Turistik Vizeyle eş yanına gitmek...

Hollandaca Uyum SInavi soru ve sorunlariniz

Moderatör: sansli

Forum kuralları
Lutfen Forumun Sagligi icin Copluge donmemesi icin kurallara uyalim.. Aksi taktirde yazilariniz silinecektir.
*Konuya uygun baslik seciniz. ( yardim, lutfen, acil gibi baslik kullanmayin. )
*Arama yapmadan konu acmayiniz. Yazinizi Uygun konu basligi altinda aciniz. ( sinav oncesi, duyuru, kendinizi tanitin, alim satim )
*Bir kisinin yazisina Tesekkur etmek istiyor iseniz. Yazi yerine tesekkur dugmesine tiklayin.
Kullanıcı avatarı
Sanchantal
Mezun-NL
Mezun-NL
Turkiye_Sehir: ANTALYA
Yabanci_Ulke: Hollanda-Dortrecht

Turistik Vizeyle eş yanına gitmek...

Mesaj gönderen Sanchantal »

21-09-2010 Evlendim...
18-10-2010 İlk Turistik Vizemi Aldım...
09-11-2010 Hollandaya Uçuyorum...
15-02-2011 Sınava Girdim...
18-02-2011 Sinavi Patlattim :) ...

volkankonak03
Mezun-BE
Mezun-BE
Turkiye_Sehir:
Yabanci_Ulke:

Re: Turistik Vizeyle eş yanına gitmek...

Mesaj gönderen volkankonak03 »

schatje_70
Beginner
Beginner
Turkiye_Sehir: karaman
Yabanci_Ulke: hollanda

Mesaj gönderen schatje_70 »

arkadaslar benim esimm hollanda da ve bana 2 sefer davetiye gonderdiler ikisindede red geldi adamlara anlatmaya calisiyorum esim hamile cocugumu gorecem konsolosluk anlamiyo hep bana gelen cevap yurt disina gidecek ve geri donmeyecek bende dedim itiraz hakkim var onu kullanayim yazdirdim tercumana dilekce esim hamile cocugumu gormek benimde hakkkim gonderdim(3 aylik aile ziyareti) ve kabul edildi esime mektup gelmis esin buraya geldiginde gecimine kim yardimci olacak ve yaninda 14 sayfalik form bacanagim benim bakimimi ustlendi ve 1 ay sonunda vizemi almaya gittim hollandaya gittigim vizem bitmek uzere ve cocugun dogmasina 2 ay falan var ind ye gittim uzatmak istiyorum vizemi verdikleri yanit 1 dereceden yakinin mefta olmasi lazim senin burda kalabilmen icin dediler ee dekik cocuk oolacak olmaz dedi ama kacak kalabilirsin ama ilerde sorun olabilir diyorlar dalga gecer gibi bizde avukata danistik ne yapariz avukat dedi sana sirket kurmak icin basvuru yapacagiz avukat kagitlari hallet bu arada vizem biiti 6 gun gecti avukatla ind ye gittik ve konustu kagitlari evraklari verdi 44 euro bi harc yatirdim 3 aylik stikerimi aldim cok arastirdim ama oturum icin hic duymadim kolay gelsin sana

Kullanıcı avatarı
Sanchantal
Mezun-NL
Mezun-NL

21-09-2010 Evlendim...

schatje_70
Beginner
Beginner

vallaha kardes gercekler acidir bilinmesi gerekiyo ama

Kullanıcı avatarı
serdariscan
Mezun-NL
Mezun-NL
Turkiye_Sehir: bursa
Yabanci_Ulke: breda

Mesaj gönderen serdariscan »

leonardo06
Mezun-NL
Mezun-NL
Turkiye_Sehir: Ankara
Yabanci_Ulke: Rotterdam

Mesaj gönderen leonardo06 »

arkadasin dedigi dogru. ben esimle nisanliyken Turkiyeden hollandaya cok gel git yaptim. daha onceden pasaportunda schengen vizen varsa konsolosluga gitmen yok. zira schengen ulkelerinin ortak bir vize database sistemi var. eski vizenden gerekli bilgilere ulasabiliyorlar. bundan dolayi eski bir vize varsa bu yeni vize icin gitmene gerek kalmiyor.

hollandaya gelice uzatma olayi mumkun degil. ben bir kac kez o gel gitlerimde denedim. malesef tekrar vize alip gelebilecegimi uzatma imkaninin olmadigini belirttiler. bunu hem havaalaninda dutch immigration office giderek (ordan olumsuz yanit alinca) hemde belediye ve INDye giderek pesini birakmadan denedim. ama olmadi.
bilginize.
selamlar
Leonardo

Kullanıcı avatarı
Sanchantal
Mezun-NL
Mezun-NL

21-09-2010 Evlendim...

schatje_70
Beginner
Beginner

rkadasin dedigi dogru. ben esimle nisanliyken Turkiyeden hollandaya cok gel git yaptim. daha onceden pasaportunda schengen vizen varsa konsolosluga gitmen yok. zira schengen ulkelerinin ortak bir vize database sistemi var. eski vizenden gerekli bilgilere ulasabiliyorlar. bundan dolayi eski bir vize varsa bu yeni vize icin gitmene gerek kalmiyor.

hollandaya gelice uzatma olayi mumkun degil. ben bir kac kez o gel gitlerimde denedim. malesef tekrar vize alip gelebilecegimi uzatma imkaninin olmadigini belirttiler. bunu hem havaalaninda dutch immigration office giderek (ordan olumsuz yanit alinca) hemde belediye ve INDye giderek pesini birakmadan denedim. ama olmadi.
bilginize.
selamlar
Leonardo

ya dostum bu olay nasiloluyo benim pasaportta shangen vizesi var osaman benim vize almama gerek yokmu gumrukten rahat rahat cikabiliyommu nasil oluyo bi bilgi verirsen cok sevinirim ya kafam karisti simdi

“Hollandaca Uyum Sinavi” sayfasına dön