Inburgering Sinavi kalkti diye sevinmeyelim sakin

NT2 sinavi ve Inburgeringsexamen icin Testler alistirmalar, Soru ornekleri ve Dil okullari ve Arkadaslarin Tecrubeleri

Moderatör: sansli

Forum kuralları
Lutfen Forumun Sagligi icin Copluge donmemesi icin kurallara uyalim.. Aksi taktirde yazilariniz silinecektir.
*Konuya uygun baslik seciniz. ( yardim, lutfen, acil gibi baslik kullanmayin. )
*Arama yapmadan konu acmayiniz. Yazinizi Uygun konu basligi altinda aciniz. ( sinav oncesi, duyuru, kendinizi tanitin, alim satim )
*Bir kisinin yazisina Tesekkur etmek istiyor iseniz. Yazi yerine tesekkur dugmesine tiklayin.
Kullanıcı avatarı
2run34
Mezun-NL
Mezun-NL
Turkiye_Sehir: tokat
Yabanci_Ulke: Alkmaardayım :-)

Inburgering Sinavi kalkti diye sevinmeyelim sakin

Mesaj gönderen 2run34 »

Slm arkadaslar Herkese hayirli ramazanlar.

Ilk once cogu arkadas bu sinav kalkti diye seviniyor bence uzulmemiz lazim cunki buraya geldigimizde mecbur bu dili ogrenmek zorundayiz ve sinav kalktigina gore artik dil okullarini belediye odemeyecek burda dil okullari pahali ben gecen horizon college yazildim 10.000 euro ya yaklasik bir para B1 tot B2 kursuna ama ben bunun sadece 600 eurosunu verdim gerisini belediye karsiladi yani buraya yeni gelecek arkadaslar icin kendileri odeyecek en basit inburgering kursu bile bi dunya para ama sinav kalkti diye cogumuz ne yazikki seviniyor Allah yardimcimiz olsun hepimizin.
03 Kasım 2009 Hollanda dayım.
10 06 2010 Inburgering examen Geslaagd
17 06 2010 Rijbewijs ophalen
03 09 2010 5 yillik oturum.
30 09 2010 B2 tot C1 Cursus
10- 11 -10 Uniye basladim ( Hukuk fakultesi )
.

TURKO
Mezun-NL
Mezun-NL
Turkiye_Sehir: sivas
Yabanci_Ulke: hollanda/den haag

Re: Inburgering Sinavi kalkti diye sevinmeyelim sakin

Mesaj gönderen TURKO »

arkadasim benim bildigime gore daha kakmadi,
belki kalka bilir
ve eger kalkarsa ,bizler hollanda pasaportnu nasil alacagiz,
senin bilgin varsa bizide bilgilendir
simdiden tesekkurler

Kullanıcı avatarı
sansli
Ogretmen
Ogretmen
Turkiye_Sehir: turkiye
Yabanci_Ulke: hollanda-den haag

Mesaj gönderen sansli »

sinav zorunlulugu kalkar arkdsm sinav kalkmaz sanirim,,,pasaport isteyende gonullu olarak sinava girsin tabi parasinida kendi cebinden odeyerek diyebilirler... (gerci sinavi kaldirirlarsa onun yerine eminim daha zor bisey bulurlar vatandas olmak isteyenler icin...)
hollandadayim(2008-5)
ehliyetimi aldim(2008-12)
5yillik oturumumu aldim(2009-03)
ik had mijn inburgeringsdiploma gekregen(2009-12)
ik begin met niveauverhoging cursus...
Ik werk vrijwilligster als fietsdocent
Mbo opleiding Helpende zorg en welzijn 2011-09

Kullanıcı avatarı
sansli
Ogretmen
Ogretmen
Turkiye_Sehir: turkiye
Yabanci_Ulke: hollanda-den haag

Mesaj gönderen sansli »

2run34 yazdı:Slm arkadaslar Herkese hayirli ramazanlar.

Ilk once cogu arkadas bu sinav kalkti diye seviniyor bence uzulmemiz lazim cunki buraya geldigimizde mecbur bu dili ogrenmek zorundayiz ve sinav kalktigina gore artik dil okullarini belediye odemeyecek burda dil okullari pahali ben gecen horizon college yazildim 10.000 euro ya yaklasik bir para B1 tot B2 kursuna ama ben bunun sadece 600 eurosunu verdim gerisini belediye karsiladi yani buraya yeni gelecek arkadaslar icin kendileri odeyecek en basit inburgering kursu bile bi dunya para ama sinav kalkti diye cogumuz ne yazikki seviniyor Allah yardimcimiz olsun hepimizin.

2run34 arkdsm kesinlikle katiliyorum sana bende zamaninda cok kizdim nerden cikti bu sinav diye ama o sinav sayesinde hollandaya gelmeden kendi cabalarimla hollandacayla tanismis oldum,,,belki sinav bekleyen girecek olan arkdslarim kizicak bu fikrime ama benim dusuncem bu,,,adamlar dili ogrenin diyo ama herseyide (maddi anlamda) kursiyere birakmiyo yardimci oluyo...zorunluluk kalkarsa ki bu hollandalilarin isine gelir maddi anlamda cunku dedigin gibi kurslar normalde cok ama cok pahali...soyle diyebilirler ''tamam zorunlulugu kaldiriyoruz zorunlu degilsiniz pasaport vatandaslik yaada dili ogrenmek isteyen kendi imkanlariyla yada devletten ogrenci kurumlarindan borc alarak kursa gidebilirler (kursu bitiremediginiz takdirde borc aldiginiz parayi belkide fazlasiyla geri alirlar) ama simdi boyle bi imkan varken ve burda yasayacakken dili ogrenmeyi okula gitmeyi neden istemeyiz ki? (burda kendimi kastetmiyorum cunku ben dil ogrenmeyi seviyorum imkanlar elverdikcede ogrenmeye devam edicem allahdan bi mani cikmazsa)...
hollandadayim(2008-5)
ehliyetimi aldim(2008-12)
5yillik oturumumu aldim(2009-03)
ik had mijn inburgeringsdiploma gekregen(2009-12)
ik begin met niveauverhoging cursus...
Ik werk vrijwilligster als fietsdocent
Mbo opleiding Helpende zorg en welzijn 2011-09

Kullanıcı avatarı
pars
Gonullu
Gonullu
Turkiye_Sehir: Izmir
Yabanci_Ulke: Hollanda

Mesaj gönderen pars »

Arkadaslar Hollanda'nin uyum politikasi sizin hosunuza gitmis olabilir, ama okul ve sinav zorunlulugu sadece yeni gelenler icin degil hollanda pasaportu olmayan ama on yillardir Hollandada yasayan yabancilar icin de zorunlu tutulmakta, bazilarimiz sunu diyebiliriler, onca yildir burdalardi ogrenselerdi hollandacayi, ama bu is okadar basit degil, Hollanda ya goc eden insanlarimizin cogu Turkce okuma yazma konsunda bile problem yasiyorlar, ayrica bu insanlar yillarca isci acigini kapatip hollandanin ihtiyaci olan is gucu acigini kapattiginda kimse gocmenlerin dil ve uyum konsunu problem etmedi, ne zamanki ekonomik duzen degisti, isci ihtiyaci azaldi, ondan sonra akillarina geldi bu tip uygulamalar, Surasi cok aciktirki, bu politikalarin asil amaci yildirma ve biktirma seklinde gocmenleri rahtsiz etmek geri donmelerini saglamak. Ayrica arkadasin dedigi bir kac istisna disinda okularda verilen egitimin kalitesi gercekten cok kotu, okulda harcadigin saatleri evde kendi imkanlarin ile degerlendirseniz daha fazla sey ogrenebilirsiniz, Ayri bir konuda Turkiye Cumhuriyeti vatandaslarinin, 1974 Ankara anlasmasi ile kazanilmis olan haklari var, Hollanda'da dahil Avrupa birligi ulkelerinde goc ve calismaya baska bir ulkeye giden ab vatandaslari ile Turk vatandaslari arasinda herhangi bir fark olamayacagidir, Turk vatandaslari farkli uygulamalara tabi tutulamazlar, uyum kursu sinavi veya benzeri dayatmalarda bunlara dahil, Isin ozunde Turkiye Cumhuriyeti vatandaslarinın uluslararasi anlasmalarla 36 yildir sahip oldugu haklarindan bir dil kursu ucreti karsiligi feragat etmelerini bekleyemeyiz ve bu haklarin gaspedilmesini onlemek ici her platformda mucadele etmeliyiz, Bu tip dayatmalara karsi hakkini mahkemlerde arayarak Turk toplumunun haklarini geri almasini saglayan vatandaslarada sukran duymamiz lazim, Olayi salt dil kursu ve uyum sinavi olarak goremeyiz, Anlasmalar ile kazanilmis haklarin yavas yavas delinerek sonunda tamamen yok edilmesini amaclayan girisimlerdir bunlar, Egıtım almak dıl ogrenmek gercekden cok guzel seyler ancak bu yontem ıle degıl. Saygılarr...
NE MUTLU TURKUM DIYENE

“NT 2 & Inburgeringsexamen Sinavlari ve Dil Okullari..!” sayfasına dön