Mezun-BE

Mesaj gönderen ozl »

Ev Cikartmaya calisiyoruz ama cok zor esim 9,5 yildir sira bekliyo :))) komik bir durum ama hollanda gercegi. her evi yazamiyoruz bazisinin maas kriterleri var bunu bazen dusuk maaslilar odeyemez diye yaptiklari gibi o mahallenin statusunu belli bir seviyede tutmak icinde yapabiliyorlar. zaten belli bolgelerde sira dusuyor bize onun harici amsterdam da ev cikartmak cok zor. sira geliyo eve bakiyorsun icine girilcek gibi degil yada evi begeniyorsun ama ev direk sana dusmuyor. amannn cok zor bu isler. hele ki amsterdamda ev sirketleri mahalle mahalle evleri yikip yenilerken cok zor. cunku evini yenileyecek adama oncelik sirasida veriyorsa kac yil beklemis olursan ol iyi bir ev cikartman neredeyse imkansizlasiyor. amserdam da yenilenecek ev daha coook oldugunu dusunursek. Allah ev bekleyenlerin yardimcisi olsun.

ozl
Mezun-BE
Mezun-BE

Mesaj gönderen ozl »

bir seyi daha merak ediyorum woningnet.nl de eve bakmaya devet edildikten sonra birinciden baslayip teker teker mi form yollayip cagiriyorlar yoksa 2 ser 3 er fln mi? suan 5. siradayiz ara ara bakiyorum kac haftadir hala 5. sira yazisi duruyo. islemler bu kadar yavas mi ilerliyor?

benide bu ev konusu stres etti son zamanlarda

Kullanıcı avatarı
sansli
Ogretmen
Ogretmen
Turkiye_Sehir: turkiye
Yabanci_Ulke: hollanda-den haag

Mesaj gönderen sansli »

dogru soyluyosun arkdsm bizde hem denhaagda hem amsterdamda yaziliyiz ikisinide dolduruodum ama simdi amsterdama tasinma fikri bana soguk geldigi icin (denhaag artik yillardir yasadigim biyer gibi oldu alistim herseyine heryerine) amsterdamda ev doldurma isini biraktim bikac aydir...dedigin gibi cok zor bizim akraba var amsterdamda 8 sene araliksiz doldurmus daha yeni yeni ev cikiyo ama oda 1+1 istediginden cikiyo yoksa 2 oda 3 oda istese oda zor cikar,,,amsterdamda ev cikartmak cok zor gercektende...bizde woningnet de yaziliyiz,,,bildigim kadariyla butun sirketler (emin deilim ama oyle saniyorum) belli bi kisi sayisini cagiriyolar meesela ilk 15 kisiyi cagiriyolar ornek veriyorum ilk gelen kisi begenmedi ikinciye soruyolar o alirsa ucuncuye gule gule diyolar...yada birisi begenene kadar soruyolar,,,sonra islemler arastirma basliyo kirani duzenli odemismisin simdiye kadar,,,maasin yeterlimi fln fln...ama su var eski haftalarda kalan evi artik bekleme gelme ihtimali cok az hatta yok denecek kadar az eger doldurdugun hafta bilemedin doldurdukdan sonraki 2 hafta icinde sana bi mektup cagri gelmesse bil ki o evi baskasi almis gitmis demektir...doldurdugun bir ev icin haftalardir 5.sirada durman ondandir o ev gitmistir ondan dolayi o ev gecmise eklenmistir,,,biraz karisik oldu ama umarim anlatabilmisimdir...
hollandadayim(2008-5)
ehliyetimi aldim(2008-12)
5yillik oturumumu aldim(2009-03)
ik had mijn inburgeringsdiploma gekregen(2009-12)
ik begin met niveauverhoging cursus...
Ik werk vrijwilligster als fietsdocent
Mbo opleiding Helpende zorg en welzijn 2011-09

“Hollandada Yasam - Kanunlar” sayfasına dön