hollanda nijmegen'da hbo okumak

Avrupada ( Hollanda, Belcika, Almanya, Ingiltere Fransa ) egitim alma okuya bilme sartlari. Diploma cevirisi okul bilgileri..

Moderatör: sansli

duran-aksoy
Beginner
Beginner
Turkiye_Sehir: antalya
Yabanci_Ulke: hollanda nijmegen

hollanda nijmegen'da hbo okumak

Mesaj gönderen duran-aksoy »

İyi geceler herkese
Sizlere bir kaç sorum olucaktı neredeyse tüm konuları okudum yinede anlamadıgım birkac sey var, Oraya gelip hbo'ya kayıt olunca dil kursuna gitmem gerektigi yazıyor dil kursu ile üniversite aynı yerdemi ,dil kursu süreci ne kadar sürüyor ve maaliyeti ne oluyor.

Ben nijmegen'da hbo egitimi almak istiyorum onerebileceginiz hbo varmi birde ücretleri arastirdim ama bilgi edinemedim

Yardim eden etmeyen herkese tesekkurler..

Kullanıcı avatarı
ortakoy
Mezun-NL
Mezun-NL
Turkiye_Sehir: Türkiye_Aksaray
Yabanci_Ulke: Hollanda
İletişim:

Re: hollanda nijmegen'da hbo okumak

Mesaj gönderen ortakoy »

duran-aksoy
Beginner
Beginner

Kullanıcı avatarı
2run34
Mezun-NL
Mezun-NL
Turkiye_Sehir: tokat
Yabanci_Ulke: Alkmaardayım :-)

Mesaj gönderen 2run34 »

duran-aksoy yazdı:İyi geceler herkese
Sizlere bir kaç sorum olucaktı neredeyse tüm konuları okudum yinede anlamadıgım birkac sey var, Oraya gelip hbo'ya kayıt olunca dil kursuna gitmem gerektigi yazıyor dil kursu ile üniversite aynı yerdemi ,dil kursu süreci ne kadar sürüyor ve maaliyeti ne oluyor.

Ben nijmegen'da hbo egitimi almak istiyorum onerebileceginiz hbo varmi birde ücretleri arastirdim ama bilgi edinemedim

Yardim eden etmeyen herkese tesekkurler..

Selam arkadasim HBO icin belirli sartlar var ilk once mesela senin en az Havo ve MBO 4 diploman olmasi lazim bizim tr de aldigimiz meslek lisesi veya anadolu lisesi mezununu pat diye HBO ya almiyorlar seni sinava tabi tutuyorlar bizim oss gibi eger cok iyi derecede ingilizcen varsa problem degil ingilizce okursun ama hollandaca okuyacam dersen nt2 sinavini alman lazim buda ortalama eger iq un yuksekse 6 ayda alirsin benim tanidigim arkadas var 6 ay da aldi bu sinavi.Sonra Hbo ya gidebilirsin fiyatlar ise boumden bolume degisiyor ortalama yillik 3500 euro gibi.Dil okuluna gelince buraya evlilik yoluyla geldiysen belediye karsiliyor ama ocak 2011 den sonra karsilamiyor diyorlar ama bundan emin degilim umarim yardimci olabilmisimdir.
03 Kasım 2009 Hollanda dayım.
10 06 2010 Inburgering examen Geslaagd
17 06 2010 Rijbewijs ophalen
03 09 2010 5 yillik oturum.
30 09 2010 B2 tot C1 Cursus
10- 11 -10 Uniye basladim ( Hukuk fakultesi )
.

duran-aksoy
Beginner
Beginner

Anladim cok sagol ben Tr'den duz lise mezunuyum yani HBO okuyamazmiyim suan? Ayrıca dil okulu kurslari ve üniversiteler ayni kurum mu yoksa ayrimi ve dil kursu fiyatlari ne kadar

Kullanıcı avatarı
2run34
Mezun-NL
Mezun-NL
Turkiye_Sehir: tokat
Yabanci_Ulke: Alkmaardayım :-)

Mesaj gönderen 2run34 »

duran-aksoy yazdı:Anladim cok sagol ben Tr'den duz lise mezunuyum yani HBO okuyamazmiyim suan? Ayrıca dil okulu kurslari ve üniversiteler ayni kurum mu yoksa ayrimi ve dil kursu fiyatlari ne kadar

HBO okuyamazsin ardasim seni bi sinava tabi tutacaklar ondan sonra o sinavi gecersen okuyabilirsin ama ilk once dil olacak dil kurlari universiteninde var bagimsiz kurumlarinda var nt2 6000 ile 8000 euro arasi sadece dil eger tr de uni okuyup burda master yapman daha mantikli olur.cunki uni diplosiyla master yapmasi kolay olur.
03 Kasım 2009 Hollanda dayım.
10 06 2010 Inburgering examen Geslaagd
17 06 2010 Rijbewijs ophalen
03 09 2010 5 yillik oturum.
30 09 2010 B2 tot C1 Cursus
10- 11 -10 Uniye basladim ( Hukuk fakultesi )
.

duran-aksoy
Beginner
Beginner

cok sagol arkadasim peki bana nijmegen'da dil kursu alabilecegim adresler verebilirmisiniz yada üniversiteler ve ondan sonra izleyecegim adımlar neler

Geluk
Site Admin
Site Admin
Turkiye_Sehir: yozgat-kayseri-tekirdag-trabzon
Yabanci_Ulke: hollanda-breda

Mesaj gönderen Geluk »

Selam arkadasim,
buraya aile birlesimi veya ogrenci olarakmi geleceksin?

elıffatıh
Beginner
Beginner
Turkiye_Sehir: edırne
Yabanci_Ulke: hollanda

Mesaj gönderen elıffatıh »

selam
bende anadolu lısesı mezunuyum hollandaya geldım hogeschool van amsterdam a bouwkunde bolumune kayıt yaptırdım yanı soyle oldu.bana formul verdıler hangı derslerı aldıgıma daır ısartelıyıp yolladım bellı bı muddet sonra dıplomamı hollandacaya cevırttık ordakı hbo ya denk geldı bolum sectım ıste okulun dıl kursuna gıdebılırsın dedıler ama ıngılızce varsa sorun yok yanı hbo okuyabılıyosun hatta okul bana ogrencı pas bıle yolladı bı tek egıtım vızen olması gerek
yolun acık olsun kardes

duran-aksoy
Beginner
Beginner

“Avrupada Egitim” sayfasına dön