diploma

Hollandaya geldikden sonra yapilmasi gereken islemler oturuma basvuru.

Moderatör: sansli

Forum kuralları
Lutfen Forumun Sagligi icin Copluge donmemesi icin kurallara uyalim.. Aksi taktirde yazilariniz silinecektir.
*Konuya uygun baslik seciniz. ( yardim, lutfen, acil gibi baslik kullanmayin. )
*Arama yapmadan konu acmayiniz. Yazinizi Uygun konu basligi altinda aciniz. ( sinav oncesi, duyuru, kendinizi tanitin, alim satim )
*Bir kisinin yazisina Tesekkur etmek istiyor iseniz. Yazi yerine tesekkur dugmesine tiklayin.
cografya
Beginner
Beginner
Turkiye_Sehir: adana
Yabanci_Ulke: hollanda denhaag

diploma

Mesaj gönderen cografya »

ben hollandaya yeni geldim turist olarak 3 aylik vizeyle.ben turkiyede cografya ogretmenligi bolumunu bitirdim.burya gelmeden once diplomami ingilizceye cevirttim.simdi burada diplomamai kullanmak ve is aramak istyorum bunun icin oncelikle ne gibi islemler yapmaliyim?

dennese
Beginner
Beginner
Turkiye_Sehir: Samsun
Yabanci_Ulke: hollanda

Re: diploma

Mesaj gönderen dennese »

merhaba
diplomamin denklligi konusunda ne yapicani tam olarak bilmiyorum ama ogretmen olarak calisman icin nt2 dil belgesine sahip olman gerektigini biliyorum.ben de ogretmenim ancak henuz diploma denkligi icin basvurmadim insallah subatta basvurucam ve aldigim bilgilere gore sana da bilgi verrim.ben de ogretmenlik diplomasinin denkligi icin burda bi kac kisiye danistim fakat tam olarak ogretmenlik mezunu olupda diplomasinin denkligini alan bi arkadasa henuz rastlamadim maalesef.
umarim bi sorun cikarmazlar ve bizim diplomalari kabul ederler. edindigim bilgileri burda paylasirim zaten
kolay gelsinn.

leonardo06
Mezun-NL
Mezun-NL
Turkiye_Sehir: Ankara
Yabanci_Ulke: Rotterdam

Mesaj gönderen leonardo06 »

diplomani cevirtsende turist vizesiyle burda calisamazsin. calisma ve oturma iznine sahip olman lazim. is bulur, sirketin sana garantor olursa o baska.

selamlar,
leonardo

ozi
Mezun-NL
Mezun-NL
Turkiye_Sehir: samsun
Yabanci_Ulke: den haag

Mesaj gönderen ozi »

ogretmen diplomanisi hbo seviyesinde ceviriyorlar. ogretmenlik yapman icin de ayrica iyi derecede hollandaca bilmen gerekmekte.
durumun nedir bilmiyorum fakat, partime veya full time calis kesinlikle. hollandacayi da saglam bir ders programiyla bir senede halledersin.
simdiden basarilar, onunde zorlu bir surec beklyor. oss, ales, kpss, vs. bunlarda calistigindan daha sIkI bir calisma temposu, sureci hemde.

cografya
Beginner
Beginner
Turkiye_Sehir: adana
Yabanci_Ulke: hollanda denhaag

Mesaj gönderen cografya »

herkese cok tesekuur ediyorum bilgilerinizi benle paylasirsaniz sevinirim.bende herhangi bir gelisme olursa yazarim.

Kullanıcı avatarı
umuder
NT2
NT2
Turkiye_Sehir: balikesir
Yabanci_Ulke: turkije

Mesaj gönderen umuder »

Isiine yarayacak yazilanlar arasinda en dogru ve guvenecegin yorum:
diplomani cevirtsende turist vizesiyle burda calisamazsin. calisma ve oturma iznine sahip olman lazim. is bulur, sirketin sana garantor olursa o baska.

selamlar,
leonardo
budur,3 aylik TURIST vizesiyle ogretmen olarak yada herhangi bir is icin basvuru yapamazsin,ancak kacak orda burda calisirsin ( okudugun yillara yazik edersin) ama evlilik vs yaparsan ne ala yoksa imkansiz.
14 Eylul 2009 sinava girdim
15 Ekim 2009 Hollandadan basvuru
17 Ekim 2009 vize kabul edildi(rekor)(Masallah)
5 Kasim HOLLANDADAYIM:)))

“Hollandadaki Asamalar ve Tecrubeler” sayfasına dön