Bosanma

Hollandaya geldikden sonra yapilmasi gereken islemler oturuma basvuru.

Moderatör: sansli

Forum kuralları
Lutfen Forumun Sagligi icin Copluge donmemesi icin kurallara uyalim.. Aksi taktirde yazilariniz silinecektir.
*Konuya uygun baslik seciniz. ( yardim, lutfen, acil gibi baslik kullanmayin. )
*Arama yapmadan konu acmayiniz. Yazinizi Uygun konu basligi altinda aciniz. ( sinav oncesi, duyuru, kendinizi tanitin, alim satim )
*Bir kisinin yazisina Tesekkur etmek istiyor iseniz. Yazi yerine tesekkur dugmesine tiklayin.
ozgurk
Beginner
Beginner
Turkiye_Sehir: ankara
Yabanci_Ulke: hollanda

Re: Bosanma

Mesaj gönderen ozgurk »

conhoney yazdı:
sansli yazdı:bende zaten 1 yil ayni isyerinde calismis olman halinde diye belirtmistim arkdsm,,,ama siddet konusunda bi bilgim yoktu ...umarim arkdsmzn isleri yoluna girer biran oncede emekler bosa gitmemis olur...

Arkadaslar carsamba gunu avukat Ejder Koseyle randevum var,ben size ayrintilari yazmaya calisicam burdan.
kendinize iyi bakin,hayir dua edin ve herseyin hayirlisini isteyin.
insallah hayirlra vesile olur Iyi haberlerini bekliyorum insallah

conhoney
Mezun-NL
Mezun-NL
Turkiye_Sehir: Aydin
Yabanci_Ulke: Hollanda-Groningen

Mesaj gönderen conhoney »

Arkadaslar avukat Ejder Koseyle randevuya gittim,50 euroyu gorusmeden pesin pesin aliyorlar.
kaciyormuyuz dedim kendi kendime ,neyse hislerim beni yaniltmadi,ve avukat 3000 euro parayi ise baslamadan pesin pesin istiyor ve kesinlikle taviz vermiyor.bu konuya duygularini karistirmadigini ve kimsenin sorununu kendi sorunu yapmadigini anlatti,yani kisacasi ben paradan baska birseyi umursamam diyor,neyse,avukatin benden istedikleri soyle,oncelikle is bulup calismam ve isi olan maasi brut 1550 euro olan bir bayan bulup samenwonen yapmam ve bu arada Turkiyede bosanma davasi acip 15 icinde bosanmam gerekiyor ve adresimide degistirmem gerekiyor,avukat senin 15 Hollandada kalmani garanti ederim diyor ve bu sure icinde istedigi sartlari yerine getiremezsem davayi kaybetip geri gonderilecegimi soyluyor.arkadaslar deveyi hendekten atlatmak bu sartlari yerine getirmekten cok daha kolay.yani imkansizi istiyor bu adam.birde isin aci tarafi sen iki ay sonra gonderilsen bile odedigin para ve ettigin onca masraf ucup gidecek.ben yineden peyder pey 1000 er euro olarak odeyeyim dedim bakalim ne diyecek diye,kesinlikle kabul etmiyor.bu insanlar dindar gecinen Allah diyen insanlar isin en acisida bu zaten,hesabini Allaha versinler benim sikayetim yok zaten.
Evet bana yol gorundu arkadaslar bir iki haftaya Almanyadan ucar giderim ulkeme.
Ve nasipten otesi olmaz ve yiyecek ekmegimiz nerdeyse karnimizda orada doyar.

_black_
NT2
NT2
Turkiye_Sehir: Yozgat
Yabanci_Ulke: Hollanda- hengelo (ov)

Mesaj gönderen _black_ »

ya choney abi cok ugrastin vize surecinde buraya gelmek icin iyi hatirliyom seniiii
insan o kadar tr de strese giriyo vize almak icin ne sikintilardan geciyor burayada geldigi zaman hayal kirikligina ugrayinca insanin omrunden omur gidiyor ya
buraya evlenip gelenlerin genelde cogu pisman mutsuz gibi gorunuyor hep akillardaki soru keskeee gemeseydim
bende 1 yildir burdayim ne yalan soleyim cok dusundum geri donmeyi
t de burdan daha rahattik havasiyla suyuyla dort dortluk yasiyorduk sanki buraya gelince hayatimiza kisitlamalar geldi
Allah hakkinda hayirlisini versin
yar ve yardimcin olsun
11.01.2011 sinava girdim kazandim
04,02,2011 vizeye basvuru
04,03,2011 vize onaylandi
07.04.2011 hollandadayim
20.04.2011 1 yillik oturum karti aldim

one2one
Beginner
Beginner
Turkiye_Sehir: afyonkarahisar
Yabanci_Ulke: Rotterdam

Mesaj gönderen one2one »

conhoney yazdı:Arkadaslar avukat Ejder Koseyle randevuya gittim,50 euroyu gorusmeden pesin pesin aliyorlar.
kaciyormuyuz dedim kendi kendime ,neyse hislerim beni yaniltmadi,ve avukat 3000 euro parayi ise baslamadan pesin pesin istiyor ve kesinlikle taviz vermiyor.bu konuya duygularini karistirmadigini ve kimsenin sorununu kendi sorunu yapmadigini anlatti,yani kisacasi ben paradan baska birseyi umursamam diyor,neyse,avukatin benden istedikleri soyle,oncelikle is bulup calismam ve isi olan maasi brut 1550 euro olan bir bayan bulup samenwonen yapmam ve bu arada Turkiyede bosanma davasi acip 15 icinde bosanmam gerekiyor ve adresimide degistirmem gerekiyor,avukat senin 15 Hollandada kalmani garanti ederim diyor ve bu sure icinde istedigi sartlari yerine getiremezsem davayi kaybetip geri gonderilecegimi soyluyor.arkadaslar deveyi hendekten atlatmak bu sartlari yerine getirmekten cok daha kolay.yani imkansizi istiyor bu adam.birde isin aci tarafi sen iki ay sonra gonderilsen bile odedigin para ve ettigin onca masraf ucup gidecek.ben yineden peyder pey 1000 er euro olarak odeyeyim dedim bakalim ne diyecek diye,kesinlikle kabul etmiyor.bu insanlar dindar gecinen Allah diyen insanlar isin en acisida bu zaten,hesabini Allaha versinler benim sikayetim yok zaten.
Evet bana yol gorundu arkadaslar bir iki haftaya Almanyadan ucar giderim ulkeme.
Ve nasipten otesi olmaz ve yiyecek ekmegimiz nerdeyse karnimizda orada doyar.
kardess bana pm den msn i ni veya kaldigin yerde sabit tel falan varsa pm at ben senle bi goruseyim okudum valla cok uzuldum ve bu ejder koseyi ben boyle bilmezdim cok iyi anliyorum seni ama olcakla olcege care yok neyse sen bana bi ulas gitmemen icin baska yollar hakkinda konusalim allah yardimcin olsun.

conhoney
Mezun-NL
Mezun-NL
Turkiye_Sehir: Aydin
Yabanci_Ulke: Hollanda-Groningen

Mesaj gönderen conhoney »

Arkadaslar ben oturumumu kurtarmak icin cok ugrastim,Eindhovenda bir avukat buldum ´,once bir turk tercumanla tanistim,sagolsun cok yardimci olldu ve oyle turk avukatlar gibi para goz delisi bir adamda degil,neyse avukat beni 1 yildan fazla yasal olarask Hollandada tutabilecegini soyledi,bu sure icinde calisan bir bayanla samenwonen yaparsam,oturumumu alabillecegini soyledi,ama hollandali olmuyor,yeni cikacak bir yasayla artik Hollandalilarla samenwonen yapilamayacakmis,evlilik sarti aranacakmis...
arkadaslar ben artik bu islerle ugrasipp az kalan omrumude burada curutmuycem,yasim gelmis 42 ye ve Turkiyedede dunya guzeli bir kizim var,gidip kizimin basinda durucam,zaten buralara gelme nedenlerimden biride kizima iyi gelecek hazirlamakti,demek nasip degilmis.Eger oturumuyla sorunu olan yada bilgi almak isteyen olursa,size bu tercuman arkadasin telefonunu veririm,size yardimci olur,kendisi adalet bakanligina bagli bir kurumda calisiyor ,IND de tanidigi kisilerde var.dedigim gibi yardima ihtiyaci olan olursa telefonunu veririm ararsiniz.
kalin saglicakla.....

“Hollandadaki Asamalar ve Tecrubeler” sayfasına dön