vizesüresi ile ilgili yardım

Uyum sinavi belediye sinavini kazandikdan sonra yapilmasi gerekenler.. Vize islemleri

Moderatörler: sansli, xmultecix

Forum kuralları
Lutfen Forumun Sagligi icin Copluge donmemesi icin kurallara uyalim.. Aksi taktirde yazilariniz silinecektir.
*Konuya uygun baslik seciniz. ( yardim, lutfen, acil gibi baslik kullanmayin. )
*Arama yapmadan konu acmayiniz. Yazinizi Uygun konu basligi altinda aciniz. ( sinav oncesi, duyuru, kendinizi tanitin, alim satim )
*Bir kisinin yazisina Tesekkur etmek istiyor iseniz. Yazi yerine tesekkur dugmesine tiklayin.
rottenboy
Mezun-NL
Mezun-NL
Turkiye_Sehir: trabzon
Yabanci_Ulke: hollanda

vizesüresi ile ilgili yardım

Mesaj gönderen rottenboy »

mrhaba .arkadaslar mvv vızesını tr de konsolosluktan teslım aldıktan sonra en gec 6ay ıcınde nl ye gırıs yapmak gerekıyormus ve nl den bellı bır sure cıkılamıyormus..tam net bılmıyorum.mesela benım vızem ocakta cıkarsa temmuz ayında en gec nl ye gıtmem gerek.ama benım agustos ayında tr de onemlı bır ısım var ve 1 ay daha tr de kalmam gerekıyor..bu gıbı durumlarda ne yapmamız gerekıyor?ben vıze trdekı nl konsosluguna geldıgı zaman 6 ay vızeyı orda bekletebılıyoruz dıye bılıuyorum..bılgısı olan arkadaslar yardım ederse sevınırım

Kullanıcı avatarı
umuder
NT2
NT2
Turkiye_Sehir: balikesir
Yabanci_Ulke: turkije

Re: vizesüresi ile ilgili yardım

Mesaj gönderen umuder »

rottenboy yazdı:mrhaba .arkadaslar mvv vızesını tr de konsolosluktan teslım aldıktan sonra en gec 6ay ıcınde nl ye gırıs yapmak gerekıyormus ve nl den bellı bır sure cıkılamıyormus..tam net bılmıyorum.mesela benım vızem ocakta cıkarsa temmuz ayında en gec nl ye gıtmem gerek.ama benım agustos ayında tr de onemlı bır ısım var ve 1 ay daha tr de kalmam gerekıyor..bu gıbı durumlarda ne yapmamız gerekıyor?ben vıze trdekı nl konsosluguna geldıgı zaman 6 ay vızeyı orda bekletebılıyoruz dıye bılıuyorum..bılgısı olan arkadaslar yardım ederse sevınırım
6 ay icinde nlye giris yapman gerekiyo....ama 3 aylik vize alirsan cok girisli olur 6 aylik alirsan vizeyi cikis yapamazsin 3 aylik al gel zaten geldiginde belediyede sticker vuruluyo 6 aylik ondan sonra istedigin kadar gir cik neder---land a toegestan...
14 Eylul 2009 sinava girdim
15 Ekim 2009 Hollandadan basvuru
17 Ekim 2009 vize kabul edildi(rekor)(Masallah)
5 Kasim HOLLANDADAYIM:)))

rottenboy
Mezun-NL
Mezun-NL
Turkiye_Sehir: trabzon
Yabanci_Ulke: hollanda

Mesaj gönderen rottenboy »

tesekkur ederım .ama bugun aradım konsoloslugu 6 ay ıcınde vızenı konsoslosluktan alman gerekıyo.vızenı aldıktan sonrada 3 ay ıcınde nl ye gırıs yapman lazım dedıler .yanı ya 6 ya da 3 ay vıze al demdıler.bır de 3 aylık vıze cok gırıs cıkıslı dıye bır sey soylemedıler

Kullanıcı avatarı
D-lis
Beginner
Beginner
Turkiye_Sehir: Hollanda
Yabanci_Ulke: Hollanda

Mesaj gönderen D-lis »

De MVV is een sticker. De ambassade of het consulaat zal het paspoort controleren en daarna de MVV in het paspoort plakken. Het paspoort moet drie maanden langer geldig zijn dan de geldigheidsduur van de MVV. Met een geldig paspoort waarin een MVV-sticker staat heeft de vreemdeling zes maanden de tijd om naar Nederland te reizen.

Pasaporta sticker yapistirildiginda, 6 ay gecerli yaziyor. Yani 6 ay icinde Hollandaya giris yapmaniz lazim. Bu D-vizesi oluyor.

Eger Turkiyeye geri donmeniz gerekiyorsa, D-vizesinin yanina C-vizesi alabilirsiniz. Bu C-vizesi 3 ay gecerli ve bununla Turkiyeye tekrar giris yapabilirsiniz ve Hollandaya geri donebilirsiniz.

“Hollandaya Vize Basvurusu ( mvv )” sayfasına dön