opleiding hakkinda informatie?

Avrupada ( Hollanda, Belcika, Almanya, Ingiltere Fransa ) egitim alma okuya bilme sartlari. Diploma cevirisi okul bilgileri..

Moderatör: sansli

yakamoz
Mezun-NL
Mezun-NL
Turkiye_Sehir: izmir
Yabanci_Ulke: hollanda

opleiding hakkinda informatie?

Mesaj gönderen yakamoz »

selam arkadaslar,
simdi ben nt2 examen 2 ile mesgulum.bu sinavdan sonra opleiding yapmak istiyorum ekonomi
uzerine.ama burda ekonomi bicok bolumlere ayriliyor.ekonomi opleiding den sonra bankalarda calismak istiyorum.hangi opleiding bana uyar?bide mbodan baslamak istiyorum avondopleidinglerde olabilir?birde avondopleiding yaparsam studiefinanciering alabilirmiyim?bu konuda bilgisi olan arkadaslar beni bilgilendirirse sevinirim simdiden tesekkurlerrrr....

helin
Mezun-NL
Mezun-NL
Turkiye_Sehir: Ankara
Yabanci_Ulke: Den Haag

Re: opleiding hakkinda informatie?

Mesaj gönderen helin »

yakamoz
Mezun-NL
Mezun-NL
Turkiye_Sehir: izmir
Yabanci_Ulke: hollanda

Mesaj gönderen yakamoz »

tesekkurler helin verdigin bilgiler icin examen 1 i aldim ben aslinda zaman kaybetmek istemiyordum ama hocalar ilk asamada hbo nun zor olacigini hbo ya baslayanlarin mboda bazi vaklari aldigini soyledi iste o vaklari almadan hbo ilk asamada zor olur diye dusundum bide dedigim gibi sonra bankalarda is bulacagim ekonomi alaninda opleiding hakkinda bilgin varmi ?

el lobo
Mezun-NL
Mezun-NL
Turkiye_Sehir: Kayseri
Yabanci_Ulke: Hollanda

Mesaj gönderen el lobo »

merhaba Yakamoz kardesim Helin kardesimin dedigi gibi NT2 programma 1 diploman varsa ve MBO yapman icin 2 yi almana gerek yok cunku MBO diplomasi alirsan zaten iyi derecede Hollandaca konusuluyor sayiliyorsun . Diger taraftan eger HBO ya gitmek ve kendini o yolda ilerlemek istiyorsan bence HBO yolunu sec cunku MBO+HBO= 8 yil demek bence bizler gibi 20 yasinin ustundeki insanlara biraz agir gelir birde evliysen kardesim esin ve cevredekilerin cok destek vermesi gerekir ve gereken herseyi elde etsen bile dogru soylemek gerekirse insan 25 yasindan sonra biraz zorlaniyor ( kendi adima konusuyorum :) )

Ekonomi konusunda sormussun burda o kadar cok alan var ki Bankacilik ve sigorta yapsan (Bank & verzekeringen ) bu HBO veya MBO da yapabilecegin ortalama bolumlerden birisi buna bakabilirsin mesela ayrica eger yeterli derecede Hollandaca konusuyorsan MBO veya HBO cok farketmez . Duzenli ve surekli calisan kisiye okul farketmez digerlerine gore ekstra calisman gerekir sadece onuda zaten bu ise girerken goze aliyorsun
Studiefinanciering konusunda ise yanlis hatirlamiyorsam yil icinde belli bir saatten fazla ders alman gerekiyor buda 800 civariydi sanirim ama birde soyle bir durum var bu tam ortada cunku Hollanda vatandasi olmayanlarin Studiefinanciering almasi konusunda biraz problemli oluyormus bunu duymustum ama ben ilerde basvuru yaparsam detayli olarak anlaticam
kolay gelsin sana sectigin yolda basarili olursun umarim
Eylul 2007 MVV basvuru
Aralik 2007 Hollanda`ya gelis
Eylul 2008 Dil kursuna basladim
Mayis 2009 NT2 diplomasi
Aralik 2010 Pasaport basvurusu
Haziran 2011 Hollanda vatandasligi

arar_55
Gonullu
Gonullu

Mesaj gönderen arar_55 »