cocuk parası

Hollandada Yasam nasildir. Nerede nasil davranmali? Hollandadaki gunluk yasamla ilgili ip uclari

Moderatör: sansli

Forum kuralları
Lutfen Forumun Sagligi icin Copluge donmemesi icin kurallara uyalim.. Aksi taktirde yazilariniz silinecektir.
*Konuya uygun baslik seciniz. ( yardim, lutfen, acil gibi baslik kullanmayin. )
*Arama yapmadan konu acmayiniz. Yazinizi Uygun konu basligi altinda aciniz. ( sinav oncesi, duyuru, kendinizi tanitin, alim satim )
*Bir kisinin yazisina Tesekkur etmek istiyor iseniz. Yazi yerine tesekkur dugmesine tiklayin.
Kullanıcı avatarı
acer
Mezun-NL
Mezun-NL
Turkiye_Sehir: yozgat cayiralan
Yabanci_Ulke: hollanda rotterdam

cocuk parası

Mesaj gönderen acer »

UYUM SINAVINA 10/10/2007 GIRDIM
NL 17/08/2008 GELDIM
okula baslidim
ikinci oturuma basvurdum 02/06/2009
bes yıllık oturumum geldı 10 07 2009

arar_55
Gonullu
Gonullu

Re: cocuk parası

Mesaj gönderen arar_55 »

svb kisa Adi cocuk parasi kasasi.......hollandadaki bolge hizmetleri kurumundan Aliniyor!!
Hollandada Dogan Cocuklarin Once Hollandada ki Belediyede Kayitli olmasi ve Verginumarasi Gerekli ,
Yeni Dogmuslarda Belediyeye Oturum kayit islemleri baslatip(anne pasaportuna tc konsoloslugunda/Hollanda Pasaportuna sahip iseniz belediyeden bunu pasaportunuza isletip..Belirli oturum karti kayit islemi icin Hollanda Belediyesi ind icin 188.00 Odemenizi ve IND Bolum masasi ilk Dogum aninda(Cocugun Dogmus oldugu Hasatane cikis Belgesi/Mahalli Dogum Ebesinin vermis oldugu islem isim ad belgesi ile
Dogrudan 24 saat icersinde Bagli oldugunuz Belediyede IND-Cocuk kayit Islemi sefiyle randevulesip yada Direk GIseýe gidereksabah erkenden 4 vesikalik cocugun onden cekilmis resmi gereklidir(Bakiniz belediye madded resim icerikleri bunu Fotografciya Soyleyiniz Yanlis cekmesin polaroid resimi...IND gorevlisi Size ait Dogruluklari Telefonda Belediye(muhtarlik Masasindan Sorusturu,Anne ve Babanim Hangi vatandasliga bagli ve Halen Kayitli olup olmadigini(Ordan olumlu Sifre alinca Sizlere Cocugun kayit islemleri bitmesi icin su kadar para odemeniz direk gerekir der,bunu orda pin Bankamadik Yada Elden Odersiniz vede..Uluslar arasi Geboorte Akte isdeyiniz iki tane tc konsoloslugu-ve belediye islemleri icin dersiniz bu cucuga gecici bir oturum Etiket verie Ebeveynlerden birine?ese..desem iyi oluR..
bundan Sonra Isdediginiz Islemleri kinderbijslag aanvragen formulier.alirsiniz Belediyeden Eger svb subesi kurumu Size Yakinda Gidiniz orda gerekli islem hakkinda belge Doldurunuz! Ebeveynlerin kimlik oturum vergi numaralari aylik gelirleri beraberlerinde olsun....
Ayrica cocuk icin yapmis oldugunuz masraflari makbuzlari hep saklayiniz Eger Dis servis memuru sorarsa sunlar cocuklar icin her cocuga
hafdalik masraf yapmakdasiniz------- en az 85.00 masrafim vardir..deyiniz bunu unutmayiniz ,Belgeleri iyi saklayiniz.Gosteremez iseniz Aldiginiz paralari geri Odemeniz gerekir!!
Eger Dogan Cocuk TR de Ise Onu Bagli oldugunuz sosyal sigortalar dis servis hizmetleri dairesine/SSH/ hollandacasi , HET SSK?socialeverzekeringbank. muracaat ederek baslatabilirsiniz(uyari bu cocuk hollanda belediyesinde/muhtarlikda kayitli olmasi gerekir!bu adi gecen cocuklarda her 3 ay icin 450,00gonderilmis olmali..bakiniz svb cocuk parasi belgeleri onderhoudkosten specifikatie/betaalbewijsen/cocukbakim masraflari yaptiginiza dair hollandadan bankanizdan/gro hesabindan gonderdiginiz para dekonlari bu tamamen cocuk adina annesi uzerinde kayitli hesap numarasi turkiyedeki banka numarasi olmalidir, baska insanin adina olamaz eger bakici var ise onun icin onceden izin alinmasi gerekir(bek gecerli sayilmaz) turkiyedeki dogan cocuk international geboorte akte/formule A-gereklidir
eslerinde evlilik ve dogum kayit ornekleri/nufus kayit ornegi/bu konuda sizlere sosyal sigortalar servisi bilgi verir..Esiniz hollanda svb yur disi hizmetleri servisinden isdesin/muraccat edsin/kinderbijslag aanvragen voor turkije desin il ve acik adresleri doldurup svb den aldigini bagli oldugunuz il sosyal sigortalarina/muhtarlik ve nufus dairesinden doldurup bolge sosyal sigortalar kurumuna teslim edersiniz/kopleriniz de hollandaya esinize yollarsin yada eksra belge alip yollarsiniz kolay gelsin..
Sunu Soylemek isderimki Turkiyede olan cocuk parasi halen verilip verilmedigine dair sonuz Hollandadaki SVB subesi Sizlere Bilgi Verir!!!!

Erkek cocugunuz icn askerlik subesine Dogan Cocugu formule A/international geboorte akte A, hollandada Dogumu ise verirsiniz askerligi 38,yasina kadar uzatilir otomatikmek..

Kullanıcı avatarı
acer
Mezun-NL
Mezun-NL
Turkiye_Sehir: yozgat cayiralan
Yabanci_Ulke: hollanda rotterdam

Re: cocuk parası

Mesaj gönderen acer »

UYUM SINAVINA 10/10/2007 GIRDIM
NL 17/08/2008 GELDIM
okula baslidim
ikinci oturuma basvurdum 02/06/2009