Hollanda Haklar.

Hollandaya geldikden sonra yapilmasi gereken islemler oturuma basvuru.

Moderatör: sansli

Forum kuralları
Lutfen Forumun Sagligi icin Copluge donmemesi icin kurallara uyalim.. Aksi taktirde yazilariniz silinecektir.
*Konuya uygun baslik seciniz. ( yardim, lutfen, acil gibi baslik kullanmayin. )
*Arama yapmadan konu acmayiniz. Yazinizi Uygun konu basligi altinda aciniz. ( sinav oncesi, duyuru, kendinizi tanitin, alim satim )
*Bir kisinin yazisina Tesekkur etmek istiyor iseniz. Yazi yerine tesekkur dugmesine tiklayin.
_black_
NT2
NT2
Turkiye_Sehir: Yozgat
Yabanci_Ulke: Hollanda- hengelo (ov)

Re: Hollanda Haklar.

Mesaj gönderen _black_ »

arkadasim is bulamazsan issizlik maasi alamiyosun issizlik maasi icin 3 yil nl de olman gerekiyo
Almanyaya gidip calisamiyosun bana olmaz demislerdi
cesedini ise hollanda diyanet vakfina bazi islemler yaptiriyon ondan sonra sana form gonderiyolar doldurup gonderiyosun
okullardan artik faydalanamiyoz herkes cepten oduyo kanunalr degisti
yani anlayacagin bsn numarasini almakla fazla bisi olmuyor
BSN numarasini alinca saglik sigortasini yaptirabilirsin her yerde lagzim ama senin yazdigin maddelerle fazla bir baglantisi yok.kolay gele
11.01.2011 sinava girdim kazandim
04,02,2011 vizeye basvuru
04,03,2011 vize onaylandi
07.04.2011 hollandadayim
20.04.2011 1 yillik oturum karti aldim

_black_
NT2
NT2

Mesaj gönderen _black_ »

valla kardes para dedinde az ilerde gorursun daha neler neler gelecek
biz de belediyeden randevu almistik gittik okullarin listesini veriyor ama ucret siz odeyeceksiniz diyor ben gitmedim okula cunku gidemem 6000 euradan aciyolar agizlarini
ben overijsel hengelo dayim buralarda dernek mernek goremedim birak dernegi millet birbirinden kaciyor :))))Allah yardimcin olsun
07.04.2011 hollandadayim

sillyseagul
Mezun-NL
Mezun-NL
Turkiye_Sehir: antalya
Yabanci_Ulke: hollanda

Mesaj gönderen sillyseagul »

_black_
NT2
NT2

Mesaj gönderen _black_ »

sillyseagul amma dertli anlatmissin arkadas sana nl de dil zorunlumu ogrenmezsem ne olur gibisine soru sormadi
dedigi BSN numarasi ne ise yarar
onu herkes biliyor zorla kimse gelmedi tbiki
07.04.2011 hollandadayim

Kullanıcı avatarı
sansli
Ogretmen
Ogretmen
Turkiye_Sehir: turkiye
Yabanci_Ulke: hollanda-den haag

Mesaj gönderen sansli »

Arkdsm BSNummer in oolursa ne gibi haklarin olur onu uzun uzadiya yazamaz belki kimse yada boyle sorunca akillara gelmeyebilir ama su bi gercekki bsn numaran olmassa hicbisey yapamazsin hollandada,sigortaya kaydolmak gibi belastingsdienste kaydolmak gibi vs vs cunku nereye gidersen git nereye basvurrursan basvur kesinlikle ve kesinlikle BSNummer (Burger service nummer) soruluyor ...tc kimlik gibi dusun yani...
hollandadayim(2008-5)
ehliyetimi aldim(2008-12)
5yillik oturumumu aldim(2009-03)
ik had mijn inburgeringsdiploma gekregen(2009-12)
ik begin met niveauverhoging cursus...
Ik werk vrijwilligster als fietsdocent
Mbo opleiding Helpende zorg en welzijn 2011-09

Kullanıcı avatarı
sansli
Ogretmen
Ogretmen
Turkiye_Sehir: turkiye
Yabanci_Ulke: hollanda-den haag

Mesaj gönderen sansli »

Aslinda bu yasadigin yere gorede bagli biraz arkdsm,yapacabilciegin aklina gelebilicek en ufak bisyde bile bsn numarasi soruyolar,herangi bi kursa kayit olurken (bu yuzme kursu olabilir,muzik okulu olabilir,bisiklet kursu olabilri fln fln,,,) aklina gelebilicek heryerde bu numarayi istiyuolar...bu senin hollandada legal yollarla yasadiginin ikamet ettiginin kaniti binevi,bu numarayla bicok bilgiyi uzun uzun soylemene yazdirmana anlatmana gerek kalmadan tek tikla cikartabiliyolar islemleri hizlandirabiliyolar boylece...haliyle legal bi sekilde hollandada yasadigin icinde zorunu olan basis sigorta paketini odemen gerek....ama bunun uygunu da var pahalisida 100 eruyoyada basispaket var 160 a da o yazildigin sigorta sirketine gore degisio...yani artisida cok eksiside yasadikca ogreniyoruz seninde yazdigin gibi...
hollandadayim(2008-5)
ehliyetimi aldim(2008-12)
5yillik oturumumu aldim(2009-03)
ik had mijn inburgeringsdiploma gekregen(2009-12)
ik begin met niveauverhoging cursus...
Ik werk vrijwilligster als fietsdocent
Mbo opleiding Helpende zorg en welzijn 2011-09

trytosurvive
Beginner
Beginner
Turkiye_Sehir: Izmir
Yabanci_Ulke: Hollanda Nijmegen

Mesaj gönderen trytosurvive »

Arkadasim her yerde ayrimcilik ile ilgili mesajlarini goruyorum.. Nijmegen'de yasiyorum, buradaki suc ve suclu profilinin temel ogeleri Turk ve Fas uyruklu gocmenler. Suclar nedir dersen, loverboy, uyusturucu ticareti, hirsizlik, silahli soygun. Bu bir genelleme degil realitedir. Ayirimcilik goruyorsanda sebebi kurunun yaninda yasinda yaniyor olmasindan kaynaklaniyor sen dogru duzgun, saygin bir yasam surdugunde onyargilarin omrıde fazla olmayacaktir..

phillia
Beginner
Beginner
Yabanci_Ulke: Hollanda Hengelo OV

Mesaj gönderen phillia »

(valla kardes para dedinde az ilerde gorursun daha neler neler gelecek
biz de belediyeden randevu almistik gittik okullarin listesini veriyor ama ucret siz odeyeceksiniz diyor ben gitmedim okula cunku gidemem 6000 euradan aciyolar agizlarini
ben overijsel hengelo dayim buralarda dernek mernek goremedim birak dernegi millet birbirinden kaciyor )))Allah yardimcin olsun )

selam arkadasim bende hengelo ov dayim ayrica yozgatliyim:)burda Turk kultur derneginde bedava hollandaca dersler verildi ustelik ogretmenimizde turk burda ogretmenlik yapan bir arkadas gayette guzel anlatimli ama surekli sikayet eden insanlarimiz gelmeye tenezzul etmedigi icin kaldirildi.sanirim yeterli cogunluk olursa tekrar verilmesi soz konusu olabilir.

“Hollandadaki Asamalar ve Tecrubeler” sayfasına dön