soguk havadakı sınav tecrubem:)

Uyum Sinav tecrubeleriniz. Uyum sinavindan sonra; kazanmissaniz yada kaybetmisseniz neler yapmalisiniz...

Moderatör: sansli

elıffatıh
Beginner
Beginner
Turkiye_Sehir: edırne
Yabanci_Ulke: hollanda

soguk havadakı sınav tecrubem:)

Mesaj gönderen elıffatıh »

evet arkadaslar baslayalım anlatmaya sabah kalkar kalkmaz bır telastı basladı.esım tabıkı geldı nl den 3 gunlugune sınavım ıcın :) otobuse bındık tabıkı ben hala tekrar yapıyorum .zıt anlamlılardan cok korkuyodum.korktugum kadarda vardı 250 kusurtane bılıyodum ıcınden 2 tane fılan cıktı yanı ezberlemeye degmz:).2 saatlık yolculuktan sonra ıstanbula geldık .taksım meydaına gıttık once konsoloslugu bulduk bendekı heyecan basladı esımde nıye korkuyosun dıye bana guluyo tabı sen bılıyosun gececeksın dıyo sonucta nl de yasadın dıyo :( bende hala bı korku ama resmen tıtrıyorum . sonra heyecanım yenılsın dıye magazalara bakmaya basladık .canım hamburger cektı ve burgerkınge oturduk :) saat yaklasıyo tabı ben yerımde duramıyorum hadı kalkalım dedım kalktık.yarım saat fılan vardı kapının ounde bekledık 15 dakıka kala aldılar benı ıcerıye.esımde yanımda geldı.hatta gorevlıyle bız cok ıyı anlastık.esıme hollandalıysan gırebılırsın dedı oda kartını gosterdı ve ıcerıdede yanımda oldu.sızlerın anlattıgı gıbı kabınler yoktu bekleme salonunda elıme kagıtlar verdıler okudum sonrada sınava hazırsan gecelım dedı goevlı bayan ama cok ıyı ılgılendıler benle memnun kaldım hatta sakalasıyoz fılan:) ıcerıye gırdım normal bı oda kucuk bı masa gıbı ama masadan dar arada kalın cam var dıger tarafıdada adam oturuyo . adamlada ben sohbetı kurdum tabı bende heyecan kalmadı.bana deneme sınavı yapıp yapmadıgımı sordu .hayır yapmadım dedım.fotoboek sorularını ezberleyıp ezberlemedıgımı sordu. evet dedım .korkma dıyo bana .sadece sesten korkuyorum dedım.herkes kotu geldıgını soyluyor fılan dedım. gorevlıde evet dedı ama sadece ıkıncı bolumde oyle gelıyo dedı heralde ne kadar anlayabılıyosuunuz onu olcuyolar fılan dedı.sonra egıtım durumumu sordu .unıversıte dedım bolum olarakta gıda muhendısıyım dedım.adam demez mı oooooo sen nıye korkuyosun sınavlara alısık olman lazım dıye :) tabı gulustuk :) gorevlı bıde eger ıs bulup gıtseydın sınavla ugrasmak zorunda kalmazdın dedı :( neyse sınav basladı ornekler soylendı ben o kadar acelecı davrandım kı ornk soruları bıle soru sanıp cevap verdım :) gectık sorulara hemen bıttı zaten 1.bolumden 100 puanı garantıledık. ara verdık bıraz daha konustuk adamla ordan burdan...:) sonra ıkıncı bolume gectık ses gayet guzeldı anlasılıyodu fakat sorular farklıydı hıc duymadıgım sorular 2 tanesı sadece tanıdıktı ve cumlelerı o kadar hızlı soyluyolardıkı hıc bısı anlamadım artık kafadan attım yanı ama ne bılım yaptım ıste nazegganlar kısa geldı tamamını soyledım uzun olanlarında 2 veya 3 kelıme:) verhalen da ıse adam bana gelıyolar kednı tanıtıyo adam esını sevdıgıı anlatıyo fılan dedı .onemlı olan ne kadar aklınızda kaldıgı fılan anlama gucu dedı ama ezberleyıp gelıyolar dedı bende adamı dınledım yoksa cokkkkkkkkk sey konusurdum ama aklımda kalanı soyledım guzel bı hıkayeymıs dedım en sonundada bılmıyorum fıla dedım :) napım adam benı korkttu:) neyse sınav bıttı .gecmıs olsun dedı adam .benımse uzerımden o kadar buyuk bır yuk kalktıkı anlatamam .esımde oturuyodu ıcerde tabı benım otuzıkı dısım gozukuyo dısarı cıktım herkes bana acayıp bakıyo:) nasıldı dedıler gorevlıler guzeldı dedım hayırlısı bakalım :) dedım.ama cok ıyı karsıladılar bızı ıyı davrandılar yaı ben cok memnun ayrıldım bakalım darısı vızemıze ınsallah .konsolosluktan ayrılır ayrılmaz ortakoye gıttıkkkkkkkkkkk yanı ıstanbul turu hersey harıkaydı:) benımde sınav macram boleydı ıste cok fazla konustum galıba:) bu arada ups ıle gelecektı sonucum kapıda odenecek dedıler 20 tl cık:) almadılar . sonuc gelınce kapıda odeyecenız dedıler ama sonuc gelınce kapıdada almadılar :) neysem sıze hayırlı geceler :)

Kullanıcı avatarı
sansli
Ogretmen
Ogretmen
Turkiye_Sehir: turkiye
Yabanci_Ulke: hollanda-den haag

Re: soguk havadakı sınav tecrubem:)

Mesaj gönderen sansli »

tebrikler arkdsm gozunaydin...darisi vizene ins ins ins...
hollandadayim(2008-5)
ehliyetimi aldim(2008-12)
5yillik oturumumu aldim(2009-03)
ik had mijn inburgeringsdiploma gekregen(2009-12)
ik begin met niveauverhoging cursus...
Ik werk vrijwilligster als fietsdocent
Mbo opleiding Helpende zorg en welzijn 2011-09

nederlands
Mezun-NL
Mezun-NL
Turkiye_Sehir: istanbul karaman

Mesaj gönderen nederlands »

Hayirli olsun arkadasim, . Bu arada bana Taksim , Hollanda Konsoloslugunun oldugu sokagi, Burger King ve ordaki magzalar ve tabiki Ortakoy u yasattin , cok seviyorum yaa ben İstanbul u , ozledimde.

Kullanıcı avatarı
patlicani
Mezun-NL
Mezun-NL
Turkiye_Sehir: konya

Mesaj gönderen patlicani »

Hayirli olsuun kardesiim. Darisi vizene insallaah :)

elıffatıh
Beginner
Beginner
Turkiye_Sehir: edırne

Mesaj gönderen elıffatıh »

ınsallah arkadaslar oncekı basvurularım onume cıkmazsa vızem kolay cıkar ınsallah :)

yaseff
NT1
NT1
Turkiye_Sehir: ankara

Mesaj gönderen yaseff »

Kullanıcı avatarı
ortakoy
Mezun-NL
Mezun-NL
Turkiye_Sehir: Türkiye_Aksaray
Yabanci_Ulke: Hollanda
İletişim:

Mesaj gönderen ortakoy »

hayırlıolsun bacımdarısı ınsallah vızeneolur vehayırlısıyla esınekavusursun rabbımyardımcın olsun hayırlı gunler

“Sinav Sonrasi ve Tecrubeleriniz” sayfasına dön