Arkadaşlar vizem çıktıııı :) foruma hepinize çok teşekkürler

Belcikadan vize basvurusu nasil yapilir. Belcikadan Hollandaya gecis nasil hangi sartlarda yapilir. Belcika uyum sinavi

Moderatörler: sansli, unknown

Forum kuralları
Lutfen Forumun Sagligi icin Copluge donmemesi icin kurallara uyalim.. Aksi taktirde yazilariniz silinecektir.
*Konuya uygun baslik seciniz. ( yardim, lutfen, acil gibi baslik kullanmayin. )
*Arama yapmadan konu acmayiniz. Yazinizi Uygun konu basligi altinda aciniz. ( sinav oncesi, duyuru, kendinizi tanitin, alim satim )
*Bir kisinin yazisina Tesekkur etmek istiyor iseniz. Yazi yerine tesekkur dugmesine tiklayin.
hayat su
NT1
NT1
Turkiye_Sehir: alanay
Yabanci_Ulke: belçika

Re: Arkadaşlar vizem çıktıııı :) foruma hepinize çok teşekkü

Mesaj gönderen hayat su »

abra93
Beginner
Beginner
Turkiye_Sehir: Istanbul
Yabanci_Ulke: Belgique-Louvain-la-Neuve

Mesaj gönderen abra93 »

arkadaslar bu belçika konsoloslugu ve vize sistemleri iyice çildirdilar.1 ay once sartli kabul verip davetiyeye okulun adinida yazin gonderin dedielr. dun davetiye geldi ve IKS ye teslim ettim.bugun internetten kontrol ettim tekrar dosya ek evrak için beklemede diye not asmislar.aradim okulun adini,okundu ve onaylandi, ve okulun imzasi olmasi lazim ; diyorumki zaten ben bu davetiyeyi 2. kere hazirlatiyorum 1 ay once bana okulun adini yazmamislar yazip gonderin dediniz bizde yaptik diyorum kadin:konsolosluk yanlis bulmus tekrar hazirlayin diyo + okulun imzasinida istiyorlar yani çildirmamak elde degil yaa ..

angel
NT1
NT1
Turkiye_Sehir:

Mesaj gönderen angel »

tgbend
Beginner
Beginner
Turkiye_Sehir: zonguldak
Yabanci_Ulke: belcika-charleroi

Mesaj gönderen tgbend »

selam arkadaslar ne zamandir yazdiklarinizi takip ediyorum ve bilgiler ediniyorum bizde 1 sene once aile birlesimi vizesi icin basvuru da bulunduk ve red aldik gelir yetersizliginden ve simdi 2 aydan beri indeterminer kontratim var (vast kontrat) yani elimde 2 aylik maas bodrosu ,kira konratim,mutuel filan yani hersey var ve 14.08.2012 de iks de randevu gunumuz insallah bu sefer cikar cok korkuyorum biz uc senelik evliyiz ben iki sene turkiyede yasadim alisamadim bir seneden beride esim orda ben burdaaa :( allah hepimizin yardimcisi olsun insallah..cok bunaldim sizlerle paylasmak istedim
14.08.2012 : iks evrak teslimi
15.08.2012 : mülakat
28.08.2012 : dofi'de islemde

06.09.2012 : accord

AyseM123
NT3
NT3
Yabanci_Ulke: Belçika

Mesaj gönderen AyseM123 »

tgbend allah yardimciniz olsun ama dert etme simdi kontratin gelirinde yetiyorsa bu uc yillik surecide goz onunde bulundururlarsa cikar insazllah :)

Abra gerçekten cok ugrastilar sen topu topu okumaya gidiosun bu ne ya hu ...umarim bir an evvel hallederler :/

hayat su oyle isde zor, belirsiz ve hiç bi hakkin yok, ki belçikadaki haklar, yil sonu prim, tatil primi, soguk primi, hava kotu chomage yaparsin ise gitmezsin, babam insaat sektorunde ordan biliyorum haklari iyi ama cok zor is ve benden size en guzel tavsiye
esinizde sizde turkun yaninda calismayin :) yanlis anlasilmak istemem ama en guzeli belçikaliyla calis
butun haklarini ogren, saatinde cik saatinde gel maasini gecikmesiz eksiksiz al daha guzeli yok yani :)

ha beni sorcak olursaniz benim patron italyan turkden hiç bi farki yok :D ay sonu maasim gelir flan :D
iks evrak teslimi : 08/06/2012
mulakat : 12/06/2012
dofide islemde : 02/07/2012
ACCORD ! 01/08/2012

hayat su
NT1
NT1

angel
NT1
NT1
Turkiye_Sehir:

Mesaj gönderen angel »

hayat su
NT1
NT1

abra93
Beginner
Beginner
Yabanci_Ulke: Belgique-Louvain-la-Neuve

Mesaj gönderen abra93 »

Aslinda dun bayagi IKS ile tartistim telefonda ama haklilar.sorun %100 bizden ve belçikadaki belediyeden kaynaklaniyor.Garantorumun fransizcasi iyi ama yazma okuma konusunu pek iyi yapamiyor (bildiginiz uzere fransizca yazi ve konusma dili tamamen farkli bir dil ornek:chaussure $azur diye okunuyor ayakkabi demek :) ).belediyedeki hanima rica ettim ben çok iyi bilmiyorum o yuzden aksilik oldu tekrar istediler siz yazarmisiniz diye.. belediyedeki sormus nerde okuyacak diye oda dogal olarak louvain la neuve(okulun sehri) demis.bende olsam bende oyle derdim. halbuki 2. maddeye gore okulun adini sormasi gerekiyor ama ne biçim memursa ulkede louvain la neuve'nin bir sehir ismi oldugunu bilmiyor galiba.insan demezmi bu sehir ismi boyle bir universite yok diye.yani nasil oluyorda belediyede bu kadar cahil insanlari çalistiyorlar hala onu bilmiyorum + geçen gonderilen kagidi garantorum komsusuyla yapmisti okulun adini yazmamisti ama en azindan okundu ve onaylandi yazip imzalamisti bu memur bunu yapmayida gerek gormemis ve hiçbir sekilde uyarmamis onun içinde dun bana 2 sey eksik universitenin adini yazmamissiniz ve lu et approuve yazmamissiniz dediler.iste zaman kaybi .. geç gittigim hergun dil sinavina daha çok yaklasiyor ve banada zarar olarak geri donuyor ama yapacak birsey yok.

hayat su
NT1
NT1

“Belcikadan Basvuru” sayfasına dön