ben nasil ders calisicam bilmiyoruumm yardim edin lutfen!!!!

NT2 sinavi ve Inburgeringsexamen icin Testler alistirmalar, Soru ornekleri ve Dil okullari ve Arkadaslarin Tecrubeleri

Moderatör: sansli

Forum kuralları
Lutfen Forumun Sagligi icin Copluge donmemesi icin kurallara uyalim.. Aksi taktirde yazilariniz silinecektir.
*Konuya uygun baslik seciniz. ( yardim, lutfen, acil gibi baslik kullanmayin. )
*Arama yapmadan konu acmayiniz. Yazinizi Uygun konu basligi altinda aciniz. ( sinav oncesi, duyuru, kendinizi tanitin, alim satim )
*Bir kisinin yazisina Tesekkur etmek istiyor iseniz. Yazi yerine tesekkur dugmesine tiklayin.
gül güzeli
Mezun-NL
Mezun-NL

Re: ben nasil ders calisicam bilmiyoruumm yardim edin lutfen!!!!

Mesaj gönderen gül güzeli »

allah hepinizden razi olsun uyarilarinizi dikkate alicam bikac gundur bende evde kendimi kasmamaya basladim arti yabanci bi tanidikla konusurkende yavas yavas cumle kurabildigimin farkina vardim bundan sonra bende asla cekinmiycem ve een kisa zamanda bu diplomayi alicam evet ortakoy kardesim yigenin dogmadan annesi ona faydali olabilecek duruma gelebilmeli kendimi hep bununla hirslandiriyorum insallah basaricamda sansliyi gercekten yurekten tebrik ederiyorum bende geleli 1 sene oldu fakat kendimi henuz tam ifade edemiyorum hem bacim kaldigim yerde turk yok dedim ama yabancilarlada gorusme imkanim yokki anlasabiliyim isim olmadikca kafayi camdan bile uzatmam ben :) neyse allahim herkesin gonlune gore versin hepinize coook tesekkur ederim bu arada pekmezci89 kardesim abla dimisssinde ellaam ayni yasitik 89 dogum tarihinse egeer :: :)

Kullanıcı avatarı
sansli
Ogretmen
Ogretmen
Turkiye_Sehir: turkiye
Yabanci_Ulke: hollanda-den haag

Mesaj gönderen sansli »

cnm inan tebrik edilcek bi yan goremiyorum kendimde...bak hayalimdeki (planladigim tablo desem daha dogru olur) tabloyu yazayim sana
2008 mei ---hollandaya gelis
2008 juli ---okula baslayis
2008-sptmber---ehliyete baslayis--en kisa zamnda bitiris(ki bunu basardim acikcasi)
2009 januari alle examenlerin bitisi
2009 februari mbo'ya baslama
2010 bu zamana kadarda mbo ikinci sinif olmaliydim planim buydu ama,,,hollandada sinav sureleri mektuplarin gidip gelmesi okadar zaman aliyoki bi sonraki sezona yeitsebilmek icin sinavlarini en az 4-5 ay once bitimis olman gerek...neyse saglik olsun en azindan mbo ya baslayamamak bana gramatica ogrenme yolunu acmis oldu...ben nekadar acele ettiysem yavastan gitti isler...ama olsun agir ve guzel adimlarla gitmekde iyidir belkide...sana gelince evet hiic cekinme konus bak ben 8 senelik esimle daha 1 hafta once basladim hollandaca konusmaya...kaldi ki benle hic dalga gecmedigi ve beni surekli tesvik ettigi halde...(ilk defa gecen hafta onun yaninda konusmak zorunda kaldiigmda beni duydugunda ben seni boyle konusabildigini bilmiyodum delisin sen walla boyle konusabiliyosun ama susuyosun konusmuyosun dedi :lol: )sende cekinme birak dalga gecsinler(zor olucak belki ama) takma devam et konusmaya elbet birgun sende cok gzel konusmaya baslicaksin...turk yok ama yabancilarla da iletisimim yok demissin neden yok,slm vermeyle baslayabilirsin ise...konusamiyorum deme eger sen onlara su cumleyi "IK PRAAT EEN BEETJE NEDERLANDS EN IK LEER NEDERLANDSE TAAL'' dersen hollandali bicok insan sana yardimci olucaktir konusma sirasinda,,,ve cesaretin onlarin hosuna gidicek seni kucumsemicekler yada dalga gecmicekler ozaman...isim olmadikca kafami camdan disari uzatmam demissin neden uzatmiyosun uzat bi bak bakalim ne var ne yok disarda...ben sirf kendime konusma ortami yaratabilmek icin spra yazildim,koroya yazildim(hollandaca sarkilar soyluyoruz ve birsuru ulkeden insanlarla tanisip ortak dil olan hollandacayi konusuyoruz anlasabilmek icin)bunlari sirf hollandaca konusabileyim bi ortamim olsun konusmak icin diye yapiyorum,,,benimde dilim super deil ama ona ragmen vrijwilligster (gonullu isci) olarak karakola basvurduk ha olurmu olmazmi bilemem ama deniyorum,,,bicok kisi bu basvurumu duyduugnda sunu soyledi bana insanlar polislerden korkar cekinirken sen dilinin yetersizligini bile bile gidip polislerle sohbet edip tanisma toplantisina katildin bide orda 3 saat durdun oylemi walla tebrikler diyolar...amac denemek olurmu olmazmisi onemli deil hepsi hollandada birer tecrube oluyo...kusura bakma cok yazdim gece gece kafan siscek okurken...
hollandadayim(2008-5)
ehliyetimi aldim(2008-12)
5yillik oturumumu aldim(2009-03)
ik had mijn inburgeringsdiploma gekregen(2009-12)
ik begin met niveauverhoging cursus...
Ik werk vrijwilligster als fietsdocent
Mbo opleiding Helpende zorg en welzijn 2011-09

rottenboy
Mezun-NL
Mezun-NL
Turkiye_Sehir: trabzon
Yabanci_Ulke: hollanda

Mesaj gönderen rottenboy »

bravo sanslı cesaretını ayakta alkıslıyorum

gül güzeli
Mezun-NL
Mezun-NL

Mesaj gönderen gül güzeli »

seni canii gonulden tebrik ediyorum bacim :ugeek: bende yapmaya ozen gosteriyorum bunlari ve inan bana sen bana tam bir orneksin.kafami disari cikartmiyorum dedim dogru cunku ben esimle yanliz deilim esimin ailesiyle birlikte oturuyorum ee haliylede hersey ister istemez kisitlaniyo.yabancilarla konusma imkanim yok derkende tamam gordugumde selamlasiyorum hal hatir sorabiliyorum o kadar konusuyorum ama hani ben daha fazlasini oturup onlarla hobilerimiz hakkinda olsun sosyal yasanti hakkinda olsun konusabilmek istiyorum .alisverise fln kendim cikiyorum ama hersey bi sinirda anlatabiliyomuyum? kafama estigi zaman cikip disari ben sununla konusmaya gidiyorum yada kendimi deniycem gibi faaliyetim olmuyo.aslina bakarsan ben esimle tek olmus olsaydim cok cabuk insanlarla iletisim kurabildigimden coktaan dili cozmustum ama malesef suan SINIR liyim. esim allah razi olsun hic dalga gecmedi bugune kadar hep destek oluyo bana odevlerimde fln cok yardimci oluyo bazen ogretmenin anlattiklarinda anlamadiklarimda esim anlattiginda daha iyi anliyorum vee kendisi gece 2 de anca gelebiliyo eve o saattede ne kadar yapabiliyosak iste...benim kayinlarim fln dalga geciyolar benimle ama su son bikac gundur onlarlaada konusmaya basladim cok dalga gecmeyip beni tebrik bile ediyolar :) senden ornek alarak bende bu isi basaricaaammm kiz sansli :) benimde adim burcuysa een kisa zamanda konusucaamm bu dili... bu arada belki bi daha girme sansim olmaz simdiden BAYRAMINIZ MUBAREK OLSUN kardeslerim..ALLAH NICELERINI NASIP ETSIN... :geek:

Kullanıcı avatarı
sansli
Ogretmen
Ogretmen

Mesaj gönderen sansli »

rottenboy yazdı:bravo sanslı cesaretını ayakta alkıslıyorum
allah razi olsun arkdsm...ya aslinda ben cok utangacim ama kendimi gidecegim yere bi atabilsem kapidan iceri girdikden sonra yapacak bisey kalmiyo konusmak zorunda kaliyorum diyorum batti balik yan gider madem buraya kadar geldin bu ortama girdin(ornegin vrijwillegster toplantisi,ornegin bi okul bilgilendirme gun,yada bi hollandali ortam)madem girdin bu kapidan iceri artik donus yok mecbur konuscaksin diyorum kendi kendime ve sonra sonra konustukca onlarda vriendelijk oldukca isler kolaylasio konusmak kolaylasio...yavas yavas cenkingenligimi atmaya calisiyorum yoksa gercekten zor oluyo bi isi kendin yapabilmek...
hollandadayim(2008-5)

Kullanıcı avatarı
sansli
Ogretmen
Ogretmen

Mesaj gönderen sansli »

anladim canim dedigin gibi ayni evde yasamak biraz zor oluyodur kafana gore cikmak olmuyodur haklisin...inan bana eger birilerine hirs olabiliyosam yani bak ne guzel yapiyosun bende yapicam dusuncesini dusundurebiliyosam cok mutlu olurum senin adina ve diger bayanlarimizin adina cunku eger buraya herseyi arkamizda birakip geliyosak,bos bos oturmamak lazim,,bi isimizi halletmek icin (dil konusunda) esimize,cocuklarimiza,gorumce veya kayinlarimiza,daha bicok kisiye muhtac kalmamamiz gerekli...kendi isini insanin kendi halledebilmesi gibi guzel bisey ollamaz bence,,,ben kendimi ifade etmeyi ogrenene kadar normal zamanda muhattab bile olmayacagim insanlarin tercumanligina muhtac kaldim,insanlar eger senin dili anlamadigini bildiklerinde senin yaninda yabanci dille konusuyolarsa yani sen anlama diye senden gizli olsun diye konusuolarsa o insanlarin tercumanligina muhtac kaliyosan bu cok kotu oluyo bizaman sonra...bende hirs yaptim birgun bende cok guzel bi sekilde konusucam her konusulani anlicam,,,okadar druk okadar mesgul olucamki bana ulasamasinlar dedim kendi kendime,,,ve simdi oylede oluyo o kisiler benimle bisey yapmak istediklerinde suraya benle bi gelsene bana bi yardim etsene anlamadigim yerler olursa cevirirsin fln dediklerinde ,,,ya ogun baska randevum var okulum var korom var arkdslarla toplantim var diyebiliyorum...ya hinc alma yada giciklik yapmak deil inanki bak ama biraz boyle olmasi o insanlarin sana saygi gostermeyi ogrenmesini sagliyo...anladim bacim onuda yapabilirsin neden yapamam diye dusunup yapmiyosun,,,hobilerin ne neleri yapmaktan hoslanirsin diye sor oda anlatsin sonra sen anladiign kadarina karsilik verirsin,,sonra oda otomatik olarak sana srar senin hobilerin neler diye,,,sende anlatabilirsin yapabilirsin bunu...dogru ikiniz olsaydniz ogrenmek iletisim kurmak daha kolay olurdu...esinin destek olmasi cok guzel es destegi cok onemli disardaki iletisimde,dili konusabilmende girisken olabilmende,,,ama kayinlarininda dalga gecmemesi destek ve yardimci olmalari lazim ki dalga gecmemeye baslamislar bu guzel bi adim,,,esinde gec geliyomus canim yaa ama yinede sana destek olmaya calismasi guzel...basaricaksin canim sende o azim var kesinlikle isin ucunu birakma,,,bak inburgerings bitti niveau 3'deyim ama hala toetslarda yanlis yaptigim oluyo oturup agliyorum gozlerim kan canagi olana kadar ama sonra kendimi toparlayip bi kademe daha hirslanip daha cok calisiyourum...ama her toetsda kotu yaptigimda hevesim kirilsa kendimi geri ceksem azmim azalsa olmaz bu dil isi...sende isin ucunu birakma ,,birak dalga gecsinler,,nasil olsa burgun gelecek sakir sakir konuscaksin,,,eger bende biraz olsun sana hirs,azim olabiliyosam ne mutlu inanki cok sevinirim bacim...tabiki basaricaksin...inaniyorum ben sana...saol canim eger girebilirsen yine bayramlasiriz ama giremessen bayrama kadar,,,simdiden seninde bayramin mubarek olsun,,,bi daha ki kurban bayramina hollandaca yazisiriz belki bellimi olur :) ...amin amin amin canim rabbim daha nicelerini sevdiklerimizle birlikte gormeyi nasip etsin ins ins ins...
hollandadayim(2008-5)

“NT 2 & Inburgeringsexamen Sinavlari ve Dil Okullari..!” sayfasına dön