NAFAKA

Hollandada Yasam nasildir. Nerede nasil davranmali? Hollandadaki gunluk yasamla ilgili ip uclari

Moderatör: sansli

Forum kuralları
Lutfen Forumun Sagligi icin Copluge donmemesi icin kurallara uyalim.. Aksi taktirde yazilariniz silinecektir.
*Konuya uygun baslik seciniz. ( yardim, lutfen, acil gibi baslik kullanmayin. )
*Arama yapmadan konu acmayiniz. Yazinizi Uygun konu basligi altinda aciniz. ( sinav oncesi, duyuru, kendinizi tanitin, alim satim )
*Bir kisinin yazisina Tesekkur etmek istiyor iseniz. Yazi yerine tesekkur dugmesine tiklayin.
GuLoCaN
Beginner
Beginner

NAFAKA

Mesaj gönderen GuLoCaN »

Arkadaslar selam ben ankaradan hollanda yasıyan birisiyle evlilik yaptım fakat hiç hollandaya gitmedim.3. mahkemede bosandık mahkeme bana nafaka verdi fakat eski esim odemiyor nasıl alabilirim.nasıl bir olay izleyebilirim.

arar_55
Gonullu
Gonullu

Re: NAFAKA

Mesaj gönderen arar_55 »

GuLoCaN yazdı:Arkadaslar selam ben ankaradan hollanda yasıyan birisiyle evlilik yaptım fakat hiç hollandaya gitmedim.3. mahkemede bosandık mahkeme bana nafaka verdi fakat eski esim odemiyor nasıl alabilirim.nasıl bir olay izleyebilirim.
r
Hollanda ya Dis isleri vasitasiyla(Avukatiniz Hollandadaki Esinizin Bagli Oldugu Belediye polisine Nafaka cagrisini bildirir!
Yada Hollandadaki Turk konsoloslugu ile,Turkiye ssk(sosyal Sigortalar Kurumu, Hollanda Bolum Sefligine ,Avukatiniz genis

Saglik veri bilgilerini toplatirsiniz,ona gore,adli nafaka baslatirsiniz!
Acik Adresini Biliyormusunuz Esinizin,Cocugunuz Varmi?
Hollanda Adli makamlari(Saglik Sigortasi araciligi ile adresine esinizin kavusursunuz?
Nafaka Avukatiniz Bunu Dis Isleri ile turkiyedeki ayarlar, Esinizin Size Olan Nafaka Mecburiyetini resmi Tercumeli /Ingilizce/Almanca?Hollandaca?fransizca da olabilir,

Cocuk nafakasi turkiye ile hollanda,Antlasmasi var dis hizmetleri servisi cocuklar koruma burosu,buitenlands kinderbescherming bureu ilgileniyor! bagli oldugunuz ssk ya sorunuz,avukatiniz bilgi alir,
turk konsoloslugu ilede ulastirabilirsiniz Deventer yada Roterdam..Esinize Bu Cagriyi Hollanda Mahalli polisi Esinize teslim et
sin,,Turkiyede tutuklama cezasi isdeyiniz Turkiyeye giris cikisda ,faizle birlikde

“Hollandada Yasam - Kanunlar” sayfasına dön