Okula basliyorum :) Ocak 3

NT2 sinavi ve Inburgeringsexamen icin Testler alistirmalar, Soru ornekleri ve Dil okullari ve Arkadaslarin Tecrubeleri

Moderatör: sansli

Forum kuralları
Lutfen Forumun Sagligi icin Copluge donmemesi icin kurallara uyalim.. Aksi taktirde yazilariniz silinecektir.
*Konuya uygun baslik seciniz. ( yardim, lutfen, acil gibi baslik kullanmayin. )
*Arama yapmadan konu acmayiniz. Yazinizi Uygun konu basligi altinda aciniz. ( sinav oncesi, duyuru, kendinizi tanitin, alim satim )
*Bir kisinin yazisina Tesekkur etmek istiyor iseniz. Yazi yerine tesekkur dugmesine tiklayin.
Kullanıcı avatarı
patlicani
Mezun-NL
Mezun-NL
Turkiye_Sehir: konya
Yabanci_Ulke: hollanda

Re: Okula basliyorum :) Ocak 3

Mesaj gönderen patlicani »

acer yazdı:bu sinav okadar onemli degil yazma okuma dinleme gorsellik IQ testleri yapiliyor IQ testi bana cok basit gelmisti cunku bu gibi degisik sekilleri bulmayi seviyordum hobimdi testlerde zorlanmadim 1 dk icinde bir kitapci okuyorsun sonra sana sesli olarak bir seyler soruyor mesela ev diyor gosteriyorun kare, yuvarlak insan. hayvan vs sonrada yazili sinav yapiyorsun beni bu sinavla iyi derecede bilenler grubuna verdiler adamlarin super hollandacasi vardi grubumu dusurun dedim okuma yazma bilmiyenlerin grubunu verdiler sonra bir sinav daha simdi tekrar iyi bilenlerin grubunu verdiler 3 ocakta bende basliyorum ama artik rahatim cunku ilk geldimde pek birsey bilmiyordum simdi ise dilim gelisti ve bu grubun bana getirisi cok olacaktir ilk zaman bu gruptan korkmustum grubu dusurdum pisman oldum allahtan sinav yaptilarda bu gruba geri dondum sana bol sans

saolasiin kardesim aciklamalarin icin. Banada yaptilar o testi. ben direk apisip kaldim kadin konusuyor ben bakiyorum sekiller gosteriyor arada biseyler diyor filan. yasli suratsiz bi bayandi benimle konusan. Tabi bende moral eksilerde. Bakalim hayirlisi

Kullanıcı avatarı
acer
Mezun-NL
Mezun-NL
Turkiye_Sehir: yozgat cayiralan
Yabanci_Ulke: hollanda rotterdam

Mesaj gönderen acer »

bosver hengisinin yuzu guluyorki zaten amaclarida korkutup kacirmak okulda kotu biyer gelirse zaten seni sinav yapmak zorundalar basarili olursan okulunuda yukseltirler sen osmanli torunusun dik dur bizi yildiramazlar bak kactane bayan arkasimiz var ama hepside zorluklari asmiostirlar sende moralli ol takma kafana onune bak bol sans
UYUM SINAVINA 10/10/2007 GIRDIM
NL 17/08/2008 GELDIM
okula baslidim
ikinci oturuma basvurdum 02/06/2009
bes yıllık oturumum geldı 10 07 2009

Kullanıcı avatarı
patlicani
Mezun-NL
Mezun-NL

acer yazdı:bosver hengisinin yuzu guluyorki zaten amaclarida korkutup kacirmak okulda kotu biyer gelirse zaten seni sinav yapmak zorundalar basarili olursan okulunuda yukseltirler sen osmanli torunusun dik dur bizi yildiramazlar bak kactane bayan arkasimiz var ama hepside zorluklari asmiostirlar sende moralli ol takma kafana onune bak bol sans

saolasiin kardesiim yilmak yok :)

Kullanıcı avatarı
zafer_ak
Mezun-NL
Mezun-NL
Turkiye_Sehir: istanbul
Yabanci_Ulke: hollanda - utrecht

Mesaj gönderen zafer_ak »

kardesim okula baslamadan once yapilan test ne IQ nede baska bisey bu sadece sinif belirleme icin yapilan bi test. eger hollandacan iyi degilse en basit siniftan baslatiyorlar. ben 25te 23 yaptim. ayrica dinleme yazma gibi testlerde var nekadar anlayabioliyorsun nekadar dogru yazabiliyorsun gibi.

statexamendan baslayacam demissin ancak anlamadim. okula yeni basalayan bir kisi nasil olur statexamendan baslar anlamiyorum. yoksa belediyede ki contact pesronelle olan afsprakta inburgering yoksa statexamen diye sana secme hakki taniyorlar. statexamena yazilirsan okulda sana statexamendan baslatmiyorlar inburgerin dan baslatiyorlar ve basarina gore seviye atliyorsun.

allah yardimcin olsun merak etme dert edecek bisey yok kardesim sen sadece sakin olacaksin ve duzenli ders calisacaksin.

allaha emanet ol

Kullanıcı avatarı
patlicani
Mezun-NL
Mezun-NL

zafer_ak yazdı:kardesim okula baslamadan once yapilan test ne IQ nede baska bisey bu sadece sinif belirleme icin yapilan bi test. eger hollandacan iyi degilse en basit siniftan baslatiyorlar. ben 25te 23 yaptim. ayrica dinleme yazma gibi testlerde var nekadar anlayabioliyorsun nekadar dogru yazabiliyorsun gibi.

statexamendan baslayacam demissin ancak anlamadim. okula yeni basalayan bir kisi nasil olur statexamendan baslar anlamiyorum. yoksa belediyede ki contact pesronelle olan afsprakta inburgering yoksa statexamen diye sana secme hakki taniyorlar. statexamena yazilirsan okulda sana statexamendan baslatmiyorlar inburgerin dan baslatiyorlar ve basarina gore seviye atliyorsun.

allah yardimcin olsun merak etme dert edecek bisey yok kardesim sen sadece sakin olacaksin ve duzenli ders calisacaksin.

allaha emanet ol

Kardesim belediyede yapilan testin sonucuna gore gidecegim okulu belirlediler. Sonrada okulda hangi siniftan baslayacagima dair bi test daha yapildi. belediyeninki resmen IQ testiydi o cok guzel gecti 2 yanlisim vardi. Ama okulunki dille alakali olunca bizde sadece sinavi gecmek icin ezber yapinca olee kalakaldik. Hayirlisi bakalim.

Allaha emanetsin

“NT 2 & Inburgeringsexamen Sinavlari ve Dil Okullari..!” sayfasına dön