Arkadaslar Bibliotheek ten yararlaniyormusunuz??

NT2 sinavi ve Inburgeringsexamen icin Testler alistirmalar, Soru ornekleri ve Dil okullari ve Arkadaslarin Tecrubeleri

Moderatör: sansli

Forum kuralları
Lutfen Forumun Sagligi icin Copluge donmemesi icin kurallara uyalim.. Aksi taktirde yazilariniz silinecektir.
*Konuya uygun baslik seciniz. ( yardim, lutfen, acil gibi baslik kullanmayin. )
*Arama yapmadan konu acmayiniz. Yazinizi Uygun konu basligi altinda aciniz. ( sinav oncesi, duyuru, kendinizi tanitin, alim satim )
*Bir kisinin yazisina Tesekkur etmek istiyor iseniz. Yazi yerine tesekkur dugmesine tiklayin.
nederlands
Mezun-NL
Mezun-NL
Turkiye_Sehir: istanbul karaman
Yabanci_Ulke: hollanda

Arkadaslar Bibliotheek ten yararlaniyormusunuz??

Mesaj gönderen nederlands »

Arkadaslar size bir tavsiyem olucak, bulundugunuz sehirde kesinlikle bir kutuphane vardir, İsterseniz uye olun ,, ister gidip inceleyin,,,genelde uyelik ucretleri her sehire gore degissede,, her stadda 18 yasina kadar uyelik bedava daha sonrada senelik 20 euro filan uyelik ucreti aliniyor. İnanilmaz cesitte kitap cesitleri var,, Hollandaca bolumleride oluyor, bu bolumde cd ve videolar, inburgerings kitaplar, cok cesitli hollandaca gramer vede yardimci kitaplar,,, isterseniz okuma kitaplari,, ozellikle cocuk bolumunde yeni kelimeler ogrenebileceginiz sayisiz kitaplar bulunmakta,, cocuklariniz varsa zaten bu imkandan yararlanmamak bence cok zayif bir ihtimal olmali,,, Uye olmak istemezseniz gidin istediginiz bolumden kitabinizi alin okuma yerlerinde inceleyin, yazin , okuyun... Kolay gelsin

Kullanıcı avatarı
2run34
Mezun-NL
Mezun-NL
Turkiye_Sehir: tokat
Yabanci_Ulke: Alkmaardayım :-)

Re: Arkadaslar Bibliotheek ten yararlaniyormusunuz??

Mesaj gönderen 2run34 »

nederlands yazdı:Arkadaslar size bir tavsiyem olucak, bulundugunuz sehirde kesinlikle bir kutuphane vardir, İsterseniz uye olun ,, ister gidip inceleyin,,,genelde uyelik ucretleri her sehire gore degissede,, her stadda 18 yasina kadar uyelik bedava daha sonrada senelik 20 euro filan uyelik ucreti aliniyor. İnanilmaz cesitte kitap cesitleri var,, Hollandaca bolumleride oluyor, bu bolumde cd ve videolar, inburgerings kitaplar, cok cesitli hollandaca gramer vede yardimci kitaplar,,, isterseniz okuma kitaplari,, ozellikle cocuk bolumunde yeni kelimeler ogrenebileceginiz sayisiz kitaplar bulunmakta,, cocuklariniz varsa zaten bu imkandan yararlanmamak bence cok zayif bir ihtimal olmali,,, Uye olmak istemezseniz gidin istediginiz bolumden kitabinizi alin okuma yerlerinde inceleyin, yazin , okuyun... Kolay gelsin
ben bizim belediyedeki kutuphaneye uye oldum yillik 45 euro ama istediginiz her kitap var ne ararsaniz.
03 Kasım 2009 Hollanda dayım.
10 06 2010 Inburgering examen Geslaagd
17 06 2010 Rijbewijs ophalen
03 09 2010 5 yillik oturum.
30 09 2010 B2 tot C1 Cursus
10- 11 -10 Uniye basladim ( Hukuk fakultesi )
.

nederlands
Mezun-NL
Mezun-NL

nevilen
Mezun-BE
Mezun-BE
Turkiye_Sehir: TURKIYE - Manisa
Yabanci_Ulke: BELCIKA - Antwerpen

Mesaj gönderen nevilen »

Belcika icin durum su sekilde ;

Uye olurken Kredi Kartina benzer uyelik karti basiliyor , onun icin 5 euro veriyorsun.Kutuphane ucretsiz.
Fakat vaktinde geri goturmessen gunluk 20 Cent odemek durumundasin .2 hafta sure veriyorlar.

Ben Antwerpen 'de Hoboken Kutuphanesine uyeyim . Muthis birikimleri var.Turkce Kaynaklarda mevcut.
Kutuphane gorevlisi Turk arkadaslar ilgi gostermiyor , 2 yildir Turkce Kitaplari alan yoktu dedi , icerledim.

Burada Flaman bolgesinde , Belediye farki olmuyor . Ornegin Hobokenden aldiginiz uyelik ile Schoten'de kitap alabiliyorsunuz , yada Kiel'den aldiginiz Kitabi Merksem'deki kutuphaneye birakabiliyorsunuz.Uyelik aldiginiz ilcedeki Kutuphaneyi kullanabilirsiniz diye bir sart yok , aldiginiz yere goturun diye bir kuralda yok.Sistemleri cok guzel . Burada DVD ve CD 'de alabiliyorsunuz . Ben cocuklar icin '' Nijntje '' diye bir animasyon var , surekli onlardan aliyorum. Kutuphanede internette var ve her uyeye 1 saat ucretsiz.
Daha sonra 35 cent-saat'i kullanabiliyoruz .

Arkadaslar bos vakitlerde tavsiye ederim '' Okumak ozgurlestir'' .

Selam

nederlands
Mezun-NL
Mezun-NL

Belcika bu durumda cok iyiymis, burdada 3 hafta kiralayip bir 3 haftada uzatabiliyorsun,, gecikme bedelide gunluk 10 cent.

Kullanıcı avatarı
sansli
Ogretmen
Ogretmen
Turkiye_Sehir: turkiye
Yabanci_Ulke: hollanda-den haag

Mesaj gönderen sansli »

bende uyeyim kutuphaneye geldigimden beri ve ucretsiz...eger roc lerde egitim goruyosaniz(heryerde aynimidir bilemem ama) bibliotheek icin bi forum var bi sayfalik onu doldurup hocaniza kaselettirdiginiz takdirde 1 yillik ucretsiz uye olabiliyosunuz,,,denhaagdada 20 euro sanirim yillik....bide ooivaarspas var denhaag korting pasi bununla heryil uyeliginizi ucretsiz olarak surdurebiliyosunuz...ben 1 sene roc de inburgerings yaptiigim icin o formulu doldurttum o sekil uye oldum,bugune kadarda 1.5 yildirda yani korting kartiyla ucretsiz uyelikle denhaagdaki butun kutuphanelerden istedigim sekilde yararlanabilliiyorum....3 hafta sureniz var ve 3 kere olmak uzere 3 er hafta ddaha uzatma sansiniz var kutuphaneye gitmeden online sitesinden...
hollandadayim(2008-5)
ehliyetimi aldim(2008-12)
5yillik oturumumu aldim(2009-03)
ik had mijn inburgeringsdiploma gekregen(2009-12)
ik begin met niveauverhoging cursus...
Ik werk vrijwilligster als fietsdocent
Mbo opleiding Helpende zorg en welzijn 2011-09

“NT 2 & Inburgeringsexamen Sinavlari ve Dil Okullari..!” sayfasına dön