hollanda da arac vergileri

Hollandada Yasam nasildir. Nerede nasil davranmali? Hollandadaki gunluk yasamla ilgili ip uclari

Moderatör: sansli

Forum kuralları
Lutfen Forumun Sagligi icin Copluge donmemesi icin kurallara uyalim.. Aksi taktirde yazilariniz silinecektir.
*Konuya uygun baslik seciniz. ( yardim, lutfen, acil gibi baslik kullanmayin. )
*Arama yapmadan konu acmayiniz. Yazinizi Uygun konu basligi altinda aciniz. ( sinav oncesi, duyuru, kendinizi tanitin, alim satim )
*Bir kisinin yazisina Tesekkur etmek istiyor iseniz. Yazi yerine tesekkur dugmesine tiklayin.
pasakurt
Mezun-NL
Mezun-NL
Turkiye_Sehir: istanbul
Yabanci_Ulke: hollanda den haag

hollanda da arac vergileri

Mesaj gönderen pasakurt »

arkadaslar ben araba almayi dusunuyorum.burda arac vergileri aracin agirligina gore artiyor.benimde alacagim arac biraz agir oldugundan bir kac kisiye sordum ne yapayim diye kimisi almanyadan al dedi kimiside yas sinir dolmus araclari alin dedi.bu yas sinirini bilen varmi iki soylem duydum 25 biride 19 eger 19 ise araba var alicam fakat 25 ise vazgectim.cevaplarinizi bekliyorum

rottenboy
Mezun-NL
Mezun-NL
Turkiye_Sehir: trabzon
Yabanci_Ulke: hollanda

Re: hollanda da arac vergileri

Mesaj gönderen rottenboy »

slm arkadaslar bırdenl dekı arabaların fıyatları neden ucuz mesela bır 2004 audı a6 16 -25 euro arasında ..bunlar neden bu kadar ucuz?kılometrelerıde ortalama 50000-200000 arasında..bu arabaları almak mantıklımı..vergı acısından kullanılmıslık acısından ve sonrada satabılmek caısından fıkırlerınız nelerdır?arabalardan kac cesıt vergı alınıyor acıklarmısınız?

Kullanıcı avatarı
pars
Gonullu
Gonullu
Turkiye_Sehir: Izmir
Yabanci_Ulke: Hollanda

Re: hollanda da arac vergileri

Mesaj gönderen pars »

http://www.belastingdienst.nl/reken/mot ... belasting/ arkadasim burdaki linkden vergidairesinin motorlu tasit vergisi hesaplama cetveline ulasabilirsiniz, alacaginiz arac ne kadar agir olursa vergiside okadar fazla olur, tabi dizel ve lpg li ise vergi dahada artiyor,
NE MUTLU TURKUM DIYENE

“Hollandada Yasam - Kanunlar” sayfasına dön