hollanda pasaportu basvuru hk.

Hollandaya geldikden sonra yapilmasi gereken islemler oturuma basvuru.

Moderatör: sansli

Forum kuralları
Lutfen Forumun Sagligi icin Copluge donmemesi icin kurallara uyalim.. Aksi taktirde yazilariniz silinecektir.
*Konuya uygun baslik seciniz. ( yardim, lutfen, acil gibi baslik kullanmayin. )
*Arama yapmadan konu acmayiniz. Yazinizi Uygun konu basligi altinda aciniz. ( sinav oncesi, duyuru, kendinizi tanitin, alim satim )
*Bir kisinin yazisina Tesekkur etmek istiyor iseniz. Yazi yerine tesekkur dugmesine tiklayin.
leonardo06
Mezun-NL
Mezun-NL
Turkiye_Sehir: Ankara
Yabanci_Ulke: Rotterdam

hollanda pasaportu basvuru hk.

Mesaj gönderen leonardo06 »

arkadaslar,

tum nt2 sinavlarimi vermis bulunuyorum. mayis ayinda benim 3 sene dolacak hollandada. esim hollanda vatandasi.
pasaport basvurusu zaten 6 ay falan suruyor. mayis ayini beklemeden simdiden basvuru yapabiliyor muyum? bilgisi olan var mi? yoksa tam 3 senenin dolacagi mayis ayini beklemem mi gerekiyor. mayis ayini beklemem gerekiyorsa, 6 ay da pasaportun gelmesi suruyor, benim vatandaslik kasim ayini falan bulacak.

selamlar,
leonardo

serkan1978
Mezun-NL
Mezun-NL
Turkiye_Sehir: adana
Yabanci_Ulke: hollanda-zaandam
İletişim:

Re: hollanda pasaportu basvuru hk.

Mesaj gönderen serkan1978 »

selam arkadasim

senin nikah tarihin onemli gecen sene bende basvurdum hollanda pasportuna esim cifte vatandas ben 3 seneyi bekledim 3 mart gelmistim hollandaya 3 sene sonra mart ta basvuru yaptim nikahimiz 14 kasimdsydi kadin bana kasim ayindada basvurabilirdin dedi yani nikah tarihine bakiyorlar bol sans...

Kullanıcı avatarı
sansli
Ogretmen
Ogretmen
Turkiye_Sehir: turkiye
Yabanci_Ulke: hollanda-den haag

Mesaj gönderen sansli »

bana da tam tersi soylendi arkdsm,benim esimde her gun yeni kanun cikiyo biran once alalim sana pasaprt diye 3 ay onceden basvurturmak istedi hatta randevu bile yaptim gittim butun evraklarimi goturdum dosyami acti bakti pc den ama dedi ki 3 senen tam dolmasi lazim gunu gunune soyledi ancak su gun basvurabilrisin diye,bende hemen ertesi gun gidip adamin verdigi tarihe gun almis ve basvurmsutum...oturum kartindaki ilk oturum aldigin tarihi baz aliyolar bu 3 senelik surecin baslangici olarak...
hollandadayim(2008-5)
ehliyetimi aldim(2008-12)
5yillik oturumumu aldim(2009-03)
ik had mijn inburgeringsdiploma gekregen(2009-12)
ik begin met niveauverhoging cursus...
Ik werk vrijwilligster als fietsdocent
Mbo opleiding Helpende zorg en welzijn 2011-09

alles38
Beginner
Beginner
Turkiye_Sehir: kayseri
Yabanci_Ulke: hollanda

Mesaj gönderen alles38 »

oturum kartına bakıyorlar 3 sene dolmussa ve sınavları kazandıgına daır dıploman varsa ve 800 euro cebınde varsa hıc bır zorluk cıkarmıyorlar.

“Hollandadaki Asamalar ve Tecrubeler” sayfasına dön