Arkadaşlar vizem çıktıııı :) foruma hepinize çok teşekkürler

Belcikadan vize basvurusu nasil yapilir. Belcikadan Hollandaya gecis nasil hangi sartlarda yapilir. Belcika uyum sinavi

Moderatörler: sansli, unknown

Forum kuralları
Lutfen Forumun Sagligi icin Copluge donmemesi icin kurallara uyalim.. Aksi taktirde yazilariniz silinecektir.
*Konuya uygun baslik seciniz. ( yardim, lutfen, acil gibi baslik kullanmayin. )
*Arama yapmadan konu acmayiniz. Yazinizi Uygun konu basligi altinda aciniz. ( sinav oncesi, duyuru, kendinizi tanitin, alim satim )
*Bir kisinin yazisina Tesekkur etmek istiyor iseniz. Yazi yerine tesekkur dugmesine tiklayin.
abra93
Beginner
Beginner
Turkiye_Sehir: Istanbul
Yabanci_Ulke: Belgique-Louvain-la-Neuve

Re: Arkadaşlar vizem çıktıııı :) foruma hepinize çok teşekkü

Mesaj gönderen abra93 »

Merhaba arkadaslar , oncelikle vize için bekleyen herkeze allah sabir versin.Benim olayim aslinda farkli bende 1 yil ugrasmanin ardindan universiteye kabul edildim ve 8 haziranda IKS ye vize için basvurdum.11 haziranda mulakata çagirdilar ve dun mulakattaydim.once bir bayan geldi turkçe bilen ve sordu bana lisan biliyor musun? diye bende orta derece ingilizce ve birazda fransizca biliyorum dedim.. durup ee o zaman nasil okumayi dusunuyorsun? dedi :) bende okulla fransizca bilmedigimi soyledim zaten kursa gidicem dedim .. neyse sonra belçikali bir bey geldi ve beni uzunca sorguladilar ama sadece dil konusunda .. adam zorla beni fransizca konusturucakti :D bende israrla bilmiyorm diyince dusunup gozume bakti hareketler yapti ve "merci monsieur au revoir" dedi . hala olayin sokunu yasiyorum . umarim red yemem. burda yorumlari gorunce biraz rahatladim . demekki konu farklida olsa yasadiklarimi yasayanlar varmis diye ve paylasmak istedim :) bekleyen herkeze allah yardim etsin gerçekten çok zor ..

gsarac
NT2
NT2
Turkiye_Sehir: ankara
Yabanci_Ulke: belcıka-antwerpen

Mesaj gönderen gsarac »

abra93
Beginner
Beginner

Mesaj gönderen abra93 »

Sormayin yaa ... aradim bugun dosyani karar için bruksele gonderildi dediler . ne karariysa elimde tapu gibi kabul kagidi var . uzerinde yaziyor 2012-2013 yili içinde fransizca sinavini vermesi lazim.. marta kadar vaktim var neden dil ogrenemeyeyim ki ? arkadaslar ayrica dosya numarasini aldim dofi'ye yaziyorum istanbulu tikliyorum ama çikmiyor ?

hayat su
NT1
NT1
Turkiye_Sehir: alanay
Yabanci_Ulke: belçika

Mesaj gönderen hayat su »

hayat su
NT1
NT1

gsarac merhaba merak ettım sen neden 8 aydır bekliyorsun ben bas vurali bır bucuk ay oldu bı ümitle vize bekliyorum bizimkide uzarmi acaba oyle mulakattakı bayan 8 inci aya cıkar vızen dedı boyle uzuyanları goruncude dusunmeden edemıyorum esimin maasi 1500 ero fas kontratli mülakatımda 10 dakıka anca surdu bayan benı hamıle gorunce kısa sorular sordu gectı sadece esım yanımdaydı dur esıne bakıcam dedı guvenlik esımde ıcerıye aldıydı aya kalktı esıme baktı bu adam L gıyer dedı kendı kendine güldü tm gıdebılırsın dedı mülakattan guzel ayrıldım hayırlisi olsun herkezın hakkında

abra93
Beginner
Beginner

Mesaj gönderen abra93 »

Bilgi verdigin için tesekkurler Hayat su .. fazla bekleyip beklememek elbette insani yoruyor her zaman diyorum allah kimseyi sabirla sinamasin diye .. dunyadaki en zor seylerden biride belirsiz birsekilde hayatinin en onemli kararlarindan biri için beklemekdir diye dusunuyorum ki bunu ben 1 yildir yasiyorum.hiçbir bilgimiz yoktu aile dostumuz belçikadaydi kendilerini yillardir taniyoruz . sagolsunlar kabul ettiler ve bende arastirmaya basladim. Communaute Française 'e diploma denkligi için basvurmaniz gerekiyor diye universiteden bildirdiler tam 5 ay surdu denkligin gelmesi.. 3 ay basvuru açilmasi için 2 ay da universiteyi bekledim . sonra davetiye gelcek yok belediye baskaninin imzalamasi lazim yok bilmem ne 1 ayda oyle bekledim.Ins olumlu ve en kisa surede cevap verirler çunku gerçekten sabrim tukendi.Allah gsarac arkadasada sabir versin 8 ay ne demek ya . insanda artik psikoloji kalmiyor soylencek birsey yok yani .

hayat su
NT1
NT1

AyseM123
NT3
NT3
Yabanci_Ulke: Belçika

Mesaj gönderen AyseM123 »

gsarac bence sizin dosya kayboldu yada basina bisi geldi ciddiyim 6ay içinde muhakkak cevab verilmeli deniliyor...ki normal sartlardada 3ayda cikmasi lazim sonuç, bi arayin bisi yapin ama bole beklemeyin

cemoburak kardesimiz bizi unuttu :D o kadarda dedim vizen cikinca yardmin olur kaybolma diye :D
iks evrak teslimi : 08/06/2012
mulakat : 12/06/2012
dofide islemde : 02/07/2012
ACCORD ! 01/08/2012

abra93
Beginner
Beginner

Mesaj gönderen abra93 »

Aysem123 sizinle ayni gun belge teslim etmisiz ve ayni gun mulakata girmisiz .. mulakata girdigim gun kimseyi gormedim ama iks'ye belge teslimini sabah 11:00 de yaptim .. gerçi benimki D tipi ogrenci vizesi ama yinede merak ettim dosya durumunuz nedir ? benimkinde karar için bruksele gonderildi yaziyor .

hayat su
NT1
NT1

“Belcikadan Basvuru” sayfasına dön