okulda dersler nasil geciyor?

NT2 sinavi ve Inburgeringsexamen icin Testler alistirmalar, Soru ornekleri ve Dil okullari ve Arkadaslarin Tecrubeleri

Moderatör: sansli

Forum kuralları
Lutfen Forumun Sagligi icin Copluge donmemesi icin kurallara uyalim.. Aksi taktirde yazilariniz silinecektir.
*Konuya uygun baslik seciniz. ( yardim, lutfen, acil gibi baslik kullanmayin. )
*Arama yapmadan konu acmayiniz. Yazinizi Uygun konu basligi altinda aciniz. ( sinav oncesi, duyuru, kendinizi tanitin, alim satim )
*Bir kisinin yazisina Tesekkur etmek istiyor iseniz. Yazi yerine tesekkur dugmesine tiklayin.
nilim
Beginner
Beginner
Turkiye_Sehir: balikesir
Yabanci_Ulke: hollanda-almere

okulda dersler nasil geciyor?

Mesaj gönderen nilim »

merhaba arkadaslar okula baslayali 3 gun oldu benim biraz kafam karisti 1 saat kadar ogretmenle calisiyoruz 2 saate yakin bilgisayarda tek basimiza testler yapiyoruz..sizlerinde boylemi geciyor okulda gunleriniz? boyle giderse ogrenemeyecekmisim gibi geliyor bana

Kullanıcı avatarı
umuder
NT2
NT2
Yabanci_Ulke: turkije

Re: okulda dersler nasil geciyor?

Mesaj gönderen umuder »

Selam hemserim balikesirlisin denk ik ?
Ja klopt genelde belediyenin gonderdigi kurslarda vakit oyle geciyo:zaten dili ogrenmek icin 80% kendi calismana bakar 20 % ni bu kurs olusturur..O yuzden ogrenemeyecegim diye tasalanmane gerek yok,kendin calismalisin,,,Alllah yardimcin olsun....
14 Eylul 2009 sinava girdim
15 Ekim 2009 Hollandadan basvuru
17 Ekim 2009 vize kabul edildi(rekor)(Masallah)
5 Kasim HOLLANDADAYIM:)))

nilim
Beginner
Beginner

Mesaj gönderen nilim »

umuder yazdı:Selam hemserim balikesirlisin denk ik ?
Ja klopt genelde belediyenin gonderdigi kurslarda vakit oyle geciyo:zaten dili ogrenmek icin 80% kendi calismana bakar 20 % ni bu kurs olusturur..O yuzden ogrenemeyecegim diye tasalanmane gerek yok,kendin calismalisin,,,Alllah yardimcin olsun....
ja balikesirliyim, benim evde calisma problemin var iste calismaya firsat bulamiyorum gunde encok 2 saat calisabiliyorum allah hepimizin yardimcisi olsun valla

Kullanıcı avatarı
umuder
NT2
NT2
Yabanci_Ulke: turkije

Mesaj gönderen umuder »

Goed gunde 2 saat calisabiliyorsan cok iyi ;onemli olan ne kadar sure calistigin degil ne kadar anlayabildigindir bence o yuzden geen problem okulda bu calismaya destek olarak gorursen sorun kalmaz (yani okuldan cok buyuk beklentilerin olmasin:ana dilin gibi konusma falan cunku alleen gunluk yasama alistirmak icin okul)

Veel succes...
14 Eylul 2009 sinava girdim
15 Ekim 2009 Hollandadan basvuru
17 Ekim 2009 vize kabul edildi(rekor)(Masallah)
5 Kasim HOLLANDADAYIM:)))

nilim
Beginner
Beginner

Mesaj gönderen nilim »

umuder yazdı:Goed gunde 2 saat calisabiliyorsan cok iyi ;onemli olan ne kadar sure calistigin degil ne kadar anlayabildigindir bence o yuzden geen problem okulda bu calismaya destek olarak gorursen sorun kalmaz (yani okuldan cok buyuk beklentilerin olmasin:ana dilin gibi konusma falan cunku alleen gunluk yasama alistirmak icin okul)

Veel succes...
cocuk olunca ancak okadar firsat bulabiliyorum..ok anladim cok sagol sanada basarilar diliyorum.

Kullanıcı avatarı
xmultecix
NT3
NT3
Turkiye_Sehir: Turkiye
Yabanci_Ulke: Hollanda

Mesaj gönderen xmultecix »

Ogrenmek icin cok calismalisiniz. Elinizden geldigincede pratik yapmaya caba sarfedin.

Kolay gelsin.

Bulent21
Beginner
Beginner
Turkiye_Sehir: Ankara
Yabanci_Ulke: Hollanda

Mesaj gönderen Bulent21 »

selamlar, bende okula yeni basladim ve cok cok memnunum gunde 3 saat ogretmenle beraber ders isliyoruz tek basimiza test cozmek falan yok ve ogretmen cok basarili sabirli daima guler yuzlu ve derside cok guzel anlatiyo, bizim anlamamiz icin her sekle giriyo sagolsun:). 3 saat cok cabuk geciyo ders bitince uzuluyorum ve hemen yarin olsada yine gelsem diyorum :)

begenilen bi okul, baska okullara 2 sene gidip ogrenemeyipte bizim okula gelen cok kisi var, okuldan ogretmenlerden ve dersten cok memnunum. sen nerde gidiyosun okula ?

nilim
Beginner
Beginner

Mesaj gönderen nilim »

Bulent21 yazdı:selamlar, bende okula yeni basladim ve cok cok memnunum gunde 3 saat ogretmenle beraber ders isliyoruz tek basimiza test cozmek falan yok ve ogretmen cok basarili sabirli daima guler yuzlu ve derside cok guzel anlatiyo, bizim anlamamiz icin her sekle giriyo sagolsun:). 3 saat cok cabuk geciyo ders bitince uzuluyorum ve hemen yarin olsada yine gelsem diyorum :)

begenilen bi okul, baska okullara 2 sene gidip ogrenemeyipte bizim okula gelen cok kisi var, okuldan ogretmenlerden ve dersten cok memnunum. sen nerde gidiyosun okula ?

ben roc flevoland' a gidiyorum sen hangi okuldasin?

eda deniz
Beginner
Beginner
Turkiye_Sehir: antalya
Yabanci_Ulke: Hollanda Den Haag

Mesaj gönderen eda deniz »

nilim yazdı:merhaba arkadaslar okula baslayali 3 gun oldu benim biraz kafam karisti 1 saat kadar ogretmenle calisiyoruz 2 saate yakin bilgisayarda tek basimiza testler yapiyoruz..sizlerinde boylemi geciyor okulda gunleriniz? boyle giderse ogrenemeyecekmisim gibi geliyor bana
evet benim icinde ayni sayilir belirli bir sure ders yapiyoruz daha sonra ya bilgisayaradan bir seyler yapiyoruz yada hic bir sey yapmiyoruz banada hic bir sey ogrenemiyecekmisim gibi geliyor bundan dolayi yani anlayacagimiz bu dili daha cok kendi cabamizla ogrenecegiz

eda deniz
Beginner
Beginner
Turkiye_Sehir: antalya
Yabanci_Ulke: Hollanda Den Haag

Mesaj gönderen eda deniz »

selam bulent21 niliminde sordugu gibi sen nerde ve hangi okula gidiyorsun ben okulumdan hicde memnun degilimde

“NT 2 & Inburgeringsexamen Sinavlari ve Dil Okullari..!” sayfasına dön