Maatschappelijk Werker en Dienstverlening HBO

Avrupada ( Hollanda, Belcika, Almanya, Ingiltere Fransa ) egitim alma okuya bilme sartlari. Diploma cevirisi okul bilgileri..

Moderatör: sansli

Yasemin
Mezun-NL
Mezun-NL

Re: Maatschappelijk Werker en Dienstverlening HBO

Mesaj gönderen Yasemin »

yakamoz yazdı:cok tesekkur ediyorum sana turkiyede lise diplomam var elimde diploma derecemde baya yuksek yani dil okuluna ayri gidecegim ordan nt2 sinavina girip o diplomayla devam edecegim.hbo dedigin yuksek okul direk o okuldan baslayabilirim dil okulundan sonra deilmi?lise diplomam arti nt2 diplomasiyla dediklerin bunlar.tekrardan tesekkurler..

Rica ederim kardesim, verdigim bilgiler isine yariyorsa ne mutlu bana,

Evet dedigim gibi eger dilini istedikleri dereceye kadar gelistirebilirsen istedigin yuksek okula baslayabilirsin, cunku elinde cok degerli HAVO' ya esit bir lise diploman var.

Eh artik diyecek baska soz yok, okul hayatinda basarilar dilemekten baska ;)

Selametle...

bat72
Beginner
Beginner

Mesaj gönderen bat72 »

Yasemin
Mezun-NL
Mezun-NL

Mesaj gönderen Yasemin »

bat72
Beginner
Beginner

Mesaj gönderen bat72 »

yildiz
Beginner
Beginner

Mesaj gönderen yildiz »

selam arkadaslar ben kendı durumumu da bahsetmek ıstıyorum. ben 2 yıl once ogrencı vızesı ıle nl gelmıstım sımdı aıle bırlesımı ıcın takrar 10 09 2007 tarıhınde ıstekde bulundum ama ankaradan sınav gunu almıstım sınava gerek olmadıgını soyledılersu an vızemı beklemekteyım hala daha bı haber yok ben nt2 nıveau 3 dıplomasına sahıbım tekrar dondugumde rocye gıtmek ıstemıyorum esasında ekonomı okuyacaktım ama o meslegı sevmedım sımdı de pabo ıstıyorum okula gıden arkadaslardan yardım ıstıyorum acaba yapabılırmıyım yanı ben ogretmenlı ıstıyorum cunku 1 yıl overblıjvemoeder olarak calısmıstım o yuzden cocuklarla ılgılenmek cok hosuma gıdıyor bırde vızemden hala cevap gelmedı bana sınava gırme sartı koyarlarmı acaba dıye cok merak edıyorum cunku cok ayrı bır durumum var o yuzden nasıl bı cevapla karsılasacagım benım ıcın cok sasırtıcı olacak sınavı gecerım gecmesıne de parayı yatır sınava gıt derken bay bı zaman kaybı olacak dıye endıselenıyorum sımdıden tesekkur ederım

Yasemin
Mezun-NL
Mezun-NL

Mesaj gönderen Yasemin »

yildiz yazdı:selam arkadaslar ben kendı durumumu da bahsetmek ıstıyorum. ben 2 yıl once ogrencı vızesı ıle nl gelmıstım sımdı aıle bırlesımı ıcın takrar 10 09 2007 tarıhınde ıstekde bulundum ama ankaradan sınav gunu almıstım sınava gerek olmadıgını soyledılersu an vızemı beklemekteyım hala daha bı haber yok ben nt2 nıveau 3 dıplomasına sahıbım tekrar dondugumde rocye gıtmek ıstemıyorum esasında ekonomı okuyacaktım ama o meslegı sevmedım sımdı de pabo ıstıyorum okula gıden arkadaslardan yardım ıstıyorum acaba yapabılırmıyım yanı ben ogretmenlı ıstıyorum cunku 1 yıl overblıjvemoeder olarak calısmıstım o yuzden cocuklarla ılgılenmek cok hosuma gıdıyor bırde vızemden hala cevap gelmedı bana sınava gırme sartı koyarlarmı acaba dıye cok merak edıyorum cunku cok ayrı bır durumum var o yuzden nasıl bı cevapla karsılasacagım benım ıcın cok sasırtıcı olacak sınavı gecerım gecmesıne de parayı yatır sınava gıt derken bay bı zaman kaybı olacak dıye endıselenıyorum sımdıden tesekkur ederım
Merhaba Yildiz kardesim, yazdiklarini okudum ve birseyler yazmak istedim.
Anladigim kadariyla daha once ogrenci vizesiyle Hollandada ikamet etmissin ve o aradada nt2 niv. 3 diplomasini almissin. Simdide aile birlesimi yoluyla tekrar vize basvurusunda bulunmussun.
Herseyden once ilk sordugun soruya cevap vermek istiyorum. Turkiyede vize icin basvrumussun ve onlarda sana 500 kelimelik sinavi yapmanin luzumsuz oldugunu soylemisler, cokta guzel soylemisler. Cunku mantikli dusundugunde suanda elinde bulunan diploma (yani nt2 niv. 3) o bilmen gereken 500 kelimeden cok cok daha kiymetli. Muhtemelen bu diplomaya sahip oldugunu ogrendikleri icin bu sinavi yapmana gerek duymamislar. Ha illada o ihtimali goz onunde bulunduruyorsan hic korkma cunku o 500 kleimeyi senin gibi biri su gibi bilir, kaybedecegin hicbirsey yok sadece zaman disinda.
Ikinci soruna gelince elbetteki daha once ekonomi bolumunu yapmis yada yapmak istemis olabilirsin, bu demek degildirki onun disinda baska bir bolum yapmaya hakkin yok. Eger gonlun PABOýa kaymissa ne mutlu sana ki hangi meslege kendini daha cok yakistirdigini ve sevdigini ogrenmissin. Yanliz sunuda demeden gecemiycem oda buyuk ihtimalle daha onceki yazilarmidada okumussundur, eger burada HBO bolumu yapmak istiyorsan ki PABO'da bir HBO bolumu onun icin nt2 niv. 3 yeterli degil, asil alman gereken nt2 niv.4.
Inaniyorumki azmin ve basarinla niv. 4 ide cok rahat alirsin, yeterki gormek istedigimiz degisiklik biz kendimiz olalim ;) .

Geluk
Site Admin
Site Admin
Turkiye_Sehir: yozgat-kayseri-tekirdag-trabzon
Yabanci_Ulke: hollanda-breda

Mesaj gönderen Geluk »

selam Yildiz aramiza hosgeldin arkadasim,
bende PABO ya gonul verdim, senin dedigin gibi kucuk cocuklarla alakadar olmak, o kadarda zor degil ve ustune ustelik cok guzel bi meslek..!

Yasemin arkadasimizinda dedigi gibi HBO ya gitmek ve birde ogretmenlik okumak icin dilin yeterli seviyede degil, cok guzel olmali, cunku sen yeni yeni birseyler ogrenirken cocuklara birsey ogretmen o kadarda kolay olmicak.! ilk sene zorluk cekersin ama git gide hersey yoluna girer, okula gidiyorum birseyler ogrenirim diye sakin dusunme, hem okula git hemde dilini gelistirmeye devam et...!

PABO bolumu icin asagidaki linkde istedigin bilgiyi bulabilirsin..!

http://hollandaca.youprog.com/viewtopic.php?f=39&t=675

kolay gele

taylan_
Beginner
Beginner
Turkiye_Sehir: istanbul
Yabanci_Ulke: Hollanda-Den Haag

Mesaj gönderen taylan_ »

Selam Yasemin Hanim,
Yazdiklarin icin tesekkurlerimi iletiyorum. Bir konuda fikrini almak isterim. Ben de HBO ile gorustum bolumler konusunda. Bana da dil sinavini gecmem gerektigi soylendi.
Ben Den Haaga geleli 6 ay oldu. Aile birlesimi yoluyla geldim. Bir sure Mondriani bekledim, fakat egitimi istedigim gibi olmadi ve dondurdum.
Mens en Taalin hizlandirilmis 4 aylik kurslarina katilacagim. Eger yeterli gorulurse kayit olma imkanim varmis. Hangi bolumleri okumak istesem okul surem daha kisa olur? Bir de 4 ayda istenilen dil seviyesine gelinebilir mi? (Biliyorum bu insanin kendi elinde ) niveu A1 olarak belirlendi.
Turkiyede Turk Dili ogretmenligini bitirdim.
Tesekkur ederim.

“Avrupada Egitim” sayfasına dön