HOLLANDADA BOSANDIKTAN SONRA BUYUK BIR HAKSIZLIGA UGRADIM.

Uyum sinavi belediye sinavini kazandikdan sonra yapilmasi gerekenler.. Vize islemleri

Moderatörler: sansli, xmultecix

Forum kuralları
Lutfen Forumun Sagligi icin Copluge donmemesi icin kurallara uyalim.. Aksi taktirde yazilariniz silinecektir.
*Konuya uygun baslik seciniz. ( yardim, lutfen, acil gibi baslik kullanmayin. )
*Arama yapmadan konu acmayiniz. Yazinizi Uygun konu basligi altinda aciniz. ( sinav oncesi, duyuru, kendinizi tanitin, alim satim )
*Bir kisinin yazisina Tesekkur etmek istiyor iseniz. Yazi yerine tesekkur dugmesine tiklayin.
hemetcan
Beginner
Beginner
Turkiye_Sehir: utrecht
Yabanci_Ulke: hollanda

HOLLANDADA BOSANDIKTAN SONRA BUYUK BIR HAKSIZLIGA UGRADIM.

Mesaj gönderen hemetcan »

arkadaslar ben hollandaya 2004 mayis ayinda geldim . 2006 septemberde bosandim. ve oturumum geri alindi. surekli ayni isyerinde calistigimdan dolayi turks assocatie 1/80 turkiye avrupa anlasmasina gore yeni oturuma basvurdum. ind bana ret verdi ret gerekceleride cok komik . isyerime 13 gun ve bir ay ara vermem gosteriliyor. Ama mevcut anlsmalara gore oturum hakkim vardi vermediler. beni 9 ay boyunca vremdelingen bewaringe yani hapse attilar. ve 2 aydan beri serbest biraktilar. mahkeme karar veremeyip davayi meervoedige kamera yani 3 hakimli mahkemeye verdiler. 9september 2008 de arnhemde davam gorulecek. bu dava butun turk vadandaslarini ilgilendiren bir dava olup herkesimden destek ariyorum. ayrica gecen ay denhaag mahkemesi sadece hollandada 3 sene degilde turkiyede ve hollandada 3 sene evli kaldiginda oturum alma hakki olduguna emsal bir karar verdi. ve daha once ejder kose avukat beyin 1 sene calismis bir turkun burada oturum alma hakki olduga dair onemli bir davayi kazandi ve tum turklere emsal oldu. beni hollanda ind si 9 ay bosuna icerde birakti. benim onumuzdeki ay 3 hakim tarafindan bakilacak davam butun avrupa turklerini ilgilendiren emsal bir dava olacak. tum kesimden destek bekliyorum

brrnyksl
Mezun-NL
Mezun-NL
Turkiye_Sehir:
Yabanci_Ulke: Holländä - Roosendääl
İletişim:

Re: HOLLANDADA BOSANDIKTAN SONRA BUYUK BIR HAKSIZLIGA UGRADIM.

Mesaj gönderen brrnyksl »

gecmis olsun demekten baska sey gelmiyor elimden

yanliz anlayamadigim bisey var , tamam oturmunuza red verilmis olabilir ama 9 ay gibi agir bir mahkumiyete anlam veremedim , ne ile suclandiniz ve ceza aldiginizida aciklarsaniz belki size yardim edebiulecek birileri cikabilir

hemetcan
Beginner
Beginner
Turkiye_Sehir: utrecht
Yabanci_Ulke: hollanda

Re: HOLLANDADA BOSANDIKTAN SONRA BUYUK BIR HAKSIZLIGA UGRADIM.

Mesaj gönderen hemetcan »

brrnyksl yazdı:gecmis olsun demekten baska sey gelmiyor elimden

yanliz anlayamadigim bisey var , tamam oturmunuza red verilmis olabilir ama 9 ay gibi agir bir mahkumiyete anlam veremedim , ne ile suclandiniz ve ceza aldiginizida aciklarsaniz belki size yardim edebiulecek birileri cikabilir
9 ay vremdelingen bewaringte kaldim. yani beni alip yabancilar sinirdisi hapishanesine attilar. ortada hic bir suclama yok . sadece sinirdisi etmek icin icerde tuttular ve sinirdisi edemeyip serbest biraktilar. bende yilmadim yikilmadim hakkimi aradim ve aramaya devam ettim. eski avukatimin beceriksizligide ortaya konuldugundan yattim . en son tuttugum avukatim sayin ismet ozkaranin hukuki bilgilerinden ve becerisinden beni sebest biraktilar ve 9 septemberde cok onemli davama 3 hakim bakacak .
bu ulkede demokrasi ulkesinde bosu bosuna 9 ay hapis yattim.

“Hollandaya Vize Basvurusu ( mvv )” sayfasına dön