OKUL SORUNUM.....

NT2 sinavi ve Inburgeringsexamen icin Testler alistirmalar, Soru ornekleri ve Dil okullari ve Arkadaslarin Tecrubeleri

Moderatör: sansli

Forum kuralları
Lutfen Forumun Sagligi icin Copluge donmemesi icin kurallara uyalim.. Aksi taktirde yazilariniz silinecektir.
*Konuya uygun baslik seciniz. ( yardim, lutfen, acil gibi baslik kullanmayin. )
*Arama yapmadan konu acmayiniz. Yazinizi Uygun konu basligi altinda aciniz. ( sinav oncesi, duyuru, kendinizi tanitin, alim satim )
*Bir kisinin yazisina Tesekkur etmek istiyor iseniz. Yazi yerine tesekkur dugmesine tiklayin.
zeyna
Mezun-BE
Mezun-BE
Turkiye_Sehir: ankara
Yabanci_Ulke: Belgium

Re: OKUL SORUNUM.....

Mesaj gönderen zeyna »

ikra yazdı:arkadaslar gecen hafta okula basladim okulun ilk gunu aslinda guzel gecti belediyede yapilan teste seviyemi iyi gordukleri icin hizli gruptan basladim sinifimda 20 yildir ,17 yildir,9 yildir,en az 6 yildir nl de yasayan kisiler var....ogretmenle diyaloglarini gordum acikca fikrim hic iyi degiller...bana gelince bende hic iyi sayilmam :( aslinda ogretmen ne kadar zamandir nl de oldugumu sordu kendimi felan tanittim sasirdi bu kadar kisa surede kendini tanitman felan cok guzel dedi ama iste soyle bir sorunum var okula gitmeyi hic istemiyorum niye boyle dusunuyorum bunuda bilmiyorum malesef okul iyi geldi kotu hissetmedim kendimi yabancilik hic cekmedim ama iste bilmiyorum lutfen yardimlariniza ihtiyacim var elinizde okulun ilk zamanlarinda kullandiginiz dokumanlar felan varsa bana yollayabilirlermi (ozellikle sansli senin fikirlerine ihtiyacim var canim )lutfen cunku bana on hazirlik olur diger kisilere gore en azindan....kusura bakmayin okul kotu degil kimse yanlis anlamasin yeni baslayacak olan arkadaslara kotu bir ornek olmasin soylediklerim belki benim rahatsizligimin etkisi belki hamile olmamin etkisi bu kadar duygusal olmama neden....basinizi agrittim hepinizden yardim bekliyorum arkadaslar...
canim seni gayet iyi anlayabiliyorum hamileyim cunku biliyosun bende.belcikada sistem biraz daha farkli bahsetmistim gormusundur belki.yalnizca 1.1 seviyesine gitmek zorunlu ben bitirdim.simdi 2. siniftan kendi istegimle devam ediyorum.ilk sinifimizda genellikle kendi seviyemizde insanlardi.simdi sinifta 14 yillik 10 yilliklar var.dili guzel konusuyolar.ben geleli 1 yil bile olmadi henuz.ogretmene gore seviyem gayet iyi yeni gelmeme ragmen ama tabi insan digerlerinin konusmalarini duyunca ister istemez kendini geri cekiyo.bu sinifta ben ve benim gibiler(alt siniftan arkadaslarim) ilk 1-2 gun biraz bocaladik.ama sonra farkettik ki onlar yanlizca burda uzun sure olmanin avantajini yasiyolar.ama dilbilgisi ve grammer yonunden cok eksikler.yani soylemek istdigim yanlizca konusmak yetmiyo.alt yapida cok onemli.umitsizlige kapilma.bunlari farkettigin an inan okula gitmekten daha bi keyif alcaksin.
12 ekim 2009 iks'ye evraklarımı teslim ettim.
12 ocak 2010 vizem cikti...

“NT 2 & Inburgeringsexamen Sinavlari ve Dil Okullari..!” sayfasına dön