Vatandas Sari Cizmeli Mehmet Aga

Eger Belcikaya gelecekseniz. Kendinizi burada tanitabilir. Durumunuz hakkinda bilgi verebilirsiniz.

Moderatörler: sansli, unknown

Forum kuralları
Lutfen Forumun Sagligi icin Copluge donmemesi icin kurallara uyalim.. Aksi taktirde yazilariniz silinecektir.
*Konuya uygun baslik seciniz. ( yardim, lutfen, acil gibi baslik kullanmayin. )
*Arama yapmadan konu acmayiniz. Yazinizi Uygun konu basligi altinda aciniz. ( sinav oncesi, duyuru, kendinizi tanitin, alim satim )
*Bir kisinin yazisina Tesekkur etmek istiyor iseniz. Yazi yerine tesekkur dugmesine tiklayin.
Neteller
Beginner
Beginner
Turkiye_Sehir: Ankara
Yabanci_Ulke: Belcika

Vatandas Sari Cizmeli Mehmet Aga

Mesaj gönderen Neteller »

Selam arkadaslar

Araniza yeni katildim ve bir makalede ben yazayim dedim.Simdi kendimden baslayayim orneklemeye. Tabi yeni evlenmisiz esim kagitlarimi gondermis bende tabi kagit topluyorum belcika konsolosluguna vermek icin. Birinci denememde kagit eksik eyvallah ikinci denememde kagit eksik eyvallah derken ucuncu denemem ve ankaradaki belcika konsoloslugunda calisan kadinin o sinirli bakislari icerisinde basvurumu kabul edisini hatirliyorum. Ve bana gun veriliyor geliyorum benimle mulakata girecek birde emirdagli arkadas var neyse kagit geldi ama bu sinava benzer mulakata oyle bir hazirlanmisimki esimin 4 gobek onceden olenlerinin tarihine kadar biliyorum :) Bu arada ben yazdim, yanimdakinin kagidina gozum takildi hepsine bilmiyorum yazmis kim ne dediyse... Bilmiyorum vize aldimi orasi mechul....
Neyse birgun ankaranin o soguk sabahlarindan 10 gibiydi kagit gelmis gelin vizenizi alin diye neyse gittim pasaportumu verdim sonraki gune vizemi aldim... Hazirligimi yaptim yola ciktim tabi iikinci gunu belediyeye gittim polis gelecek dediler geldi gitti bana bir 6 aylikmiydi hatirlamiyorum bakkal husamettinin ekmek karnesine benzer bir oturum dedikleri sacma sapan birsey verdiler... O arada turkiyedeki ehliyetimi verdim oda 2 aya geldi... 6 aylik karti goturunce belediye bana direkt 5 yillik sari karti verdi... Ordakielre dedim bu neden 5 yillik kart verdi felan sizlrinki 1 yada 2 yillik sansin varmis dediler( Nasil ve hangi mantikla veriliyorsa belcikada sureler) neyse esim belcikali oldugu icin dedimki 3 yilda basvurabiliyorum vatandaslik alayim diye. Konsolosluktan kagitlarimi aldim getirdim bulundugum belediyeye orda belediye baskani bana bakti dediki Sakin basvurma, Neden dedim. Sen 7 yil sonra basvur boylece hem direkt alirsin vatandasligi hemde red edilme sorunun olmaz. Ogunden beri bekliyorum 7 yila 4 ay kaldi...
Evet arkadaslar sonucu burayada yazicam tabiki ama vatandaslikta puf nokta belediyedir ve fransizca konusulan bolgelerdeki belediyelere basvuru yapanlar yuzde 30 bir avantaj kazanir vatandaslik kazanmakta. Simdilik aklimdakiler bu sorusu olan olursa her sekilde yardimci olurum iyi gunler

“Belcikaya Gelenler ( Sohbet )” sayfasına dön