Hollanda sanat okulları hakkında bilgisi olan....

Avrupada ( Hollanda, Belcika, Almanya, Ingiltere Fransa ) egitim alma okuya bilme sartlari. Diploma cevirisi okul bilgileri..

Moderatör: sansli

SeNaDeGi
Beginner
Beginner

Hollanda sanat okulları hakkında bilgisi olan....

Mesaj gönderen SeNaDeGi »

selam arkadaslar Hollanda da kavramsal sanat egitimi almak istiyorum bu alandaki egitim kurumları (üniversiteler,meslek okulları , özel okullar vs ) hakkında bilgisi olan paylasırsa sevirim ... hoscakalın...

SeNaDeGi
Beginner
Beginner

Re: Hollanda sanat okulları hakkında bilgisi olan....

Mesaj gönderen SeNaDeGi »

kalhik
Beginner
Beginner

Mesaj gönderen kalhik »

selam arkadaslar. ben hollanda ya geleli yaklasik 6 ay oluyor. bir bucuk aydir da voorburg ta mondriaan dil kursuna gidiyorum (inburgeren sinavi icin). kursun temposunu cok dusuk buluyorum, sinif kalabalik, yeterli hoca yok, egitimi bir yillik bir surece yaymislar anladigim kadariyla ama ben bunun yani sira nt2 icin hazirlanmak istiyorum. forumda bir arkadas bazi yuksek okullarinin dil kursu verdigini okula kayit yapilirsa para alinmadigini (belki ben dogru anlamamisimdir) diye bahsetmisti yada baska bir yerden, nt2 sinavi bir iki yil icinde alinirsa odenen paranin geri iyade edildigini duymustum.
ayrica ben turkiye de resim ogretmenilgi okuyordum, bir donem okudum ve birakip hollanda ya geldim burda sanirim hbo da benzer bir bolum okuyabilirim (umarim yanilmiyorumdur) ama dedigim gibi kisa surede inburgeren ve nt2 sinavlarini almam ve boylece hbo ya basvurmam gerekiyor ve bunlarin benim icin ekonomik olmasi gerekiyor, cunku simidlik gunluk sadece iki saat calisiyorum ve kazandigim paraya gore burdaki olanaklardan yararlanmak istiyorum.
rijswijk ta oturuyorum, den haag ve cevresindeki okullar veya sunduklari olanaklar (kurs, burs veya ne tur olanak varsa...) hakkinda nerdeyse hic bilgim yok.eger oyle bir sey varsa bunu tam olarak nereden arastirabilirim veya bunun hakkinda bilgisi olan arkadaslar varsa ve paylasirlarsa bir cok arkadasimiz icin de faydali olacaktir.

Geluk
Site Admin
Site Admin
Turkiye_Sehir: yozgat-kayseri-tekirdag-trabzon
Yabanci_Ulke: hollanda-breda

Mesaj gönderen Geluk »

selam arkadasim aramiza hosgeldin

asagidaki linkde sana yakin dil okullarini bulabilirsin
http://forum.dilogren.com/viewtopic.php?f=25&t=3528

bu arada Hollandaya evlilik yoluylami geldin yoksa ogrenci olarakmi?
kolay gele

Geluk
Site Admin
Site Admin

Mesaj gönderen Geluk »

SeNaDeGi yazdı:selam arkadaslar Hollanda da kavramsal sanat egitimi almak istiyorum bu alandaki egitim kurumları (üniversiteler,meslek okulları , özel okullar vs ) hakkında bilgisi olan paylasırsa sevirim ... hoscakalın...
selam arkadasim
aramiza hosgeldin
hangi sehire gelmek istiyorsun?
universite 6 sene yuksek okul 4 sene suruyor ama kursa gitmek istiyorsan, daha az bi zamanda sertifikat alman mumkun..!
birde ingilizcen varmi?
bunlari cevaplarsan ona gore bi arastirma yapariz

kolay gele

kalhik
Beginner
Beginner

Mesaj gönderen kalhik »

ilginiz icin tekkur ederim. evlilik yoluyla geldim. esim yardimci olmaya calisiyor ama onceki iletimde de bahsettigim gibi fazla bilgimiz yok ayrica kurslar biraz pahali ve butcemizde yeterli degil. bazi yuksek okullarinin kurs verdigini duydum bunlar uzretsiz veya kurs parasini veriyoruz ama kisa surede nt2 sinavini kazanirsak parayi geri iade ediyorlarmis. bu duyduklarim dogrumu acaba? boyle bir sey varsa bu okulari nasil bulabilirim yardimci olursaniz cok iyi olur cunku dedigim gibi nt2 sinavini bir an once verip turkiyede yarim biraktigim egitimimi burda surdurmek istiyorum (resim veya resimle ilgili herhangi bir bolum dusunuyorum, o asamaya gelince hangi bolumde okuyabilecegimi tam olarak kestirebilirim)

Geluk
Site Admin
Site Admin

Mesaj gönderen Geluk »

selam arkadasim
sordugun soruya asagidaki linkde bulabilirsin.

http://forum.dilogren.com/viewtopic.php ... 38&start=0

dil kursunu ib-groep diye adlandirilan kurulus karsiliyor, (nasil oldugunu, hangi sartlarla kabul ettigini vermis oldugum linkde gorebilirsin) ama soyle biseyde var, ikamet ettigin belediyeye bi sorun, cunku bazi belediyeler tamamen dil kursunu ve sinavini geri odemeksizin karsiliyor.ama dedigim gibi bazi belediyeler...!!

senin bahsettigin okullar universitelerde ve yuksek okullarda verilen kurslar, bunlar seninde dedigin gibi pahali. belediyeye sorup bu okullardan bitanesine gidince, okul ve sinav ucretini karsilayip karsilamayacagini sormak lazim..!

yani is belediyeye sormaktan geciyo..!!

kolay gele

kalhik
Beginner
Beginner

Mesaj gönderen kalhik »

onerileriniz icin tesekkurler. umarim belediyeden olumlu bir cevap alirim. iyi calismalar.

“Avrupada Egitim” sayfasına dön