Turkiyedeki lise diplomasinin burdaki karsiligi nedir?

NT2 sinavi ve Inburgeringsexamen icin Testler alistirmalar, Soru ornekleri ve Dil okullari ve Arkadaslarin Tecrubeleri

Moderatör: sansli

Forum kuralları
Lutfen Forumun Sagligi icin Copluge donmemesi icin kurallara uyalim.. Aksi taktirde yazilariniz silinecektir.
*Konuya uygun baslik seciniz. ( yardim, lutfen, acil gibi baslik kullanmayin. )
*Arama yapmadan konu acmayiniz. Yazinizi Uygun konu basligi altinda aciniz. ( sinav oncesi, duyuru, kendinizi tanitin, alim satim )
*Bir kisinin yazisina Tesekkur etmek istiyor iseniz. Yazi yerine tesekkur dugmesine tiklayin.
Kullanıcı avatarı
kimene
Mezun-NL
Mezun-NL
Turkiye_Sehir: istanbul-izmir
Yabanci_Ulke: Rotterdam

Re: Turkiyedeki lise diplomasinin burdaki karsiligi nedir?

Mesaj gönderen kimene »

cok guzel anlatmisiniz fakat benim durumum degisik kim bilgi veriri bilmiyorum isalla cevap yazarsiniz bana ben anadolu meslek lisesi mezunuyum bilgisayar bolumu olarak ordan sonra universiteye gitmek istemedim iki yil gecti bi kere oylesine ossye girdim puanim kacti hic bilmiyorum bile ama biseye yaramadigi kesin daha sonra izmirde ozel bi sanat akademisine girdim iki yil ic mimari okudum milli egitimden sertifika aldim ama kurs bitirme belgesi yaziyo ustunde yani ole yuksek okul gibi bile sayilirmi bilmiyorum ?? bu diplomalarla hbo ya basvuru yapabilirmiyim girmek istedigim okulun kosulunda sole yaziyor direk kopyaliyorum

voor toelating tot de bachelor studie is een havo,wvo,mbo-4 of equivalent buitenlands diploma vereist .Een gewaarmerkte copie dient te zijn voorzien van een stempel en handtekening van de school die het diploma heeft afgegeven .U kunt ook met het originele diploma en cijferlijst langskomen, zodat wij een kopie kunnen maken met een notatie dat we het origineel gezien hebben. in geval van buitenlandse diplomas die niet engels-frans -spaans-italiaans of duitstalig zijn dient u een geautoriseerde vertaling in het engels mee te zenden

kisacasi benim o kurs belgem hbo icin yardim edermi ? sanat akademisi oldugu icin cizimde yapip gostermem lazim 20 adet onlara bakip degerlendircekler yetenek uzerine bi bolum oldugu icin belki o belge cok onemli degildir bilmiyorum ben yetenegime guveniyorum daha once kazandigim resim yarismalari yada baska yetenekle ilgili aldigim belgeler var onlarida versemmi ise yariycaksa ?
28 temmuz 2009 Hollandaya geldim
3 ayda Oturum kartim cikti
14 aralik 2009 dil okuluna yazildim okula yazildim
2 april 2011 inburgering kursu bitti

Kullanıcı avatarı
kimene
Mezun-NL
Mezun-NL

Mesaj gönderen kimene »

anladim bu diploma cevirisini yapmalari icin bi yeminli tercumana verdim yarin alicam bu bi yerden onaylancakmi ? tastiklencekmi acaba o sekilde mi verilmelidir okul basvurusu icin gereken evraklarda diploma cevirisi yaziyor denkligi demiyor denklik de yaptirtmalimiyim ncin lazim olur ?

okul toelating gesprek icin sunlari istedi

fotograf
uittreksel
diploma cevirisi
oturum kartimin fotokopisi
basvuru formu doldurup bunlarla birlikte yollanacak
ve 20 adet cizim

okula alinmazsam bile toelating gespreek deneyimim olmus olur bi dahakine hazirlikli olurum

hollandacam pek iyi degil
a2 diplomami alicam 2 aya kadar daha sonra b1 kursuna dewam edicem bu kunst academie olursa part time gidicem kunst academie ye ayni zamanda dil 0grenmeye dewam edicem

bana bi ara staats examen i yapmam gerektigini dediler ama bilmiyorum yapmak sartmi ?

ayrica okul harc parasi 2000 euro ya yakin bu parayi odemekk icin burs almak istiyorum ama evliyim evli olmam sorun sanirim odenek almam da bu konuda bilgisi olan var mi acaba ??

Kullanıcı avatarı
kimene
Mezun-NL
Mezun-NL

Mesaj gönderen kimene »

inbugering sinavina a2 seviyede sinava giricem a2 nt2 ile ayni sey diye biliyorum bazi kisiler var sinifta mesela a1 seviyesinde girecekler sinava kisacasi inburgering diplomam yeterli olucaktir ozaman zaten nieuwe 3 ye dewam etcem hbo ile birlikte olurda girersem bilmiyorum ama staatsexamen la inbugering le arasindaki fark ne bilmiyorum ? kafam karisti iyice :(

Kullanıcı avatarı
kimene
Mezun-NL
Mezun-NL

Mesaj gönderen kimene »

bu arada nerede tercumanlik yapiyorsun ben rotterdam merkezdeki turk konsoloslugunun karsisinda tercume etirmek icin verdim

“NT 2 & Inburgeringsexamen Sinavlari ve Dil Okullari..!” sayfasına dön